Výtvarné umění 19. až 21. století (152. Aukce)

aukce vybraných uměleckých děl se uskuteční 30. 11. 2017 od 18 hodin, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín.

Předaukční výstava probíhá od 13. 11. 2017 do 30. 11. 2017.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 30.11. 2017 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 1. 12. 2017.
152. Aukce je možné se zúčastnit i on-line, prostřednctvím portálu LiveBid.cz

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1822-1959)

    Chalupy

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Ukončení prvního podání: 30. 11. 2017 15:00

    měkký kryt, 39 x 33 cm, sign. PD Jar. Stretti Zamponi, značeno na kameni LD Jar. Stretti Zamponi, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1822-1959)

    Paříž

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akvatinta, 35,5 x 32 cm, sign. PD Jar. Stretti Zamponi, rám, značeno na kameni PD Jar. Stretti Zamponi

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1822-1959)

    Staroměstské náměstí

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    měkký kryt, 39,5 x 34 cm, sign. PD Jar. Stretti Zamponi, značeno na kameni PD Jar. Stretti-Zamponi, rám

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1822-1959)

    Karlův most

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    měkký kryt, 27,5 x 35 cm, sign. PD J. Stretti Zamponi, č. 111

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Dívka z Hané

    Položka č.: 5

    měkký kryt, kolorovaný, 1932, 37,5 x 27,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, značeno na kameni PD TFŠ, rám, č. 9

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Arco Trionfo, Forum, Řím

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    lept, 1933, 37 x 30 cm, sign. PD T.F. Šimon, rám, č. 59, LD značeno razítkem autora, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Rybáři v bretaňském přístavu

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    měkký kryt, kolorovaný, 1912, 35,5 x 39 cm, sign. PD T. F. Šimon, značeno na kameni DU TFŠ, rám, č. 8

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Zima na Hané

    Položka č.: 8

    měkký kryt, kolorovaný, 1921, 35 x 39 cm, sign. PD T. F. Šimon, značeno na kameni DU TFŠ, rám, č. 12

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Arc d´Triumph

    Položka č.: 9

    měkký kryt, kolorovaný, 1921, 28,5 x 32 cm, sign. PD T. F. Šimon, č. 182

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Loď s melouny, Benátky

    Položka č.: 10

    měkký kryt, 1909, 42,5 x 52,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, značeno na kameni PD T. F. Šimon 09, č. 125

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Zámecké schody v zimě

    Položka č.: 11

    měkký kryt, 1926, 28,5 x 32,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, č. 292

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Kluziště pod Karlovým mostem

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    měkký kryt, kolorovaný, 1917, 36,5 x 40,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, značeno na kameni LD TFŠ 1917

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Emil Orlík

    (1870-1932)

    Vlašská ulice

    Položka č.: 13

    litografie, 32 x 42 cm, sign PD E. Orlik 1901, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    V létě

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 145.000 CZK (5.800 €)

    olej, plátno, 1914, 61 x 80 cm, sign. LD P. Kotík 1914, rám, na zadní straně na slepém rámu popsáno, spoluzakladatel skupiny HOHOKOKO a držitelem stříbrné medaile ze Světové výstavy v Paříži (1937). Patřil k předním představitelům tzv. sociálního umění. Obraz z roku 1914 s názvem V létě je působivým…

    Aktuální cena: 145.000 CZK (5.800 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Kvetoucí strom

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    olej, lepenka, 24 x 19 cm, rám, olejová studie na kartonu, vytvořená kolem roku 1905. Jde o ideový náčrt k leptu Strom v květu, jejž Preissig vytvořil v roce 1905, a který patří do souboru volných grafických listů zahrnujících Preissigovy práce z let 1900 až 1906, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohm…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • John Speed

    (1552-1629)

    Mapa Čech

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    mědirytina, kolorováno, 1626, 44 x 53 cm, rám

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Postava ženy

    Položka č.: 17

    lavírovaná kresba tuší, papír, 42,5 x 28 cm, monogr. PD AP, LD na papíře slepotiskové razítko Roeder Makar, na zadní straně pasparty vyškrábáno: original Kohl Zeichnung, Aquarell Antonin Prochaska (1882 - 1945) monogrammiert AP, na papíře drobné skvrnky, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM v Pra…

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Položka č.: 18

    inkoust, ruční papír, 1938, 28 x 20,6 cm, sign. PD V. Špála 38, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Zátiší s jablky a hruškami

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 480.000 CZK (19.200 €)

    olej, plátno, 1937, 31 x 40 cm, sign. PD Špála 37, rám, přiložen posudek PhDr. Rea Michalova Ph.D. Toto zátiší datované rokem 1937 si Václav Špála zapsal do seznamu svých prací pod číslem 992, zapsal, že jej namaloval dne 26.ledna 1937, a dále že zátiší představuje „jablka červenožlutá a zelené hru…

    Aktuální cena: 480.000 CZK (19.200 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zátiší s klarinetem, mandolínou a podnosem

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    lept, akvatinta, 1930, 9 x 12,5 cm, sign. PD Emil Filla, rám, na rámu dobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápas koní

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    suchá jehla, 1935, 22,8 x 17 cm, sign. PD Emil Filla, rám, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jan Zrzavý

    Meditace

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.000 €)

    litografie, 24 x 17 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, litografie vznikla podle autorova stejnojmenného obrazu z roku 1915. Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se sta…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.000 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    barevný lept, 1913, 15,5 x 30 cm, značeno PD razítkem Kupka, rám, tento grafický list byl vytištěný v druhé polovině 50. let z původní matrice z roku 1913. Je dílem jednoho z nejvýznamnějších českých umělců. Umělce, který je spolu s Robertem Delaunayem a Vasilijem Kandinským, považován za zakladatel…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Slovanská Epopej

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    litografie na plátně, 1928, 92 x 145 cm, rám, plakát zvoucí k první výstavě Slovanské epopeje, konané ve velké dvoraně Veletržního paláce 23.září - 31.října 1928 v Praze. Plakát byl velice pravděpodobně zakoupený původními majiteli přímo na zahájení výstavy a byl později přenesen na plátno. Svědčí o…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zátiší s lulkou a zápalkami

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (48.000 €)

    olej, dřevo, 1929, 24 x 32 cm, sign. PD Emil Filla 29, rám, přiložen posudek PhDr. Rea Michalova Ph.D. Tento komorní obraz je dílem jedné z nejvýraznějších osobností české výtvarné scény 20.století. Osobnosti, která udávala zdejší umělecké dění a ovlivnila nespočet dalších umělců. Zátiší s lulkou a …

    Aktuální cena: 1.200.000 CZK (48.000 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Mstivá kantiléna

    Položka č.: 26

    uhel, papír, 1914, 62 x 47 cm, sign. LD F. Kobliha 14, rám, ilustrace ke sbírce básní Karla Hlaváčka: Mstivá kantiléna, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID3611 Historie příhozu

  • Adolf Liebscher

    (1857-1919)

    Pradleny

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, plátno, 27 x 47,5 cm, sign. LD A. Liebscher, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Laufbergera na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    tempera, sádra, vosk, 1965, p. 23 cm, sign. vzadu Beneš 1965, místy drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID654 Historie příhozu

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Stavba

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    olej, plátno, 47 x 67 cm, rám, vzadu značeno pozůstalostním razítkem, z pozůstalosti Vlastimila Beneše. Svojí vyhraněnou individualitou je postava Vlastimila Beneše jen těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí, ačkoliv je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují ge…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Modrý kombajn

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, karton, 1968, 21 x 18 cm, sign. PDU Beneš V 68, rám, vzadu popsáno, štítek s popisem. Vlastimil Beneš ve svých zátiších opěvuje barevnost a tvarovou poetičnost všedních věcí, kterým ale neubírá na reálnosti a svým pojetím jim dodává jistou fantastičnost a magičnost. Modrý kombajn z roku 1968, …

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)