• František Muzika

    (1900-1974)

    J.J. Paulík: Arizona

    Položka č.: 252

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 28. 11. 2019 15:00

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, úprava a obálka Fr. Muzika, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 24/50 na holandu, pův. brož, 159s., krásný stav, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vladimír Komárek

    Srdce ve skříni

    Položka č.: 277

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, úvodní dřevoryt komponován jako podpisový arch pro autory básní, podpisy: K. Erbová, R. Bergman, J. Hilčr, M. Horníček, J. Hubař, P. Kovařík, L. Kundera, J. Suchý, K. Sýs a J. Žáček, + sign. dřevoryt v textu V. Komárek, bez nakl. údajů, 1981, nečíslovaný ex., volné listy v obálce, velmi…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1974 (sborník drobné grafiky)

    Položka č.: 276

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otakar Březina: Hudba pramenů

    Položka č.: 275

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, 5x pův. dřevoryt a 5x kresba Fr. Bílek, vyd. Odkaz, Praha, 1919, brož, 51s., uvolněné listy, okraje obálky potrhané, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Uměl…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Emil Juliš

    (1920-2006)

    Undine

    Položka č.: 274

    bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu Frank Wildenhahn, vyd. Corvinus Presse, Berlin, 2006, ex. 8/30 s podpisem překladatele (Eduard Schreiber) a Ludvíka Kundery v tiráži, sešit, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Tvář vlasti v dvanácti barevných dřevorytech Karla Vika s verši Jana Jáši

    Položka č.: 273

    bibliofilie, 12x bar. dřevoryt K. Vik, podpis autora veršů na tit. listě, vyd. Severografia, Liberec, 1960, sešit, obálka na hřbetu mírně poškozená, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládajíc…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Ludmila Jiřincová

    J. Seifert: Vlaštovky nad řekou

    Položka č.: 272

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Mikuláš Medek

    (1926-1974)

    Ivan Medek: Na vlnách BBC

    Položka č.: 271

    bibliofilie, il. třemi kresbami M. Medka, vyd. Martin Dyrynk, Praha, 2005, ex. 110/240 s podpisem autora i vydavatele v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Müllera, V. Rady, F. Muziky a F.Tichého

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Různí autoři

    Okno (Vladimíra Komárka k padesátinám grafikou pozdravují..)

    Položka č.: 270

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Das Ehepaar (Manželé)

    Položka č.: 269

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    bibliofilie, 8x sign. bar. litografie a podpis s věnováním na tit. listě P. Roučka, vyd. Edition International Grafik, 1981, ex 82/200, karton. desky v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Raymond Datheil

    (1902-1983)

    Trest

    Položka č.: 268

    bibliofilie, podpis s věnováním na patitulu R. Datheil, vyd. Petr Frank, Tábor, 1949, ex. 108/150, upr. Zd. Seydl, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jiří Stránský

    O paměti

    Položka č.: 267

    bibliofilie, podpis s věnováním autora ve frontispisu, vyd. J. Vinklát a M. Janáček (též grafický doprovod), Liberec, 2013, nečíslováno, brož s ob., 61s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Maria

    (1870-1942)

    Parnas

    Položka č.: 266

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1929, ex. 21/50 na simili japanu, celokožená vazba s ražbou a zlacením, 566s., hřbet a růžky desek odřené, flíčky na ořízce, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Přátelé výtvarníci

    Položka č.: 265

    bibliofilie, podpis autora v tiráži, vyd. Jednota umělců výtvarných, Praha, 1929, ex. 118/150 na holandském papíře, karton. desky, 115s., flíček na deskách, hřbet vybledlý a mírně poškozený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan Nebeský

    (1880-1944)

    Noční milenec

    Položka č.: 264

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    bibliofilie, podpis autora a typografa na tit. listě, úprava a obálka H. Bohman, vyšlo jako 1. svazek soukromé edice Páteční sloupky, Praha, 1931, pod pseudonymem autora Jan z Wojkowicz, volné listy v obálce, flíček na přední straně obálky, okraje lehce otřepeny, růžky mírně pomačkány, hezký stav, a…

  • Zdeněk Kriebel

    (1911-1989)

    Polyfontox

    Položka č.: 263

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    bibliofilie, významná sbírka českého poetismu, podpis na patitulu a úprava a obálka Zd. Kriebel, vyd. Literární středisko, Brno, 1932, ex. 33/50 na japanu, celkem asi 800 výtisků, volné listy v pův. obálce, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • John Leech

    (1817-1864)

    Mr. Sponge´s Sporting Tour

    Položka č.: 262

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, 13x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech a Hablot K. Browne, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1860, brož, 408s., flíčky na listech, jinak pěkný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Alena Antonová

    K.I. Galczynski: Lyrický rozhovor

    Položka č.: 292

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla A. Antonová, bez nakl. údajů, ex. 15/30, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    O lásce

    Položka č.: 291

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    bibliofilie, soubor 21 sign. litografií, autoři: A. Born, O. Čechová, D. Havlíčková, S. Holý, J. Janíček, I. Kafka, V. Komárek, L. Kuklík, O. Kulhánek, J. Liesler, J. Pešicová, J. Pileček, P. Roučka, J. Souček, C. Stehlík, V. Suchánek, J. Šalamoun, E. Natus-Šalamounová, J. Šerých, S. Vajce a K. Vysu…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Vladimír Komárek

    Fr. Halas: Já se tam vrátím

    Položka č.: 290

    bibliofilie, 4x sign. suchá jehla V. Komárek, k 30. výročí úmrtí F. Halase vyd. E. Gebauer, 1979, ex. 4/35, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Aus Tagebüchern / Z deníků 1910-1923

    Položka č.: 289

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Záhada tiskařské dílny

    Položka č.: 288

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 1x sing. lept O. Kulhánek, vyd. K. Žižkovský a J. Runštuk, Praha, 1990, ex. 33/100, ed. Sladké jaro srdce, sv. 4, volné listy v pův. ob., ruční papír, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Devatero řemesel

    Položka č.: 287

    bibliofilie, 10x sign. lept (exlibris) a 1x lept na předních deskách V. Komárek, vyd. v Moravské Třebové, 1983, volné listy v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Různí autoři

    Píseň písní

    Položka č.: 286

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, 14x sign. graf. list, z toho 6x kombinovaná technika (autoři J. Anderle, J. Brázda, J. Dajč, K. Demel, P. Melan a J. Šerých), 4x bar. lept (H. Čápová, B. Jirků, J. Kavan a P. Sukdolák), 2x suchá jehla (A. Antonová a O. Čechová), 1x lept (O. Kulhánek) a 1x mezzotinta (J. Hísek), vyd. J. …

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Max Švabinský

    Ela Švabinská: Vzpomínky z mládí

    Položka č.: 285

    kniha, sign. orig. litografie M. Švabinského ve frontispisu, vyd. SNKLHU, Praha, 1960, 300 výtisků s litografií, pův. clplpl. vazba s ob., 360s., velmi dobrý stav knihy, obálka lehce opotřebena, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Čeští básníci a grafici Divadlu hudby

    Položka č.: 284

    bibliofilie, 9x pův. litografie: K. Lhoták, O. Janeček, J. Liesler, M. Stretti, M. Švabinský, J. Švengsbír, V. Sivko, K. Müller a J. Lukavský, vyd. kulturně-osvětový odbor umělecké oblasti Gramofonových závodů, Praha, 1958, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, obálka mírně opotřebena, antiqari.at…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Max Švabinský

    Dvanáct dřevorytů v reprodukcích

    Položka č.: 283

    bibliofilie, 12x dřevoryt M. Švabinský, vyd. Jan Štenc, Praha, 1926, úv. slovo V.V. Štech, volné listy v obálce a celoplátěném pouzdře, listy v dobrém stavu, pouzdro mírně opotřebené, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Hugo Boettinger

    (1880-1934)

    Mládí

    Položka č.: 282

    bibliofilie, 19x světlotisk kreslířských variací na thema Dívky (jeden chybí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1930, ex. 808/1000, volné listy v obálce, nestr., obálka ve hřbetu zcela přetržená, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák E. Lišky a F. Jeneweina na UPŠ v Praze, prof. M. Pirnera na …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Jan Kavan

    Otakar Březina: Ruce

    Položka č.: 281

    bibliofilie, 9x sign. lept J. Kavan, vyd. Artemis, 2004, nečíslovaný výtisk, kartonové desky, rohy desek s kováním (v pravém horním růžku chybí, 70s., desky mírně ušpiněny, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela, J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP v Praze, člen Umělecké b…

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Rudolf Medek: Honolulu

    Položka č.: 280

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu a 7x kresba v textu T.F. Šimon, podpis autora v tiráži, podpis M. Kalába (typ. úprava) na patitulu, vyd. nákladem autorů, Praha, 1932, ex. 198/240 na ručním papíře Pannekoek, sešit s obálkou, 21s., přesní strana obálky mírně ušpiněna, jinak velmi pěkný stav…