• Martin Cochem

    (1634-1712)

    Položka č.: 565

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, celostr. mědiryty s nábožen. motivy, závěrečná viněta, dvoubarevný tisk, knižní linky, vlysy, iniciálky, český text gotikou, rejstřík, předmluva, Tabule Měnjcých se Swátkůw ... od Roku 1766 až do Roku 1784. , přel. Edlbert Nymburský, vytiskl a vyd. U černého Orla vedle Mince Jan Norbert Fický…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Joseph Mathias von Thun

    Gedichte aus Böhmens Vorzeit

    Položka č.: 576

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1845, 23,5 x 15,5 cm, kniha pezie českých dějin a bájí, básně německy a česky vydal Friedrich Tempsky, vazba původní, poloplátěná, 183 stran, stav dobrý, se stopami používání, listy flekaté, zašlé, s pachovou stopou, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • .

    Manövrir-Reglement für die kaiserl. königl. Infanterie

    Položka č.: 575

    kniha, 1853, 23 x 15 cm, kniha vojenských nařízení, nakl. Kaiserlich-Königliche Hof- und Staatsdruckerei, Vídeň, německy, rozkládací mapky, dobrý stav, nalepený štítek knihovny, razítko majitele, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Samuel Johnson

    Dictionary of the English Language in which The Words are deducated from their Originals, explained in their Different Meanings and Names of the Writers in whole Works they are found

    Položka č.: 574

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kniha, 1756, 21 x 13 cm, slovník anglického jazyka, původní polokožená vazba, vydáno v Londýně, stav dobrý, vazba silně opotřebená a spravovaná páskou, knižní blok vcelku nepotrhán a nepošpiněn, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

    Modlitební kniha

    Položka č.: 573

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    ručně kaligrafovaná kniha,19. století, 17 x 10,5 cm, titul: Modlitby Svatý. Když se ráno probudíš, ručně psaná kniha modliteb, ruční vazba v kůži, ruční papír se zlatou ořízkou, 202 stran, značeno razítky majitele Václav Karásek Praha 1845 1935, mírně odřená vazba, popraskaný hřbet, Antikvariát Dlá…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Publius Cornelius Tacitus

    (55-115)

    Histoire romaine

    Položka č.: 572

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    starý tisk, 1807, 17 x 10 cm, kniha o římské historii sestavená na základě Tacitových spisů sloužící jako učební a školní pomůcka, vydáno v Paříži, rue Vieille du - Temple, celokožená vazba, 294 stran, naprasklý hřbet, zažloutlé a skrvnité listy, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Johann Wolfgang von Goethe

    (1749-1832)

    Reineke Fuchs

    Položka č.: 571

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Kolektiv autorů

    Gesetzbuch über Verbrechen und Schwere Polizey-Uebertrertungen

    Položka č.: 570

    starý tisk, 1815, 20 x 14 cm, zweyte Auflage, K. K. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, Wien 1815 mit angehängten neueren Vorschriften, polokožená vazba, 342 stran, Antikvariát Dlážděná

  • .

    Missale romanum

    Položka č.: 569

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Tommaso Tamburini

    (1591-1675)

    Thomae Tamburini Societatis Jesu Siculi Caltanisettensis, In Alma Universitate nobilis Civitatis Messanae, Theologiae Primarii Professoris

    Položka č.: 568

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    kniha, deset knih k výkladu božího desatera ve dvou dílech, latinský text ve dvou sloupcích, tisk, viněty titulní, koncová, zdob. iniciály, vlysy, italika, kursiva, kapitály, tiskar Lukas Straub, vydal Johann Wagner, Mnichov 1659, 528s. + 612s., dobová pergamenová vazba, výborný stav, Antikvariát Os…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Alfonso Vilegas

    (1533-1603)

    Il Perfetto Leggendario della Vita, e de fatti di N. S. Gesu Cristo, e di tutti i Santi

    Položka č.: 567

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    kniha, životy světců řazených podle měsíců v roce, italsky, vydal A. Remondini, Benátky 1741, viněta v titulu, dřevoryty v textu, celostránkové dřevoryty, 896 + 160s., dobová celokožená vazba zdobená ražbou a s kováním, vazba na dřevěných deskách, vazba místy poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • .

    Geschichte der Costüme

    Položka č.: 588

  • Joannes Baptista Masculus

    Tägliche Erbauung eines wahren Christen zu dem Vertrauen auf Gott und Dessen Dienst

    Položka č.: 587

    starý tisk, 1762, 18 x 11,5 cm, životopisy světců v pořadí církevního roku, na každý den připadá mědirytina světce jeho životopis a modlitba, v této knize na měsíc duben, květen, červen, Augsburg, kožená vazba, 522 stran , velmi odřený až rozpadlý hřbet, vazba více opotřebena, Antikvariát Dlážděná

  • Alfred Edmund Brehm

    (1829-1884)

    Brehms Thierleben. Allgemeine Kunde des Tierreichs Große Ausgabe,Zweite, umgearbeitete und vermehrte Auflage

    Položka č.: 586

    10 x kniha, 1876, 26 x 18 cm, velké množství černobílých ilustrací, Verlag des Bibliographischen Instituts, Leipzig, původní polokožené vazby s originálním zdobením a zlaceným hřbetem, mírné odření vazeb, Antikvariát Dlážděná

  • Jan Nepomuk Filcík

    (1785-1837)

    Přjrodopis co kratochwilnjk školnj pro mládež dospělegšj českoslowanskau

    Položka č.: 585

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, 1834, 20 x 12,5 cm, množství mědirytin zvěře, rostlin a anatomie člověka, vydala Knížecí arcibiskubská tiskárna, Praha, převazba, 250 stran, flekaté stránky od polití, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Kolektiv autorů

    History of the Russian War

    Položka č.: 584

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    kniha, 1856, 27 x 18,5 cm, množství vyobrazení, map a příloh, W. a R. Chambers, London - Edinburgh, vazba původní, celoplátěná, 580 stran, hřbet opraven páskou, mírně odřené kraje vazby, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Julius Pflugk - Harttung

    (1948-1919)

    Deutsche Gedenkhalle

    Položka č.: 583

    kniha, 1905, 46 x 36 cm, vlastenecko - historické dílo německého hostorika a pedagoga, celoplátěná bohatě zdobená a zlacená reliefní vazba, velké množství ilustrací, vydalo vydavatelství Vaterland, Berlín, Lipsko. 418 stran, odřený hřbet, zašpiněný reliéfní znak ve vazbě, ohraje stránek zabarvené, A…

  • Otto Maresch

    (1886-1945)

    Waffenlehre für alle Offiziere aller Waffen

    Položka č.: 582

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    kniha, 1874, 23 x 15 cm, kniha zbraní určená pro důstojníky, obrazová příloha konstrukcí bojové techniky, nakl. L. C. Zamarski, Vídeň, vazba původní, polokožená, 221 stran, stav dobrý, dvě razítka vlastníka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

  • August Diezmann

    (1805-1869)

    Allgemeine Moden\Zeitung. Eine Zeitschrift für di gebildete Welt begleitet von dem Bilder-Magazin für die elegante Welt

    Položka č.: 581

    kniha, 1838, 28 x 22 cm, dobový módní časopis, množství dřevorytů a kolorovaných mědirytin, vydáno v Lipsku, pevná vazba, 303 stran, vazba silně opotřebená, knižní blok zcela v pořádku, listy skvrnité, Antikvariát Dlážděná

  • Paul - Mathieu Laurent

    (1793-1877)

    Histoire de LEmpereur Napoléon

    Položka č.: 580

    kniha, 1840, 26,5 x 18 cm, historie císaře Napoleona, autor obrazových ilustrací Horece Vernet, nakl. J. J. Dubochet, Paříž, francouzsky, původní vazba, 799 stran, stav dobrý, vazba opotřebená a mírně natržená u hřbetu, stopy po lepicí pásce, razítka, tužkou popsaná zadní předsádka , Antikvariát Dlá…

  • Paul Myrdacz

    (1847-1930)

    Handbuch für k.u.k. Militärärzte

    Položka č.: 579

    kniha, 1913, 26 x 17,5 cm, příručka pro vojenské lékaře, sbírka předpisů, vyhlášek, autor byl lékařem generálního štábu rakousko - uherské armády, vydáno ve Vídni, vazba původní, polokožená, 1017 stran, 5. vydání, stav velmi dobrý, Antikvariát Dlážděná

  • Johann Wolfgang Goethe

    (1749-1832)

    Goethes poetische und prosaische Werke in zwei Bänden

    Položka č.: 578

    kniha, 1836, 27 x 18 cm, dvousvazkové básnické a prozaické dílo, bohatě ilustrováno, Verlag der J.G. Cottaschen Buchhandlung, Stuttgart und Tübingen, vazba původní, poloplátěná, 621 stran , stav dobrý, mírně odřená vazba a naprasklý hřbet, hnědé flíčky na listech, knižní blok pevně drží, Antikvariát…

  • Václav Jaromír Picek

    (1812-1869)

    Básně

    Položka č.: 599

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kniha, vyd. Knížecí arcibiskupská knihtiskárna, řízením synů Bohumila Haase, Praha, 1843, pův. kartonové desky, 106s., flíčky na listech, ušpiněné a při krajích poškozené desky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Robert Bellarmin

    (1542-1621)

    De Septem Verbis a Christo in Cruce prolatis. Libri duo.

    Položka č.: 598

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, vyd. Bernardi Gualtheri, Coloniae, 1626, latinsky, zlatá ořízka, pův. kožené desky, 293s., flíčky na listech, desky ušpiněné a na hřbetu natržené, jinak zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Václav Hanka

    (1791-1862)

    Starobylá Skládanie. Památka XIII. a XIV. weku z naywzácněgssjch rukopisów / wydaná od Wáclawa Hanky. Díl I.-III.

    Položka č.: 597

    kniha, vyd. Bohumil Ház, Praha, 1817 a 1818, 2x plpl. a 1x karton. převazba, 206+264+263s., odřené a zašlé desky, na tit. listech razítka, flíčky na listech, antiqari.at Radhošťská

    Dictionarium novum Latino-Gallico-Italicum In Gratiam Gallice & Italice, imó ipfius Latine Linguae

    Položka č.: 596

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    kniha, francouzsko-italsko-latinský slovník, text ve dvou sloupcích, vyd. Johann Hermann Widerhold, Ženeva, 1677, pův. celokožená vazba se zlacením na hřbetu, 1019s., desky odřené, na patitulu vpisky inkoustem a razítka, na listech flíčky, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Herman Boerhaave

    (1668-1738)

    Institutiones Medicae in Usus Annuae Exercitationis Domesticos

    Položka č.: 595

    kniha, jedno z prvních vydání knihy, která výrazně ovlivnila způsob výuky medicíny a organizaci zdravotnictví v celé Evropě, zejména pak vznik univerzitních nemocnic, vyd. Adam Jonath (Adami Ionath), Norimberg, 1756, latinsky, rytina na tit. listě, polokožená převazba, 548s. + index, desky zašlé a v…

    Revue de la Mode (Gazette de la Famille)

    Položka č.: 594

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    kniha, obs. 47 ručně kolorovaných rytin, ročník 1880: No. 465, 467, 468 a 469 a z ročníku 1881: No. 470-484, 486-511, 513 a 515, polokožená vazba, místy flíčky na listech, rytiny většinou ve velmi dobrém stavu, odřený hřbet desek, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    John Milton: Das verlorene Paradies

    Položka č.: 593

    2x kniha, 50 původní čb. ilustrací a výzdoba textu G. Doré, vyd. Neufeld & Henius, Berlin, 1899 (?), původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 341s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote von la Mancha

    Položka č.: 592

    2x kniha, četné čb. ilustrace G. Doré, vyd. Verlag von Sacco Nachflger, Berlin, 1872, 2x původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 359+431s., rozvolněné vazby, místy ušpiněné listy, desky na hřbtu druhého svazku natržené, naražené růžky, antiqari.at Radhošťská