• Václav Matěj Kramerius

    (1753-1808)

    Auplné wypsánj Egypta, genž ležj w třetjm djlu swěta, Afryce: w němž se wypisuge wsse co gest pamětihodného a podiwného w té weliké zemi: poneyprw w rozmlauwánj mezy Pražským poslem a hospodářem Lipanem

    Položka č.: 606

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, nakladatel neznámý, Praha, 1816, brož, 216s., papírové desky ušpiněné a zašlé, listy ohmatané, místy s flíčkami, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    W. Shakespeare: Sonety

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, pěti signovanými litografiemi vyzdobila L. Jiřincová, vyd. Supraphon, Praha, 1987, ex. 64/200, edice Lyra Pragensis, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    William Shakespeare: Sedm sonetů

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 6x sign. litografie, ediční značka a podpis v tiráži L. Jiřincová, vyd. Ota Janeček a L. Jiřincová v jediném výtisku na maršovském velinu, Praha, 1954, edice J, sv. 7, v tiráži uvedeno sedm celostránkových ilustrací, jedna chybí, polokožená vazba mírně rozvolněná, dobrý stav, antiqari.a…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Škleb náš vezdejší dej nám dnes ó pane!

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 2x sign. lept a 4x sign. litografie J. Liesler, vyd. autor za pomoci L. Loubala a J. Maulera, Praha, 1987, ex. 68/100, ruční papír, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Friedrich Brandl

    (1946)

    Metamorphose

    Položka č.: 543

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    báseň, báseň na břidlicové tabulce čtvercového tvaru, německy, podepsáno autorem, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alexandre Dumas

    (1802-1870)

    Le Comte de Monte-Christo ½

    Položka č.: 559

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1853, 26 x 17 cm, z knih Emmy Destinnové Stráž nad Nežárkou, 2 díly, bohatě ilustrované, vlepena dedikace, nakl. Dufour et Mulat, Paris, vazba původní, polokožená, 479 + 499 stran, stav dobrý, vazby mírně opotřebené, listy mírně skvrnité, razítko soukromého vlastníka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Johann Schneidewein

    (1519-1568)

    Joannis Schneidewini I.U.D. Clarissimi, Et Academiae Wittebergensis Professoris Quondam Publici, Et Celeberrimi, In Quatuor Institutionum Imperialium D. Iustiniani libros, Commentarii

    Položka č.: 566

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, viněta v titulu a v závěru, iniciály, latinský text antiqvou ve dvou sloupcích, výklad a komentář Justiniánova Zákoníku, tiskem a nákladem dědiců Christophora a Jana Gothofreda Schönwettera, Heyden 1652, dobová pergamenová vazba, 952s., XL listů, zašpiněné desky, skvrny na deskách a papíře, j…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karl Friedrich Vollrath Hoffmann

    (1796-1842)

    Die Erde und ihre Bewohner, ein Hand- und Lesebuch für alle Stände

    Položka č.: 577

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1835, 23 x 15 cm, zěměpisná příručka, obsahuje 7 ocelorytin, 2 litografie a 25 dřevorytů, nakl. J. Scheibles Buchhandlung, Stuttgart, vazba polokožená, 759 stran , stav dobrý, pár hnědých flíčků, pachová stopa , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karl von Eckartshausen

    (1752-1803)

    Gott ist die reinste Liebe

    Položka č.: 600

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, obs. 5 celostránkových rytin a jednu rytinu na tit. listě, vyd. Jakob Sieger, Hildesheim, 1798, pův. zdobené desky, 286s. zlacení na ořízce zašlé, desky poškrábané, mírně zohýbané, původní zdobení poškozené, flíčky na listech, ohmatané okraje, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Joseph Delteil

    (1894-1978)

    Le Vert Galant

    Položka č.: 642

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1931, 18 x 12 cm, podpis autora s věnováním Radovanu Šimáčkovi, Les Éditions des Portiques, Paris, francouzský text převazba, obálka vlepená, 253 stran, výborný stav, u dvou svazků vybledlý titul na hřbetu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Musaion

    Položka č.: 643

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1923, 20,5 x 14,5 cm, podpis Jana Zrzavého, úvodní slovo Karel Teige, 36 repredukcí, 850 výtisků, vydal Ot. Štorch - Marien, převazba, 27 stran textu, obrazová příloha, skvrna na zadní straně převazby, poznámky tuškou v textu, Antikvariát Dlážděná, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířs…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Čtení o Bosně a Hercegovině

    Položka č.: 688

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, podpis na tit. listě L. Kuba, vyd. Družstevní práce, Praha, 1937, pův. clpl vazba, 232s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Opolský

    (1875-1942)

    Hory a doly a lesy

    Položka č.: 702

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. Literární odbor Umělecké besedy, Praha, 1931, pův. brož, 92s., vybledlý hřbet, jinak krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pablo Neruda

    (1904-1973)

    Ať procitne dřevorubec

    Položka č.: 641

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1950, 24 x 19,5 cm, podpis Pabla Nerudy, grafická úprava A. Dvořák, dřvoryty A. Bertnána a L. Méndeze, nakl. Československý spisovatel, Praha, vazba původní, brožovaná, 52 stran, odřený hřbet, listy uvolněny, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Hovory s TGM

    Položka č.: 640

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 1928, 19,5 x 12 cm, podpis autora, iniciály K.Č., obálka J. Čapek, nakl. Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum - Čin, brožovaná vazba s obálkou, 115 stran, poničená vazba, uvolněné listy, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Artur Schnabel

    (1882-1951)

    Památník s podpisy převážně hudebníků z let 1907 - 13

    Položka č.: 638

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha autogramů, 1906-1913, 20 x 13,5 cm, památník s podpisem slavného pianisty a dalších převážně hudebníků z let 1906 – 1913: Sukovo kvarteto (Suk, Herold, Hoffmann, Wihan), Rudolf Deyl, básník Jaromír Borecký, Josef Suk, Jiří Herold, Hanuš Wihan, Mary Dickenson (irská houslistka a skladatelka), J…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Svjatoslav Richter

    (1915-1997)

    Památník s podpisy umělců z let 1954 - 56

    Položka č.: 637

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    13x autogram, 1954-56, 21 x 15,5 cm, památník s podpisem slavného pianisty a dalších umělců z let 1954 – 56 v pořadí: Václav Talich, Josef Suk 2x, Otakar Vondrovic, Zdeněk Štěpánek, Marie Glázrová, Rudolf Deyl, Jiří Steimar, Karel Höger, František Rauch, Svjatoslav Richtěr, Ladislav pešek, Dvořákovo…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Podpisy hráčů slavného fotbalového týmu ČSR z roku 1934

    Položka č.: 636

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    pohlednice s autogramy, 1934, 15 x 10,5 cm, pohlednice s autogramy hráčů našeho týmu z mistrovství světa v r. 1934, kde jsme obsadili druhé místo, podepsáni: komentátor Josef Laufer, brankáři Plánička a Patzel, obránci Ženíšek, Čtyřoký, Burgr, záložníci Čambal a Junek, útočníci Sobotka, Kalocsay a N…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Klíma

    (1878-1928)

    Traktáty a diktáty

    Položka č.: 635

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, podpis na tit. listě Ladislav Klíma, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1922, ob. Vl. Hoffmann, pův. brož, 218s., velmi pěkný stav, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Klíma

    (1878-1928)

    Svět jako vědomí a nic

    Položka č.: 634

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, podpis na tit. listě Ladislav Klíma, vyd. autor nákladem vlastním, Praha, 1904, brož, 163s., přední obálka mírně pomačkaná, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    A. Stifter: Lesní poutník

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, lept ve frontispisu a překlad B. Reynek, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1935, ed. Atlantis, sv. 28, ex. 323/350 na dřevaprostém dílovém papíře (jako majitel napsána Jana Koblihová), brož, 163s., lehce otřepení okrajů, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Holla…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Georges Rouault: Věnování

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 1x původní sign. rytina B. Reynka, vyd. J. Glivický, 1971, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Marie Glabazňová: Večer

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 1x rytina B. Reynka ve frontispisu (5/10), vyd. Josef Cipra, Kladno, 1979, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Josef Čapek Bohuslavu Reynkovi

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, sing. suchá jehla ve frontispisu B. Reynek, vyd. Josef Glivický jako soukromý tisk, Prostějov, 1970, na ručním lisu vytiskl Josef Cipra, dva dvojlisty v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spi…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Suzanne Renaud: Tušený úsvit

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 2 otisky grafických listů B. Reynka, vyd. Památník nár. písemnictví a Spolek č. bibliofilů, Praha, 1982, ruční papír, 50s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    R. Billinger: Noční stráž

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, lept ve frontispisu a překlad B. Reynek, vyd. V. Vokolek, Pardubice, 1941, ex. 35/260 na holandském ručním papíře, volné listy v obálce, 34s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Bible Reynek

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, otisk z původní desky grafického listu B. Reynka, tiskl Milan Dřímal, 105 reprodukcí grafických listů s motivy z biblických příběhů , úprava Zd. Ziegler, vazba knihařství Richard Mayer, ve spolupráci s Galerií Sklenář vyd. Karmelitánské nakladatelství, Kostelní Vydří 2014, celokožená vazba s …

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • .

    Zlatá bible

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 259 reprodukcí ze středověkých rukopisů zdobených fóliovým zlatem, kompletní znění Starého a Nového zákona v textu Jeruzalémské bible přeloženém Františkem X. a Dagmar Halasovými, doslov pražského arcibiskupa Dominika Duky, vazba knihařství Richard Mayer, tisk a zlacení Holzer Druck, vyd. Kar…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Dílo Jana Zrzavého 1906-1940

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, vevázaná pův. sign. litografie Jana Zrzavého, vyd. Umělecká beseda a Družstevní práce, Praha, 1941, texty K. Šourek, K. Teige, F.X. Šalda, J. Mukařovský aj., pův. clpl. vazba s obálkou, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof.…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Co vypadlo z deníku

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, soubor serigrafií (včetně tří celostránkových a signovaných) O. Janečka, vydal pro svou vnučku a několika přátelům autor s pomocí L. Loubala a J. Maulera, ex. 44/100, podpis O. Janečka v tiráži, celkem 24 potištěných listů, ruční papír, volné listy v pův. deskách, výborný stav, antiqari…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook