Václav Junek 1913 - 1976

ilustrátor, typograf, grafik, malíř.
Díla je možné připravit na ukázku. V případě zájmu prosím kontaktujte AS Vltavín.
T: 224 930 340
E: info@galerie -vltavin.cz

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Těžký chléb

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:00

    akvarel, papír, 1958, 52 x 66,5 cm, sign. PD V. Junek, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 81, při okrajích lehce poškozený papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Na pláži

    Položka č.: 2

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:01

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Z Kampy

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:02

    lavírovaná kresba tuší, 42,8 x 61 cm, sign. PD V. Junek, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 82 a na paspartě razítko ČFVU a nalepen štítek s popisem, při okrajích lehce zažloutlý papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Tři housata s pampeliškami

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:03

    tempera, papír, 35 x 50 cm, PD monogr. V. J., vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 77, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Dva ježci s jablíčky

    Položka č.: 5

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:04

    tempera, papír, 35 x 50 cm, sign. DU V. Junek, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 78, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Veverka a dvě myšky

    Položka č.: 6

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:05

    tempera, papír, 35 x 50 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 79, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Dvě koťata s klubkem

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:06

    litografie, 1975, 28,5 x 39,5 cm, sign. PD V. Junek 75, č. 41/200, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 91, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Králíčci se šnekem

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:07

    litografie, 1975, 29 x 40 cm, sign. PD V. Junek 75, č. 150/200, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 94, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Papoušci

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:08

    litografie, 1971, 28,5 x 39 cm, sign. PD V. Junek 71, č. 34/150, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 95, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Dana

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:09

    litografie, 1973, 45,3 x 23,5 cm, sign. PD V. Junek 73, č. 43/200, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 73, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Závod plachetnic

    Položka č.: 11

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:10

    litografie, 1975, 24,2 x 50 cm, sign. PD V. Junek 75, č. 58/180, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 72, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Koráb Holanďan

    Položka č.: 12

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:11

    litografie, 1974, 50 x 24,3 cm, sign. PD V. Junek 74, č. 65/180, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 70, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Malé plachetnice

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:12

    tuš, akvarel, papír, 16,5 x 47,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 89, nalepeno na kartonu, místy proříznutý papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Velké plachetnice

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:13

    tuš, akvarel, papír, 16,5 x 47,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 88, nalepeno na kartonu, místy proříznutý papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Koráby

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:14

    tuš, akvarel, papír, 16,5 x 47,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 87, nalepeno na kartonu, místy proříznutý papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Nedokončená předloha k leporelu Lodě a moře

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:15

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Vikingové (předloha k leporelu Lodě a moře)

    Položka č.: 17

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:16

    tuš, akvarel, papír, 16,5 x 47,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 85, nalepeno na kartonu, místy proříznutý papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Řecko (předloha k leporelu Lodě a moře)

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:17

    tuš, akvarel, papír, 16,5 x 47,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 84, nalepeno na kartonu, místy proříznutý papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Egypt (předloha k leporelu Lodě a moře)

    Položka č.: 19

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:18

    tuš, akvarel, papír, 16,5 x 47,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 83, nalepeno na kartonu, místy proříznutý papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Dva trosečníci na člunu

    Položka č.: 20

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:19

    tempera, karton, 1969, 26 x 42,5 cm, sign. LD V. Junek 69, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 67, přeložený, pokrčený papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Sám na moři

    Položka č.: 21

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:20

    tempera, karton, 24 x 36,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 66, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Muži v kabátech u auta

    Položka č.: 22

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:21

    kvaš, papír, 30 x 21,4 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 65 a poznámky autora k tisku, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Muž mává z auta na muže na ulici

    Položka č.: 23

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:22

    tuš, kvaš, papír, 25,5 x 17,5 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 64, na paspartěpřipsáno: Ahoj 1/13, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke O. N. Mamim: Šedokrčka, Vrána Černohlávka VI

    Položka č.: 24

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:23

    lavírovaná kresba tuší, 33 x 26 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 55, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke O. N. Mamim: Šedokrčka, Zajíček ušáček III

    Položka č.: 25

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:24

    lavírovaná kresba tuší, 33 x 26 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 56, lehce pokrčený, při okrajích poškozený papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Položka č.: 26

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:25

    lavírovaná kresba tuší, 33 x 26 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 57, lehce pokrčený papír, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Kreslený třídílný vtip Slávka a jeho rodiny, Na bazaru I., II. a III.

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:26

    3 x pero, uhel, papír, vše 15,2 x 22 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 58, 59 a 60, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Kreslený třídílný vtip Slávek a Míla hrají ping-pong I., II. a III.

    Položka č.: 28

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:27

    3 x pero, papír, vše 15,2 x 22 cm, vše sign. vzadu V. Junek, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 61, 62 a 63 a razítko Melantrich - Praha. Kresba: sign. V. Junek, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex li…

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke B. S. Žitkov: Na moři, Lodní cesta - mapa

    Položka č.: 29

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:28

    pero, běloba, papír, 32,5 x 26 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 53, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke B. S. Žitkov: Na moři, Muž hladí geparda

    Položka č.: 30

    Plánované ukončení: 11. 01. 2018 18:29

    tužka, pero, papír, 32,4 x 26,4 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 54, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris