• Zdeněk Dvořák

    Továrna

    Položka č.: 281238

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:14

    olej, plátno, 1949, 35 x 50 cm, sign. LD Zd. Dvořák 49, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Emler

    (1912-1992)

    Letní den

    Položka č.: 281239

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:16

    litografie, 9,3 x 27,2 cm, sign. PD F. Emler, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Nejedlého a V. Pukla na AVU v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Minář

    (1901-1973)

    Orání

    Položka č.: 281244

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:18

    litografie, 32,5 x 48 cm, sign. PD Karel Minář, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, V. Bukovace, člen jednoty umělců výtvarných v Praze, SČUG Hollar, SVUM Hodonín

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Polata

    Šumavská krajina

    Položka č.: 281245

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:20

    tempera, papír, 9,5 x 30,5 cm, sign. LD Polata 83, pasparta, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Polata

    Šumavská krajina

    Položka č.: 281246

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:22

    tempera, papír, 16 x 30 cm, pasparta, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Polata

    Šumavská krajina

    Položka č.: 281247

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:24

    olej, plátno, 1980, 26 x 38 cm, sign. LD Polata 80, pasparta, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Švéda

    (1947)

    Pohled na Prahu

    Položka č.: 281249

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:26

    litografie, 1977, 50,5 x 40 cm, sign. PD T. Švéda 77, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Švéda

    (1947)

    Z Vrtbovské zahrady

    Položka č.: 281250

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:28

    litografie, 40,5 x 31,5 cm, sign. PD Tomáš Švéda, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rajko Tomič

    (1905-1988)

    Plachetnice

    Položka č.: 281251

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:30

    pastel, papír, 1935, 39 x 56 cm, sign. PD R. Tomic 1975, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, bosenský malíř, studium na akademiích v Bělehradu a Záhřebu

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rajko Tomič

    (1905-1988)

    Krajina

    Položka č.: 281252

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:32

    pastel, papír, 1936, 32,5 x 49 cm, sign. LD R.Tomic 1936, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, bosenský malíř, studium na akademiích v Bělehradu a Záhřebu

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Vojtěch Novák

    (1901-1969)

    Vlčí máky

    Položka č.: 281258

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:34

    olej, plátno, 1931, 57 x 47 cm, sign. LD V.V. Novák 31, rám, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Bukovace, Pirnera a Nechleby na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny M 58

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Rudolf Václavík

    (1898-?)

    Zimní krajina

    Položka č.: 281260

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:36

    akvarel, papír, 42 x 56 cm, sign. PD Václavík, rám, Antikvariát Ostrovní, studium na akademii ve Vídni

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Švéda

    (1947)

    Krajina

    Položka č.: 281272

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:38

    akvarel, papír, 1975, 61 x 45,5 cm, sign. PD Tomáš Švéda 75, rám, Antikvariát Ostrovní, studium SOŠ výtvarné v Praze, žák prof. A. Fišárka na AVU, člen volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Pýcha

    (1914-1988)

    Vesnice

    Položka č.: 281273

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2024 15:40

    olej, lepenka, 20 x 57 cm, sign. PD Pýcha, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka a C. Boudy na ČVUT v Praze, poté soukromé studium u J. Dědiny

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Ovčáček

    (1933-2022)

    Bez názvu

    Položka č.: 281275

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:00

    strukturální grafika, lept, 1964, 24 x 17,5 cm, sign. PD E. Ovčáček 64, rám, č. 10/35 II, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tomáš Bím

    (1946)

    Reklama v krajině

    Položka č.: 281276

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:01

    litografie, 1992, 65,5 x 49,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 92, č. 55/140, při pravém okraji v jednom místě napatrně natrženo, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Esej

    Položka č.: 281277

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:02

    3 x litografie, 1988, dvakrát 31,5 x 20,5; 32 x 41 cm, vše signováno, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Dívka

    Položka č.: 281278

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:03

    lept, 1983, 16,7 x 10,4 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 83, rám, rám ve dvou rozích poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Kulhánek

    (1940-2013)

    Ecce homo No. 3

    Položka č.: 281279

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:04

    litografie, 1994, 48 x 59 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1994, rám, č. 59/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Řetězový most I.

    Položka č.: 281280

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:05

    suchá jehla, 1946, 26,5 x 34 cm, sign. LD František Tichý 47, PD věnování: Františku Brabcovi!, uvedeno v soupisu Dvořák pod č. 125, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Dražební společnost na aukci Stern

    Položka č.: 281281

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:06

    litografie, 1916, 21 x 33 cm, sign. PD Orlik Emil, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Kytice ve váze

    Položka č.: 281282

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:07

    litografie, 1930, 49 x 39,9 cm, sign. PD V. Špála, rám, S.V.U. Mánes svým členům na rok 1930, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Hlava ženy I

    Položka č.: 281283

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:08

    linořez, 1916, 18 x 12 cm, sign. PD J. Čapek, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Ověnčená hlava

    Položka č.: 281284

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:09

    litografie, 35 x 26,5 cm, sign. PD Zrzavý Jan, rám, č. 37/100, list z II. alba vydaného Galerií Platýz v Praze k poctě A. Senefeldera r. 1973 v nákladu 100 výtisků. Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kte…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Za městem

    Položka č.: 281285

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:10

    akvarel, tuš, papír, 1979, 57, 5 x 40 cm, sign. LD Načeradský 79, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě cvičitelky

    Položka č.: 281286

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:11

    akvarel, tuš, papír, 1977, 48 x 62 cm, sign. LD Načeradský 77, rám, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Astrální seance (Zasedání času)

    Položka č.: 281287

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:12

    tempera, papír, 42,5 x 53 cm, sign. LD Valter K., rám, člen skupiny Linie, Sdružení jihočeských výtvarníků, skupiny Kolektiv, Index, člen výtvarného odboru Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Tma

    Položka č.: 281288

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (7.084 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:13

    olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, zdařilá práce významného českého představitele současné abstrakce, která, jak je pro autora typické, vychází z inspirace krajinou. Autor studoval na pražské AVU u Karla Součka, posléze se stal členem sdružení 1…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (7.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Igor Grimmich

    (1979)

    1016

    Položka č.: 281289

    Vyvolávací cena: 13.500 CZK (563 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:14

    akryl, plátno, 2016, 25 x 25 cm, PD Grimmich 1016, Igor Grimmich absolvoval pražskou AVU v ateliéru malby u M. Rittsteina. Jeho tvorba má několik poloh, ale pravděpodobně nejznámější jsou jeho snové záznamy spících figur a městské výjevy. Grimmichovy malby se vyznačují užíváním perspektivních průhle…

    Aktuální cena: 13.500 CZK (563 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Igor Grimmich

    (1979)

    1116

    Položka č.: 281290

    Vyvolávací cena: 13.500 CZK (563 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:15

    akryl, plátno, 2016, 25 x 25 cm, PD monogr. G1116, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 13.500 CZK (563 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook