• Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová

    Střelec

    Položka č.: 230974

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.680 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:31

    tavené sklo, v. 18,5 cm, sign. Brychtová-Libenský, studium na sklářské škole v Boru a Železném Bodě, později studium v ateliéru užité malby na VŠUP, Expo 58 cena Grand Prix, titul Rytíře řádu umění a písemnictví v Paříži, ceny za celoživotní dílo v Seattlu a v New Yorku. Působil jako pedagog na výt…

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.680 €)

  • Igor Malijevský

    (1970)

    Z cyklu Domeček pro panenky

    Položka č.: 230975

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:32

    archival inkjet print, 35,7 x 45,7 cm, PD monogr. IM, rám, č. 1/10, nejlépe vznik tohoto působivého cyklu popíše sám autor: "Tento cyklus jsem fotografoval v letech 2014 - 2015 ve Lvově, kde jsem objevil podivný domeček s proměnlivou instalací stovek hraček, které zde odkládali místní obyvatelé…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Parník Vltava

    Položka č.: 230976

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:33

    olej, sádra, 21 x 21 cm, rám, autor byl členem skupiny Máj 57 a celoživotním obdivovatelem pražské periferie, v čemž navazoval na soudobý civilismus i dozvuky éry Skupiny 42. Pražské žižkovské a vršovické činžáky v něm vyjevují svou šeď úplně stejně jako doly a pískovny, které taktéž často zachycov…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Domov

    Položka č.: 230977

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.840 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:34

    akryl, sololit, 1996, 100 x 73 cm, sign. PD Malát 96, rám, dílo umělce, jenž se účastnil dobového rozvoje modernistických tendencí a na konci 60. let dospěl k zajímavým kombinačním řešením. Vývoj jeho výtvarného názoru se posouval od realistické krajinomalby a sociálně cítěného civilismu až k abstra…

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.840 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Velký bojovník

    Položka č.: 230978

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:35

    akryl, sololit, 1996, 110 x 90 cm, sign. PD Malát 96, rám, vzadu popsáno autorem, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického na PedF UK v Praze, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Hmyzí mlčení

    Položka č.: 230979

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:36

    pero, papír, 1974, 28,5 x 20,5 cm, sign. PD Karel Nepraš 1974, rám, Karel Nepraš byl už během svého studia na AVU výrazným kreslířem. Jeho osobitý kreslený humor odrážel tehdejší dobové existenciální cítění, což je patrné z jeho ilustrací k nejstěžejnějším literárním dílům Franze Kafky. Neprašovy kr…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Orgie

    Položka č.: 230980

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:37

    kombinovaná technika, tuš, tužka, 42 x 29,6 cm, vpravo nahoře poškozený papír, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Záplava úzkosti

    Položka č.: 230981

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:38

    kresba tuší, 1945, 43,5 x 29,5 cm, sign. PD Fr. Hudeček 45, rám, vzadu připsáno: na rubu kresby popsáno Fr. Hudeček: Záplava úzkosti, zažloutlý papír, na papíře drobné skrvnky, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Ota Janeček

    Přání k narozeninám

    Položka č.: 230982

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:39

    2 x pastel, 1x linoryt, pastely 13 x 13,5 cm a 28,5 x 12 cm, linoryt 21,5 x 9 cm, sign. DU Ota Janeček, Jedná se o dvojlist s věnováním k narozeninám od Oty Janečka, 2x barevný pastel, 1x linoryt, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Pavel Forman

    Bald im Wald

    Položka č.: 230983

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:40

    kombinovaná technika, airbrush, olej, plátno, 2015, 140 x 130 cm, sign. vzadu Forman P

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Michal Singer

    Pahorek

    Položka č.: 230984

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:41

    olej, plátno, 1997, 92 x 115 cm, sign. PD Sígr 97, studium na FF UK v Praze

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jiří Načeradský

    Postavy

    Položka č.: 230985

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:42

    akvarel, pastel, papír, 1978, 59 x 41,5 cm, sign. PD Načeradský 78, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Otto Placht

    Položka č.: 230986

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:43

    akryl, kvaš, papír, 2012, 70 x 100 cm, sign. vzadu Placht 2012, žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Otto Placht

    Psychotropy II.

    Položka č.: 230987

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:44

    akryl, kvaš, papír, 80 x 100 cm, sign. vzadu Placht, žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Pohled na Vsetín

    Položka č.: 230988

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:45

    olej, plátno, karton, 1907, 35 x 48 cm, sign. LD O. Bubeníček 07, rám, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Boris Jirků

    Podzim patriarchy

    Položka č.: 230989

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:46

    akryl, papír, 1984, 31,5 x 44 cm, sign. LD Jirků 84, rám, vlevo uprostřed protrhlý papír, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Diam

    Položka č.: 230990

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:47

    serigrafie, 1988, 59 x 52 cm, sign. PD Vasarely, č. 138/250

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Photon

    Položka č.: 230991

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:48

    serigrafie, 1988, 52,5 x 52 cm, sign. PD Vasarely, č. 138/250

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Ptáci

    Položka č.: 230992

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:49

    lept s akvantitou, 1947, 15,5 x 10,5 cm, sign. DU Istler 47, rám, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Abstraktní kompozice II.

    Položka č.: 230993

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:50

    bar. lept, 4,5 x 8,5 cm, sign. PD Istler, rám, č. 11/50, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Abstraktní kompozice 1.

    Položka č.: 230994

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:51

    dřevořez, 1946, 16 x 15 cm, sign. DU Istler 46, rám, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Surrealistická kompozice (Tvář)

    Položka č.: 230995

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:52

    suchá jehla, 1943, 26 x 16,6 cm, sign. DU Istler 43, rám, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 230996

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:53

    litografie, 1960, 52,8 x 40 cm, sign. PD Istler 60, č. XIV., kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na mezinárodním poli …

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 230997

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:54

    monotyp, 1944, 22 x 25 cm, sign. DU Istler 44, rám, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Surreálný objekt

    Položka č.: 230998

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:55

    tempera, airbrush, dekalk, papír, 1985, 20 x 15 cm, sign. PD Istler, rám, typická tajuplná práce významného představitele českého surrealismu, která navazuje na autorovy fantomy vznášející se v pusté krajině, jejichž vyobrazení se autor věnoval především ve válečných letech a poprvé je reprodukoval …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Socha předka, Gabun

    Položka č.: 230999

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:56

    kolorované dřevo, 20. století, v. 58,5 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Socha předků, Demokratická republika Kongo

    Položka č.: 231000

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:57

    patinované dřevo, 20. století, v. 58 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    V tišinách

    Položka č.: 231001

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:58

    olej, tempera, karton, 24,7 x 34,5 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, na zadní straně starý ověřovací list, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU …

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Vesnička

    Položka č.: 231002

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 18:59

    olej, karton, kolem r. 1940, 33 x 49,5 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, signováno z rodinné kolekce, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Břízy

    Položka č.: 231003

    Plánované ukončení: 23. 01. 2019 19:00

    olej, karton, 25 x 35 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných