Výtvarné umění 19. - 21. století | sálová část

aukce se uskuteční ve čtvrtek 21. 6. 2018, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín od 18 hodin.

Předaukční výstava bude probíhat od 11. 6. 2018 do 21. 6. 2018 od 10-12, 13-18 hodin.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 6. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 6. 2018

  • František Ludvík Duchoslav

    (1834-1909)

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 21. 06. 2018 15:00

    tempera, papír, 32,5 x 35 cm, sign. PD F. L. Duchoslav, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • František Trella

    (1886-?)

    Svatý Václav

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    akvarel, papír, 11,5 x 17 cm, sign. PD O. Bubeníček, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    olej, karton, 34 x 49 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Údolí sv. Jána

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    olej, plátno, 1924, 38 x 48 cm, sign. PD Petr Dillinger, rám, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. Pirnera a Maxe Švabinského na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar, SVU v Brně

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Linka Procházková

    (1884-1960)

    Pohled na Kutnou horu

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (3.920 €)

    enkaustika, olej, plátno, 75 x 100 cm, rám, Linka Procházková, rozená Scheithauerová, studovala průmyslovou školu Ženského výrobního spolku v Praze, poté přešla na jedinou umělecky zaměřenou školu, která byla dostupná pro ženy (pražská Uměleckoprůmyslová škola). Ze školy odešla a začala pracovat v R…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (3.920 €)

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Položka č.: 7

    olej, deska, 46,5 x 33,5 cm, sign. PD V Hejna, rám, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

    Poslední dražitel: ID3892 Historie příhozu

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    tuš, kvaš, papír, 1942, 28 x 20,4 cm, sign. PD P. Kotík 42, rám, autor vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu u E. Dítěte a J. Schikanedera, byl členem SVU Mánes, Umělecké besedy a Skupiny Ho-Ho-Ko-Ko. Vystavoval od roku 1910 a v průběhu své tvorby několikrát výrazně pozměnil svůj umělecký výraz tak, …

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • František Milan Lejček

    (1896-?)

    Stařeček z Veselí

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 5.900 CZK (236 €)

    olej, plátno, karton, 37 x 24 cm, sign. LD Lejček, rám, ve Vídni školený autor se po svém návratu na jižní Moravu věnoval především krajinomalbě, ale také folklorním námětům z oblasti Veselí, kde žil. Pod dojmem z tvorby Joži Úprky vytvořil řadu maleb s námětem vesničanů. Mezi ně patří i tento nadmí…

    Aktuální cena: 5.900 CZK (236 €)

  • Lev Šimák

    (1896-1989)

    Kapradí

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    olej, plátno, karton, 1963, 64 x 48,5 cm, sign. PD Lev 63, rám, vzadu popsáno autorem a věnování: Za přátelské vztahy na vzpomínku J. Foltinskému věnuje Lev Šimák 1977, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, A. Bröhmse a F. Thieleho na AVU v Praze, čelní člen Umělecké besedy, místopředseda a předseda …

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jan Zrzavý

    Král Menkera

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    tužka, papír, 21 x 14,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, lehce zažloutlý papír, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jan Zrzavý

    Zátiší s hruškami a jablkem

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    pastel, karton, 20 x 22 cm, sign. PD J. Z, rám, na zadní straně kartonu vystřižena dopisnice Jana Zrzavého adresovaná původnímu majiteli díla. Krásná jemná kreslířská práce z ruky jednoho z našich nejvýznamnějších představitelů moderny a proslulého solitéra, který soukromě studoval u K. Reisnera, V.…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Kytice jiřin

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 192.000 CZK (7.680 €)

    olej, plátno, 1928, 87 x 69,5 cm, sign. PD A. Justitz 28, vzadu dvě razítka Čedok, razítko Hotel Praha Mar. Lázně, razítko ROH s ev. č., odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph. D., pravost potvrdil PhDr. Jaromír Zemina. Alfred Justitz byl jedním z příslušníků zakladatelské generace českého národn…

    Aktuální cena: 192.000 CZK (7.680 €)

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    La Horbet et le Bucheron

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 17.500 CZK (700 €)

    lept, 1952, 29,5 x 24 cm, PD značeno v desce Chagall, rám, ilustrace ke knize: Jean de La Fontaine - Bajky, na rámu drobné oděrky

    Aktuální cena: 17.500 CZK (700 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Hnědá krajina

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    kombinovaná technika, sololit, 1964, 46,5 x 111,5 cm, sign. PD F. Gross 64, rám, zajímavé dílo autora, který patří k nejvýraznějším představitelům legendární Skupiny 42 a pozdější Skupiny RADAR. Gross byl vynikající malíř a v průběhu 60. let se přiklonil i k experimentální tvorbě, v rámci níž zkouma…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    kombinovaná technika, olej, deska, 1960, 19 x 28 cm, PD monogr. *60, rám, V roce 1960 se Jan Koblasa významně podílel na organizování dvou slavných neoficiálních výstav Konfrontace I. (v ateliéru Jiřího Valenty) a Konfrontace II. (v ateliéru Aleše Veselého). Obě výstavy se staly manifestací nefigura…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    olej, sololit, 1944, 31 x 45 cm, sign. PD Hliněnský Rob. 1944, sign. PD Hliněnský Rob. 1944, rám, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Domy

    Položka č.: 18

    olej, plátno, 1944, 50 x 60 cm, sign. PD Hliněnský R. 44, sign. PD Hliněnský R. 44, rám, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Karty

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    koláž, papír, 1998, 14 x 24 cm, sign. vzadu ve výřezu V. Janoušková 98, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Pocta Mondrianovi

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    proláž, papír, 1976, 18,3 x 14,1 cm, monogr. PD JK 76, nalepeno na kartoně, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Poslední dražitel: ID3573 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hruška

    Položka č.: 21

    autokoláž, 1991, 31,2 x 20,5 cm, vzadu ve výřezu monogr. J. K. 81, rám, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID3798 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Anička v námořnických šatech

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 125, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Hmyzí mlčení

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    pero, papír, 1974, 28,5 x 20,5 cm, sign. PD Karel Nepraš 1974, rám, Karel Nepraš, už během svého studia na AVU, byl výrazným kreslířem. Jeho osobitý kreslený humor odrážel tehdejší dobové existenciální cítění, což je patrné z jeho ilustrací k nejstěžejnějším literárním dílům Franze Kafky. Kresby Kar…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Položka č.: 24

    olej, akvarel, papír, 1988, 23 x 16 cm, sign. PD J. K. 88, žák prof. J. Bendy, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy, zakládající člen Skupiny 42

  • František Říha

    (1910-1986)

    Modré město

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 30.600 CZK (1.224 €)

    Aktuální cena: 30.600 CZK (1.224 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Obzor II

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    olej, sololit, 50 x 22 cm, sign. PD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Strach

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (312 €)

    Aktuální cena: 7.800 CZK (312 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Na útesu

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 7.200 CZK (288 €)

    Aktuální cena: 7.200 CZK (288 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Dvě postavy

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 6.600 CZK (264 €)

    Aktuální cena: 6.600 CZK (264 €)

  • Teodor Rotrekl

    (1923-2004)

    VOCODE

    Položka č.: 30

    olej, sololit - objekt, 84 x 84 cm, sign. PD Rotrekl 69, člen Skupiny RADAR a vynikající autor komixu a sci-fi patřil také k výrazným představitelům českého pop-artu. Humorná hříčka je právě takovou ukázkou, přičemž na českém trhu je poměrně raritní, neboť pop-art zde neměl výraznější zastoupení. Dí…