Antikvární aukce (151. Aukce)

(Vzácné tisky, knihy, bibliofilie, rukopisy, podpisy, fotografie, místopis Českých zemí a zemí Evropy, grafika, erotika, humor)

Sálová aukce se uskuteční 26. 10. 2017 (položka 1-1017) od 18 hodin v prostorách Aukční síně Vltavín.
Předaukční výstava se bude konat od 16. 10. do 26. 10. 2017 od 10-12, 13-18 hodin.

  • Jan Zrzavý

    Jan Zrzavý, 1963 - 1965 Obrazy a kresby

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 10. 2017 15:00

    katalog se 3 grafickými listy, 10 x 15 cm, katalog byl vydaný k výstavě uskutečněné v květnu a červnu v roce 1965 v Galerii Purkyně, konané u příležitosti 75 narozenin Jana Zrzavého. Úvodní slovo v katalogu napsal Jaroslav Seifert, který popisuje Zrzavého práci takto: Mladý malíř se ve svých obrazec…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Toyen (Marie Čermínová)

    (1902-1980)

    Domaine du Rêve Toyen, en surrealistisk visionär, Ragnar von Holten

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    bibliografie, suchá jehla, 30 x 40 cm, sign. PD Toyen, kniha v plátěné kazetě, 68/75, bibliografie s vloženým grafickým listem

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Poslední dražitel: ID3820 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Michael Rittstein Litografie

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, 32/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměl…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Z kytice slovenských pohádek Karla Plicky

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    bibliofilie, tři barevné lepty A. Brunovský, jubilejní tisk k 90. narozeninám Karla Plicky, úvodní slovo M. Válek, vydalo nakladatelství Panorama, Praha 1984, 1. vydání, 41 s., volné listy v papírových deskách, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka n…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

    Poslední dražitel: ID3731 Historie příhozu

  • Zdeněk Mézl

    Dějiny české. Dřevoryty Zdeňka Mézla

    Položka č.: 5

    bibliofilie, 39x dřevoryt Z. Mézl, vše signováno, čtení o hradech, zámcích a městech, vyd. Josef Vinklát, Liberec, 2007, ex. 9/80, volné listy v deskách, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Barevný lept a barevná rytina. Technické poznámky. Díl I.

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    bibliofilie, přednostní výtisk!, původní barevná akvatinta Strom v květu ve front., dále původní lept s portrétem Preissigova otce, na konci 3 vývojové varianty leptu s akvatintou Houbový les, text a černobílé ilustrace, podpis v patitulu a podpis s věnováním V. Preissig, vydala Česká grafika, Prah…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    M. J. Lermontov: Démon

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    bibliofilie se čtyřmi ručně kolorovanými lepty, 1939, 26 x 20,7 cm, sign. vzadu na tiráži Josef Hora, František Tichý, 167/200, krásné tisky Melantricha sv. II, přeložil Josef Hora, vydal a vytiskl Melantrich v Praze v listopadu 1939 na papíře Pannekoek v počtu 200 číslovaných, překladatelem a výtva…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    František Halas - Torso naděje

    Položka č.: 8

    bibliofilie se šesti původními lepty, 1946, 32,2 x 25 cm, 229/300, sign. na frontispisu Františkem Halasem, vydal Svatopluk Klír, 17. sv. edice Zodiak, šesti původními celostr. lepty a značkou vyzdobil Emil Filla, lepty vytiskl Mirro Pegrassi, vytiskla Státní tiskárna v Praze písmem Goudy Old Style,…

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Prosba (Nedokončený dřevoryt)

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 17.400 CZK (696 €)

    kniha s dřevorytem, 1915, 24,7 x 15,5 cm, tato monografická studie o malíři Bohumilu Kubištovi byla napsána a redigována F. Kubištou, korekturu provedl prof. dr. Eugen Dostál. Dílo vydal S. V. U. Mánes v Praze a František Kubišta v Brně. Úprava F. Kalába. Vydáno 600 výtisků., poškozená vazba, obálka…

    Aktuální cena: 17.400 CZK (696 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Božstva a kulty

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    bibliofilie, 1910, 21,2 x 18,4 cm, 36/260, upravil a původními dřevoryty vyzdobil Josef Váchal (titulní list, před textem, dvanáct drobných v textu a závěrečná viněta, pět celostr. barevných dřevorytů), pozdější vazba, kniha veršů s okultní tematikou, člena Universalie, pozapomenutého básníka Josefa…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Poslední dražitel: ID3611 Historie příhozu

  • Michal Singer

    Patero smyslů

    Položka č.: 11

    soubor 5 litografií, 2007, 70 x 50 cm, sign. PD Singer 2007, č. 4450, studium na FF UK v Praze

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Anatole France: Clio

    Položka č.: 12

    kniha, 1900, vydal Calmann Lévy, Paris, lehce zažloutlý, místy poškozený papír, lehce poškozená vazba, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“, proslul zejména plakáty pro herečku Sáru Bernhardtovou v Paříži, autorem monu…

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Soubor 8 linořezů

    Položka č.: 13

    8x linořez, vše značeno razítkem Dobré dílo, vše č. 16/100, soubor obsahuje novotisky z původních štočků Josefa Čapka vytvořené okolo roku 1915 pro staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo, 5 linorytů bylo doprovodnou ilustrací ke knize Román zajícův, vbývající 3 jsou samostatné ilustra…

  • Různí autoři

    Pocta Karlu Tutschovi

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    soubor 11 litografií, 2010, 30 x 21 cm, č. 62/80, Vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařkovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Fernand Mourlot

    Picasso lithographe IV. 1956 - 1963

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    bibliofilie, obálka a frontispis litografie P. Picasso, věnování a podpis nakladatele A. Saureta, sestavil Fernand Mourlot, vydal André Sauret, Monte Carlo 1964, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Suché jehly šestnácti členů S.Č.U.G. ”Hollar”

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    bibliofilie, 16x suchá jehla, vše sign., A. J. Alex, C. Bouda, P. Dillinger, F. Kobliha, A. Majer, A. Moravec, A. Nauman, J. Rambousek, V. Sedláček, V. Silovský, J. Stretti-Zamponi, V. Stretti, T.F. Šimon, M. Švabinský, K. Tondl a K. Vik, vyd. Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha, 1929, ex.…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: ID4937 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Praha (Soubor původních grafických listů)

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    bibliofilie, 14x litografie, K. Lhoták, C. Bouda, B. Knobloch, K. Malich, V. Sivko, Z. Sklenář, Vl. Silovský, E. Tomanová, K. Vysušil, Zd. Heritesová, R. Klimovic, Jar. Kovář, Jar. Lukavský a K. Müller, vše signováno, vyd. Český fond výtvarných umění, Praha, 1965, ex. 22/200, úv. text L. Jandová, ti…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Šest reliéfů

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    bibliofilie, 6x sign. relief na ruč. papíře O. Zoubek, vyd. Galerie Hohor, Praha, 1992, ex. 119/130, volné listy v pův. plát. pouzdře, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID6134 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    H.H. Ewers: Srdce králů

    Položka č.: 19

    bibliofilie, 3x bar. sign. litografie a ob. M. Rittstein, vyd. Trigon, Praha, 1991, ex. B-59/200, sváz. archy v ob., 25s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého s…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Karel Demel

    Zápisník zmizelého

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    bibliofilie, 6x kombinovaná technika (cca 22x17) K. Demel, vyd. Supraphon, Praha, 1980, ex. 75/75, úv. slovo Jar. Šeda, upr. Vl. Viener, tisk P. Dřímal, knih. práce Fr. Jelínek, volné listy v pův. plát. deskách s reliéfem a s ochranným pouzdrem, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklen…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Ernest Hemingway: Stařec a moře

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    kniha, 6 celostránkových ilustrací, 1974, vydal Manus press, Stuttgart, 1974, na papíře B. F. K. Rives, v nákladu 1000 výtisků, tento má č. 975, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Vítězslav Nezval: Snídaně v trávě

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    6 x suchá jehla, v tiráži podpis Vítězslava Nezvala, v edici Collectio Plantin I vydalo Aventinum, nakladatelství Dra Ot. Štorcha-Mariena, Praha 1930, v nákladu 100 číslovaných výtisků, tento má č. 24, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členka skupiny Devětsil, SVU Mánes, mezinárodního sdružení…

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.680 €)

  • Ota Janeček

    Jaroslav Seifert: Rozhovor

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 1.650 CZK (66 €)

    serigrafie, bibliofilský tisk, 29 x 16,8 cm, sign. LD Ota Janeček, pamětní list s básní Jaroslava Seiferta: Rozhovor vydaný Spolkem českých bibliofilů k 65. narozeninám Oty Janečka, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.650 CZK (66 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Bedřich M. Beneš, Josef Váchal s 12 listy jeho grafického díla

    Položka č.: 24

    bibliofilie s 12 , 1914, 13,5 x 7 cm, kniha obsahuje 12 dřevorytů, vydalo sdružení TROJRÁM, jako 1. svazek svých publikací nákladem vlastním a tiskem K. Kryla a F. Scottiho v Novém Jíčíně, Morava, rozlepená vazba, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Vera…

  • Michael Rittstein

    Desatero

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    soubor 10 litografií, 1975 - 1985, 20,5 x 13,5 cm, sign. PD M. Rittsttein 86, č. 31,17, 11, 16, 31, 29, 31, 4, 19, 16, Edice Biblos, sv. 17, soubor grafických listů Michaela Rittsteina pro své přátelé připravili J. Runštuk a K. Žižkovský, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Michael Rittstein

    Doma je doma

    Položka č.: 26

    soubor 8 litografií, 19 x 24 cm, sign. na zadní straně souboru M. Rittstein, Edice Folio,svazek č. 4, litografie vytiskl Vratislav Ševčík, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a…

  • Cyril Bouda

    Benvenuto Cellini

    Položka č.: 27

    bibliofilie, 30 mědirytin a podpis v tiráži C. Bouda, text v němčině, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1939, vytiskl Mirro Pegrassi, na ručním papíře, ex. 41/99, poloplátěná vazba se zlaceným reliéfem, desky mírně zašpiněné, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČU…

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné události

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 5.600 CZK (224 €)

    11x litografie, 1975, vše 26 x 41 cm, všechny signované PD Karel Toman, č. 30/45, soubor litografií v papírových deskách, v souboru původně 12 litografií, chybí č. 8. Vzadu na papírovém přebalu uvedeno: Litografie nakreslil autor pro své přátele a pro zájemce o dobrodružné události a o méně obvyklá …

    Aktuální cena: 5.600 CZK (224 €)

  • Kristian Kodet

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, 4x sign. grafika K. Kodet, vyd. Excellens paper s.r.o., Ostrava, 2009, ex. 147/200 na velkolosinském ručním papíru, volné archy v ob., 57s., ob. na hřbetu 1cm natržená, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Akademii des Beaux Arts v Bruselu

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID5299 Historie příhozu

  • Carlo Labruzzi

    (1747-1817)

    Via Appia

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofílie s 24 reprodukcemi, 1967, vše 38 x 53,5 cm, vydal Dell´ Elefante, Roma, bilingvní vydání (italsko-anglické), volné listy v pevných deskách, lehce zažloutlý papír, některé listy zašpiněny, desky zašpiněné, poškozený hřbet, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)