• Kamil Lhoták

    Ilustrace k časopisu Světová literatura

    Položka č.: 235946

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:53

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Položka č.: 235947

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:54

    2x tuš, běloba, papír, oba 24,3 x 16,6 cm, přiložen původní časopis Revue světová literatura, Odeon, Praha, 1985, č.5. Kamil Lhoták je autorem ilustrací k více než 400 knihám a také mnoha periodikům. Jeho poetický styl charakteristický výrazovou zkratkou se stal rozpoznatelným napříč širokou veřejno…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Odhadní cena: 24 000 - 27 000 Kč CZK

  • František Stolař

    (1933-2012)

    Modrý obraz

    Položka č.: 235948

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:55

    olej, plátno, 1963, 50 x 60 cm, sign. na zadní straně Stolař, rám, Antikvariát Dlážděná, soukromý žák Miloše Maliny a Jindřicha Halekala

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 11 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    Lvice

    Položka č.: 235949

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:56

    akvarel, tuš, papír, 1993, 84 x 59 cm, sign. PD Načeradský 93, pasparta, rám, malíř Načeradský se proslavil zobrazováním žen jako kudlanek, krutých představitelek zvířecí říše s lidskými rysy. Nabízená položka je naopak ukázkou pozitivního přístupu k zobrazení v umění již tisíce let využívaného námě…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 Kč CZK

  • Marie Hlobilová - Mrkvičková

    (1903-1999)

    Zátiší s třešněmí

    Položka č.: 235950

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:57

    olej, plátno, 1998, 40 x 50 cm, sign. LD M. Hlobilová, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 9 000 Kč CZK

    Miniaturní portrét Josefa Ulricha, Portrét Johanny Ulrichové

    Položka č.: 235951

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:58

    miniatura, malba na porcelánu, 1854, 12,7 x 8,7 a 12,8 x 9 cm, rám, na rámech oděrky, vzadu štítky s popisem. Miniaturní portréty manželského páru byly s největší pravděpodobností vytvořeny současně, čemuž napovídá obdobný rozměr děl i totožná adjustace v původních zlacených rámech. Umění miniaturní…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Tábor lovců mamutů

    Položka č.: 235952

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.200 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:59

    kvaš, papír, 54 x 29 cm, sign. PD Z. Burian, rám, výtvarné dílo Zdeňka Buriana zaujímá významné místo na poli obrazové ilustrace dobrodružné literatury. Burian přinesl zcela neortodoxní koncepci do podoby knižních ilustrací vědecko-fantastických a populárně naučných literárních žánrů. Svým pojetím d…

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.200 €)

    Odhadní cena: 450 000 - 500 000 Kč CZK

    Umučení sv. Sixta

    Položka č.: 235953

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:00

    olej, plátno, kolem 18. století, 93 x 70,5 cm, rám, Sixtus II. byl zvolen do papežského úřadu v roce 257, tedy v době, kdy císař Valerianus tvrdě stíhal všechny rané křesťany. Za Sixtovy vlády se podařilo urovnat spory s africkou i východní církví. Ač se v Římě ukrýval na pohřebišti poblíž dnes znám…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 39 000 Kč CZK

  • Franz Obermüller

    (1869-1917)

    Mnich

    Položka č.: 235954

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:01

    olej, plátno, 54,5 x 66,5 cm, sign. PN F. Obermüller, rám, malba zkrakelována, rám poškozen. Autor byl známý rakouský portrétista přelomu 19 a 20 století. Působil v jižním Tyrolsku a poté ve Vídni. Mezi soudobými sběrateli byly velmi populární jeho portréty židů a rabínů. , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Václav Brožík

    (1851-1901)

    Na cestě

    Položka č.: 235955

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:02

    olej na dřevě, kolem r. 1886, 26 x 44 cm, sign. LD VBrožík, rám, přiložen odborný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové - Horové, citujeme z něj: Předložený obraz nazvaný Na cestě je nesporné dílo Václava Brožíka. Brožík často zajížděl na francouzský venkov, na zámek dAmbleville ve střední Francii (v Ile…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Odhadní cena: 175 000 - 200 000 Kč CZK

  • Eduard Grieben

    (1813-1870)

    Motiv z pohoří Hunsrück- Gerolstein in der Eifel

    Položka č.: 235956

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:03

    olej, plátno, 36 x 57 cm, LD monogr. EG, rám, restaurováno, rentoilováno, vzadu štítky s popisem, E. Grieben byl krajinář a rytec, člen Akademie v Berlíně. S požitkem maloval opuštěné krajiny. Zastoupen v Národní galerii v Berlíně, antiqari.at Radhošťská

  • Eduard Meierheim- okruh autora

    Babička plete

    Položka č.: 235957

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:04

    olej, plátno, 44 x 36 cm, rám, nabízená položka představuje žánrovou malbu z okruhu německého romantického malíře, který byl ve svém díle výrazně ovlivněn Düsseldorfskou malířskou školou. Svou pozornost však posléze přenesl na komorní výjevy z prostředí prostého venkovského života. Scény jsou plné d…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 20 000 Kč CZK

    Na cestě

    Položka č.: 235958

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:05

    olej, plátno, okolo roku 1750, 75 x 88 cm, rám, restaurováno, velmi pravděpodobně holandská škola,na rámu drobné oděrky. Krajinomalba se stala předmětem zájmu holandských krajinářů na počátku 16. století. Dochází ke zmenšení lidského měřítka a zorné pole je přizpůsobeno pohledu z dálky a výšky. Také…

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    Odhadní cena: 43 000 - 48 000 Kč CZK

  • Niels Gronbek Rademacher

    (1812-1885)

    Mořské pobřeží

    Položka č.: 235959

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:06

    olej, plátno, 1879, 34 x 53,5 cm, sign. LD N. G. Rademacher 1879, rám, poškozeno . Nabízený výjev zaujme poměrně neobvyklou kompozicí s nízkým horizontem, kde je dopřán velkorysý prostor obloze. Vidíme naivní drobnokresbu postav rozesetých po pláži spolu s jemnou světelnou modelací. N. G. Rademacher…

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    V ohradě

    Položka č.: 235960

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:07

    kombinovaná technika, papír, 17,5 x 20 cm, na původní paspartě značeno Oldřich Blažíček, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, žák H. Schweigera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    Interiér kostela

    Položka č.: 235961

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:08

    olej, karton, 38 x 41 cm, sign. PD O. Blažíček, rám, představitel moderní české krajinomalby, studoval na pražské VŠUP u prof. E. Dítěte a K.V. Maška, později na pražské AVU, kde se pod vedením prof. H. Schweigera seznámil s malováním interiérů a kde vznikla řada jeho stěžejních děl té doby. Autorův…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 83 000 Kč CZK

  • Zdenka Braunerová

    (1858-1934)

    Motiv z Fontainebleau

    Položka č.: 235962

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:09

    olej, karton, 18 x 25 cm, LD monogr ZB, rám, autorka patří mezi významné představitelky české malby konce 19. a počátku 20. století. Zdenka Braunerová však byla známa nejen pro své malířské dílo, ale také jako autorka grafických úprav publikací a zejména jako organizátorka a patronka společenského ž…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Odhadní cena: 34 000 - 38 000 Kč CZK

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Na Studnickém

    Položka č.: 235963

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:10

    olej, karton, kolem r. 1920, 37,5 x 49,5 cm, sign. PD Kaván Na Studnickém, rám, název malby se vztahuje k lokalitě studnických polí v okolí Studnice u Hlinska, kde František Kaván často maloval. Zdařilá ukázka autorovy vyzrálé realisticko impresionisticke tvorby z období kolem roku 1920. Kaván v díl…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK

  • Bohumír Dvorský

    (1902-1976)

    Léto

    Položka č.: 235964

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:11

    olej, sololit, 22 x 49 cm, sign. PD B. Dvorský, rám, soukromá škola O. Molitora, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Výtvarných umělců Moravská Ostrava, Skupiny výtvarných umělců v Brně, KVU Aleš, SVU Mánes, Skupiny olomouckých výtvarníků, Svazu …

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima na Vysočině

    Položka č.: 235965

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:12

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 31 000 Kč CZK

  • František Xaver Margold

    (1887-1967)

    Karolinum za vlády Vladislava Jagellonského

    Položka č.: 235966

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:13

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 11 000 Kč CZK

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Valašská vesnice

    Položka č.: 235967

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:14

    olej, karton, 50 x 50 cm, sign. PD Aug. Mervart, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen SVUM v Hodoníně

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Chalupa u potoka

    Položka č.: 235968

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:15

    olej, karton, 69 x 49 cm, sign. PD Aug. Mervart, rám, obraz významného moravského krajináře a malíře vedut. Studoval sochařství u prof. F. Hrachovce ve Valašském Meziříčí. Námět díla zaujme především jemným impresivním laděním i koloritem, oděrky na rámu, žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen S…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Odhadní cena: 46 000 - 51 000 Kč CZK

    Letní den u vody

    Položka č.: 235969

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:16

    olej, plátno, 45 x 55 cm, rám, plátno místy poškozeno, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Odhadní cena: 42 000 - 47 000 Kč CZK

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Maurské mlýny na Guadalquiviru ve Španělsku

    Položka č.: 235970

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:17

    olej, dřevotříska, 1932, 41 x 55 cm, sign. PD Veris, rám, Rodák ze Vsetína na Moravě vystudoval Akademii v Praze pod vedením prof. Preislera. Zde získal mnoho stipendií a ocenění za svoji uměleckou činnost. Brzy po dokončení absolvoval studijní pobyt v Paříži, který ho obohatil o nejvýznamnější výra…

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Roman Quido Kocian

    (1908-1981)

    Vesnice

    Položka č.: 235971

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:18

    olej, plátno, 1935, 85 x 97 cm, sign. PD Quido Roman Kocian 1935, rám, autor nabízené položky studoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze užité a monumentální malířství u prof. A. Hofbauera, grafiku u prof. J. Bendy a mozaiku u prof. St. Ulmana. Ve svém díle se nechal inspirovat převážně pr…

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Zliechovjanka

    Položka č.: 235972

    Vyvolávací cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:19

    olej, tempera, plátno, kolem r. 1925, 74 x 42 cm, monogr. PD JU, rám, konzultováno s PHDr. Mgr. Michaelem Zachařem a se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    Odhadní cena: 250 000 - 280 000 Kč CZK

  • Richard Wiesner

    (1900-1972)

    Dívka v červeném

    Položka č.: 235973

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:20

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 6 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Freres Lissac

    Položka č.: 235974

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:21

    litografie, 1948, 22,3 x 30,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1948, rám, na papíře patrné přehyby, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. , antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hol…

  • Ludmila Jiřincová

    Ryba

    Položka č.: 235975

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 19:22

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Odhadní cena: 3 000 - 4 000 Kč CZK