Výtvarné umění 19. - 21. století

aukce se uskuteční ve čtvrtek 20. září 2018, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín od 18 hodin.

Předaukční výstava bude probíhat od 10. 9. 2018 do 20. 9. 2018 od 10-12, 13-18 hodin.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 20. 9. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 21. 9. 2018

  • Johann Holmstedt

    (1851-1929)

    Jezero v červáncích

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Ukončení prvního podání: 20. 09. 2018 15:00

    olej, plátno, 73,5 x 100 cm, sign. PD J. Holmstedt, rám, Johann Holmstedt, malíř severských fjordů, se narodil v Hordaland v Norsku v roce 1851. Jeho talent se projevil už v deseti letech, ale výtvarného vzdělání se Holmstedovi dostalo až po skončení jeho vojenské služby. Většinu svého života autor …

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    olej, karton, kolem roku 1918, 51 x 67 cm, sign. PD J. Ullmann, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Malíř Josef Ullmann patří k těm zajímavějším z "Mařákovců". Narodil se roku 1870 v Nekmíři na Plzeňsku. Své studium Josef Ullmann nejdříve začal na Mnichovské akademii odku…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • Jakub Obrovský

    (1892-1949)

    Ležící akt

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • František Ženíšek ml.

    (1877-1935)

    Žena v klobouku

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olej na plátně, 43,5 x 60 cm, sign. PD F. Ženíšek, rám

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Pole

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, sololit, 1977, 18,5 x 25 cm, sign. LD Valter K 77, rám, vzadu popsáno, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: ID3642 Historie příhozu

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Potok

    Položka č.: 6

    tempera, papír, 32,8 x 23,7 cm, sign. PD Valter K, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Ve vsi

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, sololit, 1980, 24 x 33,5 cm, sign. PD Valter K , rám, vzadu popsáno, rám poškozen. Imaginativní krajina Karla Valtera není popisná, ale je založena na autorově vlastním uměleckém prožitku. Barva a barevná struktura ji pak staví do blízkosti lyrické abstrakce., antiqari.at Radhošťská, člen skup…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    lavírovaná tuš, 1947, 27 x 20 cm, rám, vzadu připsáno: rok 1947, razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Figura

    Položka č.: 9

    kresba tužkou, 20 x 13,5 cm, rám, vzadu připsáno: značeno razítkem na rubu kresby Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Poslední dražitel: ID5101 Historie příhozu

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Zahrada dětství

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Sblížení

    Položka č.: 12

    narativní koláž, 1995, 40 x 30 cm, PD monogr. JK 95, vzadu signováno J Kolář 97, narativní koláž - koláž s příběhem, kde se mění kontext a význam zobrazované skutečnosti, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Studie IX.

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    kombinovaná technika, papír, 1983, 62 x 45,5 cm, sign. LD Smetana 83, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Transpozice krajiny

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, sololit, 1996, 22,5 x 30 cm, sign. LD J. Lehoučka 1996, rám, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Josef Lehoučka

    (1923-1999)

    Rozcestník

    Položka č.: 15

    olej, sololit, 1976, 25 x 33,5 cm, sign. PD J. Lehoučka 1976, rám, žák prof. F. Tichého na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Máj 57

    Poslední dražitel: ID6553 Historie příhozu

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

    tempera, papír, 43 x 31 cm, sign. PD Rožánek, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Elegán

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 23.800 CZK (952 €)

    tempera, papír, 40,5 x 28 cm, sign. PD Rožánek, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 23.800 CZK (952 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    PF 1986

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    tuš, papír, 1985, 10 x 14,5 cm, sign. PD Karel Nepraš, rám, žák prof. J. Laudy, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    tuš, papír, 1973, 30 x 20,2 cm, sign. DU Karel Nepraš 1973, rám, žák prof. J. Laudy, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Ilustrace Ostrov pokladů

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.840 €)

    tuš, kvaš, 20 x 27 cm, sign. DU Tichý, rám, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.840 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    V kavárně

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    kvaš, papír, 1954, 19,5 x 26 cm, sign. LD P. Kotík 54, rám, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Bez slunce

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    tuš, papír, 1948, 27 x 177 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a krabi

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    akvarel, uhel, papír, 1965, 33,5 x 22,5 cm, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátká…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek v dortu

    Položka č.: 24

    pastel, uhel, tuš, papír, 1965, 26,5 x 34,5 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Jiří Mědílek

    Položka č.: 25

    olej, plátno, 1998, 44,5 x 64,6 cm, sign. vzadu Mědílek 1998, rám, na rámu drobné oděrky, obraz dokládá proměnu Mědílkova stylu směrem k téměř metafyzickému prázdnu, ke kterému došel právě v roce 1998. Oproti předchozímu období, kdy kladl důraz na světlo a také nebe, na němž se světelný děj odehrává…

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Barevná kompozice

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 6.400 CZK (256 €)

    Aktuální cena: 6.400 CZK (256 €)

  • Pavel Mühlbauer

    Letní světlo II

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 10.650 CZK (426 €)

    akryl, plátno, sololit, 2005, 60 x 41 cm, sign. PD Mühlbauer 05, rám, žák prof. J. Smetany

    Aktuální cena: 10.650 CZK (426 €)

  • Jaroslav Róna

    Umanuté kresby - Organismy a stavby

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (660 €)

    4x tuš, papír, 1996, 10,3 x 9,2/10,3 x 9,2/10,3 x 9,2/10,3 x 9,2 cm, rám, na zadní straně popsáno autorem, Rónovy Umanuté kresby vznikaly v letech 1996 - 2002, literární inspirace cyklu je přiznaná, ale kresby jsou prvotně výtvarné a mají něco z vizí a z obsese realitou, která je barbarská a děsivá;…

    Aktuální cena: 16.500 CZK (660 €)

  • Jaroslav Róna

    Umanuté kresby - Organismy

    Položka č.: 29

    4x tuš, papír, 1996, 10,4 x 7,3/10,4 x 7,3/9,7 x 6,4/9,7 x 6,4 cm, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

  • Jaroslav Róna

    Umanuté kresby - Vnější a vnitřní krajiny 1997

    Položka č.: 30

    4x tuš, papír, 1997, 9,5 x 11,5/9,7 x 11,2/11 x 9,5/11,2 x 9,5 cm, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví