• Různí autoři

    Malíři básní

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x podepsaná reprodukce ilustrací (Adolf Born, Jiří Šalamoun a Vladimír Suchánek), vyd. jako příležitostný tisk Mladá Fronta, Praha, 1987, celkem 8 vložených listů s reprod. v pův. ob., lehce opotřebené okraje ob. s flíčkem na přední straně, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, ant…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Miriam

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla naproti titulu, dřevorytová viněta na tit. listě a kresby na ob. a před tiráží Fr. Bílek, vyd. Marie Rosa Junová, Tasov, 1937, v 500 exemplářích, pův. brož, 198s., několik uvolněných archů, lehce ušpiněná o při okrajích pomačkaná obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Rad…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi

    Položka č.: 689

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1933, tit. list z litografie Fr. Bílka, pův. brož, 208s., lehce rozvolněná vazba, na několika listech při spodním okraji a na zadní straně obálky stopa po zateklině, mírně opotřebený hřbet, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, an…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ľudovít Fulla

    (1902-1980)

    Slovo o pluku Igorovom, Igora syna Sviatoslava, vnuka Oléga

    Položka č.: 685

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dvoubarev. dřevoryt ve frontispisu, dřevoryt v titulu a týž na obálce, koncová viněta, iniciály a dekorat. výzdoba barev. dřevorytem L. Fulla, překlad, úvodní studie a poznámky univ. prof. dr. A. V. Isačenko a doslov J. Komorovský, vydal Ján Horáček, Bratislava a Turč. Sv. Martin 1947,…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Mohyla

    Položka č.: 690

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Demla za titulem, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1926, pův. brož, 207s., lehce opotřebené obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi

    Položka č.: 688

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, na patitulu ruční přípis + Pavla Kytlicová prosí o Memento J. Demla, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1932, pův. brož, 126s., lehce opotřebená papírová obálka, místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Vanutí

    Položka č.: 687

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, podp. na tit. listě V. Holan, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 42s., částečně odlepený hřbet obálky od bloku listů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Kápé Terin

    Nádeje

    Položka č.: 686

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, obálka a úprava autor?, vydal nákladem vlastním, Bratislava 1934, 32 s., brož, lehce zašpiněná, při okraji lehce poškozená obálka, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Pštross

    (1885-1954)

    Antický dům obytný: příspěvek k poznání rodinného domu v době hellenistické a římské.

    Položka č.: 684

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, díl I., Dům řecký, 26 tabulí a 200 dokument. vyobrazení v textu, studie podle vlastních pozorování a nálezů ve výkopech na Delu, Theře, v Prieně a v Pompejích doplněná o architektonické nákresy, plány a schémata, původní model antického domu na tab. 25 a 26 modeloval dle návrhu autora m…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Klára Bočkayová

    (1948)

    Jiří Olič: Letní romance

    Položka č.: 683

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4 sign. ilustrace na samostat. přílohách a podpis na deskách K. Bočkayová, básně a podpis na deskách J. Olič, vydala Klára Bočkayová, 1981, volné listy v obálce, ex. 25/28, 36s., lehce zažloutlá ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Tekoucí světlo božství Sestry Mechtildy Magdeburské

    Položka č.: 682

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, dřevoryt a úprava Jar. Benda, vydala Marta Floriánová, Stará Říše na Moravě 1920, 257 s., plpl. převazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hofbauera na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Kapinus

    (1900-1968)

    Pupava

    Položka č.: 681

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis autora, linoryty a úprava J. Kapinus, vydala M. R. Junová, Tasov 1939, 39 s., brož, obálka přo okrajích zažloutlá, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Moji přátelé

    Položka č.: 680

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x dřevoryt Fr. Bílek, vydal autor, Jinošov na Moravě 1917, II. vydání, Ex. 462/500, 58 s., karton. vazba, natržený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen S…

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Smrt Pavly Kytlicové

    Položka č.: 679

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Deml, vydal sám autor, Tasov 1932, 3 reprod. fotogr. P. Kytlicové, reprod. Markova exlibris, inic., tit. viněta, ob., 1000 výtisků, 104 s., brož, obálka při okrajích zašpiněná, pokrčená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Václ. Bol. Nebeský: Protichůdci

    Položka č.: 678

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 4x lept a vazba J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex-libris, Praha 1924, 1 sv. sbírky Zlatá stezka, Ex. 76/300, svázal Ant. Tvrdý, 46 s., karton vazba, lehce vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukova…

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    E.A. Poe: Dvě povídky

    Položka č.: 677

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, 3x lept Jan Konůpek, typo. úprava Karel Dyrynk, vydal Arno Sáňka, Brno 1926, 6. sv. knihovny 200, Ex. 17/200 na pravém japonu, 59 s., karton vazba, na hřbetu poškozená, vybledlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pir…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edgar Allan Poe

    (1809-1849)

    Havran - The Raven

    Položka č.: 676

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, česko anglický text, přel. O.F. Babler, viněta za titulem R. Michalik, tisk Kryl a Scotti, vydal Stanislav Vrbík, Olomouc 1930, pův. brož, 22s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edgar Allan Poe

    (1809-1849)

    Maska červené smrti a jiné novelly

    Položka č.: 675

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, obálka linorytem, dekorativní rámec titulu, nakl. značka a úprava Petr Dillinger, 1. sv. Knihy času a ducha, vydal Arnošt Kvasnička, Praha 1918, pův. brož, 92s., ob. zašlá a přeložená, okraje pokrčené, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Edgar Allan Poe

    (1809-1849)

    Ohnivý kůň / Ďábel ve zvonici

    Položka č.: 674

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, ob., nakl. značka, viněta v titulu a v závěru a ilustrace v přílohách Milivoj Uzelac, podobizna autora za titulem E. Manet, 3. sv. knihovny Duha, vydal V. Rytíř, Praha 1919, pův. brož, 65s., okraje desek pokrčené, velmi dobrý stav; vyzdibil, Milivoj Uzelac, 4. sv. knihovny Duha, vydal V…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arnošt Hrabal

    (1886-1969)

    Jan Lebeda: Křížová cesta

    Položka č.: 673

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, viněty a reprodukce kreseb A. Hrabal, vydal Alois Chvála Praha 1960, nestr., volné listy v papír. přebalu, na hřbetu lehce poškozený, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarných umělců moravských

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    František Lazecký: Nad slezskými písněmi

    Položka č.: 672

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis básníka v tiráži, sign. dřevoryt ve frontispise, iniciály F. Duša, vydal Slezský kulturní ústav, Praha 1947, Ex. 107/250, 13 s., nerozřezáno, volné listy v papír. přebalu, přebal zašpiněný jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké t…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Arnošt Hello

    (1828-1885)

    Člověk

    Položka č.: 671

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, titul. Jos. Marek, 43 vinět různých autorů, 36 barev. iniciál, vydal a přeložil Jos. Florian, Stará Říše 1909, 22. sv. Studia, 450 výtisků, 486 s., plpl. převazba, cca do 50 strany podtrhaný text a vpisky, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Slovo k Otčenáši Františka Bílka

    Položka č.: 670

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    kniha, výklad a studie k Otčenáši Fr. Bílka, doprovázeno Bílkovými ilustracemi pův. Otčenáše, 65 kreseb a vydal Nový život, Nový Jičín, 1904, clpl. vazba, 132s., zlacená ořízka a písmo nápisu na deskách, desky zašpiněné a skvrnité, vnitřek ve velmi dobrém stavu , Antikvariát Ostrovní, žák prof. P…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Nodier

    (1780-1844)

    Biblioman

    Položka č.: 669

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podobizna od G. Staala ve frontispise, překlad Jarmil Krecar, vydal časopis Knihomil, Král. Vinohrady 1918, Ex. 132/225, Hadrový český papír, 26 s., karton vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Soubor veršů I. - VI.

    Položka č.: 724

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    6x kniha, Pohádky krve, Torso života, Melancholická pout, Sluneční hodiny, Měsíce - Hlas ticha, Stoletý kalendář, 3x podpis básníka, vydal Fr. Borový, Praha 1928, 1929, 1930, 1932, 1937, 60 + 58 + 54 + 47 + 67 + 83 s., 5x clpl. a 1x plpl. vazba bez obálky se zlatým ražením, hřbety lehce vybledlé, ji…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Časopis Vpřed + Junák

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    sešity, Vpřed: I. ročník, číslo 10 - 38, svázáno, jeden sešit (36) volně, Praha 1946, clpl. vazba, dobrý stav; + čtyři čísla týdeníku Junák 1946 (13, 14, 15, 16), obsahuje kompletní Foglarův a Fischerův komiks Pískloun a Tlouštík a navazující Rychlé Šípy , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Picka

    (1897-1957)

    Jan Noha: Ruce a práce

    Položka č.: 746

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, Básně o sazbě, tisku a knize, podpis autora v tiráži, úprava Jar. Picka, vydal Československý spisovatel pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1950, Ex. 125/450, 51 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivo Rublič

    (1917)

    Publius Ovidius Naso: Sapfó Faónovi

    Položka č.: 745

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispise a dřevoryty v textu I. Rublič, podpis překladatale J. Fišera, vydal F. J. Müller, Praha 1944, 18. sv. sbírky Lis knihomilův, Ex. 203/380, 31 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Oblouk; Září 1938; První testament

    Položka č.: 722

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    3x kniha, podpis a věnování před titul. listem Vl. Holan, vydal Fr. Borový, Praha 1941, 4. sv. České básně, 46 s., plpl. vazba bez obálky, drobné skvrny na papíře, dobrý stav; podpis v titulu Vl. Holan, vydal Fr. Borový, Praha 1938, 13. sv. České básně, 39 s., clpl. vazba bez obálky, vazba lehce na …

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Fr. Dvořák: Ilustrace Františka Tichého

    Položka č.: 720

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, podpis J. Koláře, podpis Fr. Dvořáka v tiráži, ilustracemi Fr. Tichého opatřil a typograficky upravil F. Šejna, soupis ilustračního díla Fr. Tichého, 5. sv. edice Obolos, pro Klub přátel výtvarného umění a speciálně pro sekci Přátel krásné knihy vydalo NČSVU, Praha 1965, sešit, 19s., ve…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook