• IKONA

    Bohorodička

    Položka č.: 233802

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:02

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • IKONA

    Kristus v předpeklí

    Položka č.: 233803

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:03

    malba na dřevě, pol. 19. století, 35,8 x 31,5 cm, ikona zobrazje dvanáct nejdůležitějších pravoslavných svátků s ústředním motivem Krista v předpeklí, který osvobozuje starozákonní spravedlivé a Adama s Evou. Scénu lemuje vyobrazení dvanácti scén převážně mariánské a kristologické ikonografie. Jedno…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • IKONA

    Madona

    Položka č.: 233804

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:04

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • IKONA

    Pravoslavná ikona

    Položka č.: 233805

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:05

    enkaustika, dřevo, 44 x 38 cm, rám, na malbě místy drobná poškození, Antikvariát Dlážděná

  • Viktor Rolín

    (1887-1942)

    Položka č.: 233806

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:06

    olej, překližka, 65 x 118 cm, sign. PD V. Rolín, rám, žák prof. Sambergera

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Bramboříky

    Položka č.: 233807

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:07

    olej, plátno, 49 x 39,5 cm, sign. LD VHejna, rám, malba poškozena, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

  • Antonín Hlaváček

    (1842-1926)

    Pohled na město

    Položka č.: 233808

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:08

    olej, deska, 18 x 28,5 cm, sign. LD Hlaváček, rám

  • Otakar Číla

    (1894-1977)

    Bažant

    Položka č.: 233809

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:09

    olej, karton, 51 x 65 cm, sign. PD O. Číla, rám, dílo s oblíbeným loveckým motivem od akademického malíře, odsouzeného v jednom z navazujících procesů na kauzu „dr. Milada Horáková a spol.“ Číla v roce 1925 absolvoval AVU v oboru portrétní malířství pod vedením Vratislava Nechleby. Portréty se tedy …

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 233810

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:10

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, 45 x 33 cm, sign. PD Zívr 1979, Ladislav Zívr zcela bezpochyby patří k nejdůležitějším představitelům českého moderního umění. Jako sochař se snažil využít všech podnětů, se kterými přišla evropská avantgarda – od kubismu přes surrealismus, civilismus až po im…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 233811

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:11

    akvarel, papír, 1970, 52 x 35,8 cm, sign. vzadu ve výřezu Robert Hliněnský 1970, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Vodník

    Položka č.: 233812

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:12

    kvaš, papír, 1991, 27 x 15 cm, sign. LD Klápště 91, rám, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Slunce v lese

    Položka č.: 233813

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:13

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1988, 30 x 45 cm, sign. PD 88 VALTER , tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, kter…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 233814

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:14

    olej, akryl, karton, 1972, 44,5 x 32,5 cm, sign. NU Bělocvětov 72, rám, expresivní abstrakce významného představitele české poválečné malby, který byl na pražskou AVU přijat jako mimořádný talent bez zkoušek, avšak studium sám opustil. Stal se členem první tvůrčí skupiny Máj 57, v níž zaujímal respe…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Podzim

    Položka č.: 233815

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:15

    olej, akryl, karton, 1973 - 4, 42 x 48 cm, sign. LN Bělocvětov 73 - 4, rám, hodnotná práce z autorova expresivního období, které následovalo těsně po zániku skupiny Máj 57. Autor byl jedním z představitelů řádu pollockovské malby, která byla v českém prostředí raritním formálním odvětvím exprese. Ma…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 233816

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:16

    olej, plátno, 2005, 31 x 43 cm, sign. PD Načeradský 2005, ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironickým až …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 233817

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:17

    olej, plátno, 2013, 66 x 80 cm, sign. PD Načeradský 2013, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor ateli…

  • Zdeněk Daněk

    Při malování krajiny sem se naučil sprostě nadávat.

    Položka č.: 233818

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:18

    kvaš, papír, 2014, 29,6 x 41,8 cm

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Pád vzhůru

    Položka č.: 233819

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.000 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:19

    olej, plátno, 100 x 75 cm, sign. PD Laštovka, rám, vystudoval na pražské UMPRUM u profesora Strnadela. V 60. a 70. letech kromě rozměrných olejových kompozic navrhoval filmové i divadelní plakáty a věnoval se též grafice. Studoval v Itálii ve Fiesole a Florencii. Jeho díla se dnes vyskytují velmi v…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.000 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Maják lásky I

    Položka č.: 233820

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:20

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Maják lásky II

    Položka č.: 233821

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:21

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Položka č.: 233822

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:22

    bronz, 1942, v. 24 cm, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Melancholické děvče

    Položka č.: 233823

    Vyvolávací cena: 43.000 CZK (1.720 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:23

    bronz, 1906, v. 38,5 cm, značeno v podstavci Štursa, studie k jednomu z nejvýznamnějších děl předního českého sochaře 20. století. Velice kvalitní sběratelsky zajímavý odlitek, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 43.000 CZK (1.720 €)

  • Oldřich Jelínek

    Start vzducholodi

    Položka č.: 233824

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:24

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a sluneční kohout

    Položka č.: 233825

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:25

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek startuje

    Položka č.: 233826

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:26

  • Pavel Besta

    Nastálo spolu

    Položka č.: 233827

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:27

    olej, plátno, 2014, 25 x 27 cm, sign. PD Besta 14, drobná, až křehce vyznívající práce autora, který studoval na AVU nejdříve restaurátorství u prof. Ballardiniho a posléze přešel do ateliéru malby prof. Smetany, člena Skupiny 42. Nastálo spolu, malba vzniklá velmi subtilnímu výtvarnými prostředky, …

  • Jan Chaloupek

    Haiku letního nebe

    Položka č.: 233828

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:28

    akryl, plátno, 2018, 110 x 100 cm, sign. PD JACH, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Město snů III

    Položka č.: 233829

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:29

    akryl, plátno, 2017, 99,5 x 100 cm, sign. PD Grimmich 17, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Otto Placht

    Noční krajina I.

    Položka č.: 233830

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:30

    akryl, plátno, 2017, 70 x 50 cm, sign. Otto Placht 2017, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími pobývá. Nabízené …

  • Michal Singer

    Škorně

    Položka č.: 233831

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:31

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 50 x 50 cm, Michal Singer (1959) je významným představitelem současné české figurativní malby. Jeho malířská tvorba se nachází na pomezí exprese, vyznačuje se originální, nezaměnitelnou tvarovou deformací, autor také ve svých dílech často klade pasty do vysokých v…