• Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Marie Fričová

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:03

    dřevoryt, 9,8 x 9,8 cm, LD značeno ve štočku J.Váchal, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris MUDr. Ludvík Klenka

    Položka č.: 106

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:07

    dřevoryt, 12,9 x 10,3 cm, sign. PD J.Váchal, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Marie Paulusová

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:11

    dřevoryt, 1922, 9 x 7,8 cm, LD značeno ve štočku J.V., antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. Bruno Rys

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:13

    dřevoryt, 1922, 3,9 x 2,5 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris PhMr. M. Helcelet

    Položka č.: 110

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:15

    dřevoryt, 10 x 6,4 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera; Kontakty mezi J. Váchalem a M. Helceletem započaly na podzim 1911 a přetrvaly až do roku 1926. V tomto období byl M. Helcelet pravidelným odběratelem Váchalových knih a grafiky. , lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská,…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Hanka Macková

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:21

    dřevoryt, 1922, 8,3 x 10,8 cm, sign. PD J.Váchal , Malířka a grafička Anna (Hanka) Macková byla Váchalovou životní družkou od roku 1923 a po dalších 46 let jejich komplikovaného soužití. , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Vera…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. J. Svatop. Procházka

    Položka č.: 114

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:23

    dřevoryt, 1925, 10 x 9,8 cm, sign. PD J.Váchal 25, Dr. J. S. Procházka byl přírodovědcem, pracovníkem Národního muzea a jedním z prvních ochránců přírody. Kromě vydaných ex libris doprododil J. Váchal v roce 1920 třemi dřevoryty Procházkovu knihu Atlantis (vydána pod preudonimem Dr. Svante Kosmos).,…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Zdeněk Rosenberg

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:25

    dřevoryt, 1925, 12 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal , ruční tisk, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Spolku k ochraně zvířat

    Položka č.: 116

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:27

    dřevoryt, 1926, 11 x 10,5 cm, sign. PD JVáchal , zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Karel Novák

    Položka č.: 118

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:31

    dřevoryt, 1923, 5,9 x 5,9 cm, sign. PD J.Váchal, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex musicallis Fr. Procházka

    Položka č.: 119

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:33

    dřevoryt, 1920, 8,5 x 6,5 cm, sign. PD JVáchal , V roce 1920 vytvořil Váchal pro Fr. Procházku první exlibris a ten se následně stal odběratelem všech jeho nových grafických prací. Jejich přátelství se postupně prohlubuje a vydrží až do Procházkovy smrti v roce 1947. Váchal se o něm ve svém deníku v…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris A. Macková

    Položka č.: 120

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:35

    dřevoryt, 1919, 5,5 x 11,5 cm, sign. PD J.Váchal , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Položka č.: 121

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:38

    dřevoryt, 1926, 12,4 x 8 cm, sign. PD JVáchal , hedvábný papír, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Frant. Procházky

    Položka č.: 122

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 12:41

    dřevoryt, 1925, 9 x 8 cm, sign. PD JVáchal, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Hanka Macková

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:00

    lept, 1923, 20 x 14,5 cm, sign. PD JVáchal, Anna (Hanka) Macková byla česká výtvarnice, se kterou se Josef Váchal seznámil ještě před smrtí své ženy Marie (Máši) a po jejímž boku umělec setrval až do své smrti. Společně pak vydali knihu In Memoriam Marie Váchalové (1923). Macková se v počátcích své…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Dřevoryty k Mystikům a vizionářům

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:05

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Kázání ad calendas graecas proti hříchu spěšnosti

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:10

    kniha s 23 celostránkovými a 36 menšími kolorovanými dřevoryty, 1939, 26,5 x 21 cm, některé dřevoryty značeny ve štočku, vydáno vlastním nákladem v počtu 17 výtisků, z toho 6 autorem ručně kolorováno, autorské písmo, volné archy, bez vazby, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny. Významná autorova…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vidění (text)

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:15

    lept, 1907, 27,5 x 23,5 cm, sign. PD J. Váchal 07, tento pozoruhodný text z roku 1907 vznikl během autorova čtyřměsíčního školení v technice leptu, u Antonína Herverta. V této době je Váchal ještě stále silně ovlivněn pomalu ustupující Secesí. Byla to právě Secese, která rozšířila pojem poezie a chá…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Teufels loch

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:20

    barevný dřevoryt, 1929, 23,5 x 16,3 cm, sign. PD JVáchal 29, č. tisku 4, původní list z cyklu Šumava umírající a romantická, který byl vytištěn v nákladu pouhých 11 výtisků, str. 257, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Karla Sedláčka

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:25

    dřevoryt, 15,3 x 9 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera. Karel Sedláček patřil ke skupině brněnských Váchalových poválečných obdivovatelů, kteří v roce 1947 vydali dva sborníky - Záznamy o životě J. Váchala. Začal také pracovat na soupisu Váchalova díla a …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Démon

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (660 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:30

    rytina v korku, 1953, 34,5 x 15 cm, sign. PD J. Váchal 53, rám, č. 2, drobná, leč vysoce kvalitní a působivá rytina žáka A. Kalvody a R. Béma, zakládajícího člena skupiny Sursum a spoluzakladatele revue Veraikon. Váchal byl ve svém rozsáhlém díle (kromě malíře, grafika a ilustrátora byl také významn…

    Aktuální cena: 16.500 CZK (660 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Autoportrét (Dynamit)

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:35

    dřevoryt, 14,5 x 11,5 cm, sign. LD J.Váchal, rám, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Jan Baleka: Pekelník Josef Váchal

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (196 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:40

    7x dřevoryt, 1970, sto neprodejných výtisků na ručním losinském papíru pro sebe a své přátele vydal Ing. Jiří Oliva, tento výtisk má č. 87, otisky z původních štočků, zažloutlá obálka, na obálce drobné skvrnky, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraiko…

    Aktuální cena: 4.900 CZK (196 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ruda Klinkovský

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:45

    dřevoryt, 8,5 x 7,3 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera. Výměnou za exlibris a další grafiku dostával Váchal od R. Klinkovského ve čtyřicátých letech zásilky potravin a vína. Kontakty mezi nimi pokračovaly až do padesátých let. , antiqari.at Radhošťská, ž…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jar. Jozefy

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:50

    dřevoryt, 1936, 11,8 x 6,8 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, lehce zažloutlý papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris J.H. Štěrby

    Položka č.: 12

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 13:55

    dřevoryt, 13,7 x 9,8 cm, PD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Alois Ehleman

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:00

    dřevoryt, 1926, 9,8 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal 26, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    PF 1938 Paulusovi

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:05

    dřevoryt, 1937, 10,4 x 10,2 cm, sign. PD JVáchal, lehce zažloutlý papír. Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu dvacátých let získal V. Paulus několik Váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Pau…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Alois Petr

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:10

    dřevoryt, 14 x 7,3 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaroslav Červený

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:15

    dřevoryt, 9,9 x 9,7 cm, rám, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)