• Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Tanec

    Položka č.: 281512

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:15

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, malba významného českého představitele expresivní malby, člena sdružení 12/15, někdejšího pedagoga na AVU v Praze a FaVU v Brně. Autor byl známý svým originálním pojetím figury, kterou limituje pouze hlavními fyziognomickými znaky a vzt…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Rozcvička

    Položka č.: 281513

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:16

    tužka, pastelky, papír, 19,5 x 28 cm, rám, v kontextu českého umění zaujímá Stanislav Podhrázský postavení solitéra, určené zejména jeho bezvýhradným zaměřením na figuru a výraznou imaginaci. Jeho tvorba také neprošla žádnými výraznými proměnami: od raných artefaktů až po pozdní díla se setkáváme s …

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Bez názvu

    Položka č.: 281514

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:17

    akvarel, papír, 2003, 70 x 65 cm, sign. DU D. Chatrný 73,03, rám, autor je známým představitelem experimentálních a konstruktivních tendencí, které kontinuálně rozpracovával od počátku 60.let. Byl pedagogem na pražské AVU a brněnské FaVU a členem Klubu konkretistů nebo Profil 58. Jeho práce je synon…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Hlava

    Položka č.: 281515

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:18

    kvaš, tuš, papír, 1972, 42 x 30 cm, sign. PD Vě. Jan. 72, rám, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb. Nabízená položka představuje vzácnou ukázku tvorby z počátku 70…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Hodonský

    (1945)

    Naplaveniny

    Položka č.: 281516

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:19

    akvarel, tuš, papír, 1992, 42,5 x 60 cm, sign. PD Hodonský 92, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Hodonský

    (1945)

    Ptačí zpěv

    Položka č.: 281517

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:20

    email, překližka, matrice ke dřevořezu, 2012, 41,5 x 60 cm, rám, tato navýsost originální práce klasika moderní české krajinomalby a nositele Ceny Vladimíra Boudníka představuje zralé dílo z jeho cyklu matric ke dřevořezům, kterými výrazně obohatil rejstřík grafických technik. Hodonského matrice se …

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Rašení

    Položka č.: 281518

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:21

    olej, plátno, 1995, 30 x 25 cm, sign. PD I. Ouhel 95, rám, tato až „Boštíkovsky“ jemně vyznívající práce ze sběratelsky vyhledávaného období pochází od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjel odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Tento o…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Přízračný kámen

    Položka č.: 281519

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:22

    olej, plátno, 2004, 60 x 50 cm, sign. PD I. Ouhel 04, rám, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina, někd…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Karoušek

    (1926-1991)

    Únorové slunce

    Položka č.: 281520

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:23

    olej, plátno, 1973, 60 x 90 cm, lišta, vzadu razítko: Dílo Akademického malíře Ladislava Karouška, žák prof. V. Silovského a M. Holého, člen skupiny M 57

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Chaloupek

    (1958)

    Andělský vodopád

    Položka č.: 281521

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:24

    akryl, juta, 2024, 110 x 80 cm, sign. vzadu JACH 24 , žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Abstraktní krajina

    Položka č.: 281522

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:25

    akryl, plátno, 2012, 90 x 70 cm, sign. vzadu Patrik Hábl, tato působivá ukázka starší tvorby od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award, patří mezi reprezentativní…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Šárka Růžičková Zadáková

    (1982)

    Gympl

    Položka č.: 281523

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:26

    akryl, plátno, 2009, 12 x 18 cm, sign. vzadu Š. Růžičková Zadáková

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Šárka Růžičková Zadáková

    (1982)

    Ježíšek

    Položka č.: 281524

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:27

    akryl, plátno, 12 x 18 cm, sign. vzadu Š. Růžičková Zadáková

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Šárka Růžičková Zadáková

    (1982)

    Bazar paměti

    Položka č.: 281525

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:28

    akryl, plátno, 18 x 20,3 cm, sign. vzadu Š. Růžičková Zadáková, Šárka Růžičková Zadáková je absolventka Ateliéru malby na UMPRUM u P. Nešlehy a S. Diviše. Její tvorba vychází zejména z osobního života, a proto na jejích obrazech můžeme potkat její vlastní rodinu, ale zároveň i prožívat zkušenosti, k…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Kouř I.

    Položka č.: 281526

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:29

    akryl, plátno, 2023, 65 x 90 cm, sign. vzadu A. Růžička 2023, Aleš Růžička studoval na pražské AVU v ateliérech malby u F. Hodonského, M. Rittsteina a A. Střížka. Do odborného povědomí se dostal v roce 2005 na IV. Zlínském salonu mladých, kde za svůj malířský cyklus Parky získal I. Cenu Václava Chad…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dan Trantina

    (1965)

    Zátiší

    Položka č.: 281527

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:30

    olej, plátno, 2009, 50 x 50 cm, značeno vzadu D09, žák prof. Načeradského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dan Trantina

    (1965)

    Secret 80

    Položka č.: 281528

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:31

    akryl, plátno, 195 x 155 cm, žák prof. Načeradského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Po koupeli

    Položka č.: 281529

    Vyvolávací cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:32

    olej, překližka, 1987, 182,5 x 122 cm, sign. PD Načeradský 87, rám, hravá ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato…

    Aktuální cena: 750.000 CZK (31.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Hlava

    Položka č.: 281530

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:33

    olej, malířská lepenka, 1980, 34 x 24 cm, sign. LD Ota Janeček, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Éterická

    Položka č.: 281531

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:34

    akryl, plátno, 2012, 50 x 40 cm, sign. DU A. Lamr 12, rám, tato inovativní koloristicky výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo …

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Jádro

    Položka č.: 281532

    Vyvolávací cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:35

    olej, plátno, 1993, 160 x 146 cm, sign. PD I. Ouhel 93, lišta, vzadu štítek Galerie Gema, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším ná…

    Aktuální cena: 185.000 CZK (7.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Ptáček

    (1949)

    Hnízda (diptych)

    Položka č.: 281533

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:36

    2 x akryl, kombinovaná technika, karton, 1994, 1996, 86 x 60 cm, oba signovány PD Ptáček, rám, diptych, na zadní straně popsáno a značeno autorským razítkem, na rámech drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Motorkář

    Položka č.: 281534

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:37

    tempera, karton, 2008, 20 x 28,5 cm, sign. zezadu IGOR GRIMMICH, rám, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Kůň

    Položka č.: 281535

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:38

    tempera, papír, 1975, 43 x 53,5 cm, sign. PD Valter 1975, rám, tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, které d…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Černá váza

    Položka č.: 281536

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:39

    olej, plátno, 2022, 60 x 50 cm, sign. vzadu R.F. 2022, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Tereza Zichová

    (1992)

    Mazlík

    Položka č.: 281537

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:40

    olej, plátno, 2023, 30 x 40 cm, sign. vzadu Zichová 2023

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Černá hora

    Položka č.: 281538

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:41

    akryl, plátno, 2014, 120 x 60 cm, sign. vzadu Hábl, tato reprezentativní ukázka starší tvorby od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award, patří mezi reprezentativn…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (4.084 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivana Lomová

    (1959)

    Ženy - lodě

    Položka č.: 281539

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:42

    akvarel, papír, 1995, 29,1 x 40,5 cm, sign. DU Ivana Lomová 95, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Kuklík

    (1947)

    Brodící se koně

    Položka č.: 281540

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:43

    pastel, papír, 2022, 51,5 x 84 cm, sign. PD L. Kuklík 2022, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jakub Špaňhel

    (1976)

    Růže

    Položka č.: 281541

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 11. 06. 2024 14:44

    akryl, plátno, 2004, 130 x 100 cm, sign. vzadu Jakub Špaňhel, malíř Jakub Špaňhel je jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény. Ve svých obrazech zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí. Výrazným prvkem v jeho malbě je světlo které p…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook