• Ivana Lomová

    (Ladislav Klíma) Slavná Nemesis

    Položka č.: 235644

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:03

    bibliofilie, 2005, 27,5 x 21,5 cm, autorský tisk, součástí edice jsou čtyři litografie Ivany Lomové, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 70 výtisků, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Sopko

    (Ivan Wernisch) Jen tak

    Položka č.: 235645

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:04

    bibliofilie, 1996, 30 x 24,5 cm, autorský tisk, součástí edice je šest ručně kolorovaných signovaných linorytů Jiřího Sopka, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 2 x 60 výtisků ve dvou verzích značených A a B, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké be…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    (Hermann Hesse) Siddhártha

    Položka č.: 235646

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:05

    bibliofilie, 2002, 21,5 x 17,2 cm, autorský tisk, součástí edice je pět barevných signovaných leptů Pavla Sukdoláka, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 100 výtisků, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Litógrafo I

    Položka č.: 235647

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:06

    soupis díla s 11 originálními litografiemi, vázaná publikace na 231 stranách slovem i obrazem představuje dílo Joana Miró vytvořené do roku 1952, vydalo vydavatelstvi Maeght Paříž v roce 1972, vytiskla Poligrafa Barcelona, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Derriere Le Miroir

    Položka č.: 235648

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:07

    časopis se třemi litografiemi, 1967, 38 x 28 cm, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Ernst Weiers

    (1909-1978)

    Katalog k výstavě Ernsta Weierse s přiloženými litografiemi

    Položka č.: 235649

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:08

    katalog se dvěma litografiemi, 38,5 x 25,8 cm

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední vůle Josepha Makinsona

    Položka č.: 235650

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:09

    listina, tisk, 58 x 62, opatřeno pečetí

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Příloha poslední vůle Josepha Makinsona

    Položka č.: 235651

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:10

    listina, tisk,ruční připisy, 64, 5 x 70 cm, listina opatřena pečetěmi

  • Jan Janssonius

    (1618-1657)

    Mapa Čech

    Položka č.: 235652

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:11

    mědirytina, ručně kolorovaná, 41 x 55 cm, rám

  • Cyril Bouda

    Balady - Jiří Wolker

    Položka č.: 235653

    Vyvolávací cena: 240 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:12

    bibliofilie, 1925, 26 x 16,5 cm, původní lept Cyril Bouda, Nakladatelství Václav Petr, Praha, svazek č. 373, pevná, plátěná vazba, 64 stran, lehce natržený hřbet, lehce povolená vazba, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 240 CZK (10 €)

  • O. Hlavsa, M. Troup

    Senefelder a Praha

    Položka č.: 235654

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:13

    bibliofilie na ručním papíře s vloženými litografiemi M. Troupa, 1959, 34 x 23 cm, 115/300, ke 125. výročí narození Aloyse Senefeldera vydalo Sdružení podniků polygrafického průmyslu Praha 1959, typografie O. Hlavsa, 100 stran, celoplátěná vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Adam Mickiewicz - Sonety

    Položka č.: 235655

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:14

    bibliofilie se třemi původními lepty, 1957, 21 x 16 cm, Praha, Státní nakladatelství krásné literatury hudby a umění, 64 stran, s obálkou, přebásnil Vladimír Holan, třemi původními lepty vyzdobil, obálku navrhl a graficky upravil Václav Sivko, stav velmi dobrý, obálka a několik stránek lehce zažlout…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Svolinský

    Božena Němcová: Tři citrony

    Položka č.: 235656

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:15

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Th. Bannwarth

    Militärisches Prachtbilderbuch

    Položka č.: 235657

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:16

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Vlast - soubor tří básní Otakara Theera, Antonína Sovy a Viktora Dyka

    Položka č.: 235658

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:17

    bibliofilie, 1936, 27 x 19,5 cm, 4 litografiemi vyzdobyl Václav Mašek, vydáno k Vánocům 1936 jako soukromý tisk Karla Neuberta, nakladatelství V. Neubert a synové, Praha - Smíchov, 21 str., brožovaná vazba, nerozřezáno, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM a AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vladimír Holan

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 235659

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:18

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Šípkový keř - Petr Křička

    Položka č.: 235660

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:19

    bibliofilie, 1929, 23 x 16 cm, 3 podepsané lepty Ptera Dillingera, dedikace autora Křičky, nakl. Kvasnička a Hampů, Praha, č. 282, brožovaná, v původní obálce, 83 stran, opotřebovaný hřbet, lehce uvolněné vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. M. …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    Položka č.: 235661

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:20

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    Položka č.: 235662

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:21

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jiří Mahen

    (1882-1939)

    Máchova poesie

    Položka č.: 235663

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:22

    kniha, 1941, 23 x 15 cm, ve frontispisu portrét Máchy od Vladimíra Sychry signovaný tužkou, Dr. Václav Tomsa, Kruh krásné literatury, volné archy v pův. obálce, 40 stran, mírně opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Charles Louis Philippe - Matka a dítě

    Položka č.: 235664

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:23

    kniha, 1927, 19,5 x 14 cm, Praha, Odeon, vazba původní, brožovaná, 115 stran, první úplné české vydání přeložil Jaroslav Zaorálek, úprava a obálka J.Štýrský a Toyen, náklad 1000 výtisků,, obřená a ošoupaná obálky, hřbet mírně rozlepen, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, čl…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Hans Zinsser

    (1878-1940)

    Krysy, vši a dějiny

    Položka č.: 235665

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:24

    kniha, 1939, 19 x 13,5 cm, Praha, Práce a život, přeložil doc. RNDr. MUDr. Bohumil Sekla, obálka František Kertzek, stav dobrý, obálka ušpiněná, zažloutlá, stránky neořízlé, uvolněné z vazby, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Pět smyslů

    Položka č.: 235666

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:25

    kniha, 1927, 20,5 x 13 cm, kresby P. Kotík, obálka vevázána, nakl. Družstevní práce, Praha, vazba původní, celoplátěná, 136 stran, stav velmi dobrý, vlastnické razítko a podpis, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besed…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Obyčejný život - Karel Čapek

    Položka č.: 235667

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:26

    kniha, 1934, 19 x 12,5 cm, obálka Fr. Muzika, nakl.Fr. Borový, vazba původní, brožovaná, 214 stran, stav dobrý, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Láska mezi umělci - George Bernard Shaw

    Položka č.: 235668

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:27

    kniha, 1932, 21,5 x 13,5 cm, Nakl. Družstevní práce, vazba původní, brožovaná, 421 stran, stav dobrý, obálka lehce opotřebená, natržená ve hřbetu, některé složky uvolněny, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Vyprodáno - Karel Poláček

    Položka č.: 235669

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:28

    kniha, 1939, 20 x 12 cm, obálka Fr. Muzika, nakl.Fr. Borový, vazba původní, brožovaná, 253 stran, lehce opotřebená obálka, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Robert Houben

    (1905-1992)

    Co je politika

    Položka č.: 235670

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:29

    kniha, 1966, 18 x 12,5 cm, Vídeň/Řím, Vydalo čs. lidové sdružení, vazba původní, brožovaná, 150 stran, přeloženo z francouzštiny, stav velmi dobrý, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Otakar Machotka

    (1899-1970)

    Povídky exulantovy

    Položka č.: 235671

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:30

    kniha, 1968, 22 x 15 cm, exilové vydání, obálku navrhla Hana Machotková, kniha vyšla pod záštitou Společnosti pro vědy a umění SVU New York, tisk Litera printing, Toronto, Kanada, vazba půvpdní, brožovaná, 83 stran, ohnuté rohy, vazba z obou stran ušpiněna, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karol Sidon

    Dvě povídky o utopencích

    Položka č.: 235672

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:31

    kniha, 1988, 17 x 11 cm, obálka Marcela Třebická, INDEX - společnost pro československou literaturu v zahraničí, Köln, vazba původní, brožovaná, 240 stran , stav velmi dobrý, vazba lehce opotřebená , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Josef Škvorecký

    (1924-2012)

    Hlas z Ameriky

    Položka č.: 235673

    Plánované ukončení: 06. 08. 2019 19:32

    kniha, 1990, 18 x 11 cm, obálka Barbora Munzarová, Sixty-Eight Publishers, Toronto, vazba původní, brožovaná, 320 stran , stav dobrý, vazba opotřebená , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)