• Jan Zrzavý

    Mladá hlava

    Položka č.: 227883

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:26

    pero, papír, 1951, 15,5 x 10,5 cm, monogr. PD J.Z. 51, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Jan Zrzavý

    Mladá hlava

    Položka č.: 227884

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:27

    tužka, papír, 1951, 15,3 x 12 cm, monogr. LD J.Z. 51, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Jan Zrzavý

    Loď Fantom

    Položka č.: 227885

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:28

    pastel, tužka, papír, 1957, 13,5 x 18,5 cm, sign. PN J. Zrzavý 57, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Vodník

    Položka č.: 227886

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:29

    kvaš, 1991, 27 x 15 cm, sign. LD Klápště 91, rám, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Sedící žena

    Položka č.: 227887

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:30

    kvaš, 1990, 31 x 21,5 cm, sign. PD Klápště 90, rám, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Produkce

    Položka č.: 227888

    Vyvolávací cena: 17.700 CZK (708 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:31

    olej, sololit, 59 x 41 cm, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 17.700 CZK (708 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Odpolední nábřeží

    Položka č.: 227889

    Vyvolávací cena: 14.200 CZK (568 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:32

    olej, sololit, 52 x 35 cm, sign. PD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 14.200 CZK (568 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Ostražitost

    Položka č.: 227890

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:33

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 227891

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:34

    akvarel, papír, 1970, 52 x 35,8 cm, sign. vzadu ve výřezu Robert Hliněnský 1970, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Josef Sudek

    (1896-1976)

    Božena Sudková u okna ateliéru

    Položka č.: 227892

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:35

    fotografický kontakt, 9,4 x 14,5 cm, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze u K. Nováka, člen SVU Mánes, zakládající člen Fotoklubu Praha a České fotografické společnosti

    Svatá rodina (ikona)

    Položka č.: 227893

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:36

    olej, dřevo, 18.-19. století, 31,3 x 26,7 cm, při okrajích poškozeno

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

    Stětí Jana Křtitele (ikona)

    Položka č.: 227894

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:37

    olej, dřevo, 18.-19. století, 37,8 x 30,8 cm, na několika místech poškození pravděpodobně od chrámových svíček

  • Monogramista H. V. W.

    Svatý Jeroným

    Položka č.: 227895

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:38

    olej, dřevo, 1819, 35,5 x 26 cm, LD monogr. H. V. W., rám, na rámu drobná poškození

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • František Hoplíček

    (1890-1946)

    Žně

    Položka č.: 227896

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:39

    olej, lepenka, 69 x 99,5 cm, sign. LD F. Hoplíček, rám, vzadu autorské razítko, žák prof. Bukovce a Ottenfelda na AVU v Praze, člen SVUM v Hodoníně, spoluzakladatel Klubu přátel umění v Olomouci

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Za chalupou

    Položka č.: 227897

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:40

    olej, lepenka, 1923, 40 x 32 cm, sign. PD Aug. Mervart, sign. na rubu Aug. Mervart, rám, na rubu autorsky název, žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen SVUM v Hodoníně

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Na Starém městě

    Položka č.: 227899

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:42

    olej na dřevěné desce, 32,5 x 33 cm, rám

  • Jaromír Hanzelka

    (1928)

    Bohatství země

    Položka č.: 227900

    Vyvolávací cena: 242.440 CZK (9.698 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:43

    tapiserie, 470 x 300 cm

    Aktuální cena: 242.440 CZK (9.698 €)

  • Jaromír Hanzelka

    (1928)

    Podzimní harmonie

    Položka č.: 227901

    Vyvolávací cena: 127.200 CZK (5.088 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:44

    tapiserie, 1987, 220 x 311 cm

    Aktuální cena: 127.200 CZK (5.088 €)

  • Anna Staritski

    (1908-1981)

    Siréna

    Položka č.: 227902

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:45

    kombinovaná technika, 50,5 x 67 cm, sign. PD Staritski, rám, autorský tisk

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Poezie, struktury, linie

    Položka č.: 227903

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:46

    serigrafie, 32 x 32 cm, sign. LD Sýkora, rám, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF UK v Praze, studium na PřF tamtéž, zakládající člen skupiny Křižovatka, Nová skupina, UVU a Umělecké bese…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Zdeněk Sýkora

    (1920-2011)

    Poezie, struktury, linie

    Položka č.: 227904

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:47

    serigrafie, 32 x 32 cm, sign. PD Sýkora, rám, studium na Vysoké škole báňské v Příbrami, na VŠAPS ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, F. Kovárny, K. Lidického, M. Salcmanna a V. Denksteina na PedF UK v Praze, studium na PřF tamtéž, zakládající člen skupiny Křižovatka, Nová skupina, UVU a Umělecké bese…

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Kaleiodoscopical girl 02

    Položka č.: 227905

    Vyvolávací cena: 17.500 CZK (700 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:48

    olej, plátno, 2010, 80 x 60 cm, sign. vzadu Havlín 2010

    Aktuální cena: 17.500 CZK (700 €)

  • Jan Spěváček

    (1973)

    Neserte mě!

    Položka č.: 227906

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:49

    olej, plátno, 2011, 50 x 70 cm, sign. PD J. Spěváček, rám, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž

  • Jiří Kučera

    (1974)

    Hladina

    Položka č.: 227907

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:50

    olej, plátno, 2016, 90 x 120 cm, PD monogr. JK, absolvent ateliéru kreby prof. Jitky Svobodové na pražské AVU

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Svatopluk Klimeš

    Jökullsarlón (Island)

    Položka č.: 227908

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:51

  • Ivan Bukovský

    Sedící

    Položka č.: 227909

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:52

    olej, plátno, 2015, 120 x 90 cm, sign. PD Bukovský 2015 a na zadní straně Ivan Bukovský, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen tvůrčí skupiny Lipany, SČVU a SVU Mánes

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Jiří Chadima

    Podzim u řeky

    Položka č.: 227910

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:53

    olej, tempera, sololit, 2006, 21 x 49 cm, sign. PD Chadima 06, rám, vzadu autorský podpis, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar

  • Zdenek Hůla

    Modrá kompozice

    Položka č.: 227911

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:54

    olej, plátno, 1997, 125 x 150 cm, sign. PD Z. Hůla 97, třebaže Hůlovy malířské počátky byly figurální, vydal se hned po studiích abstraktním směrem, jenž sleduje dodnes. Postupně v jeho tvorbě převládlo téma přírody a přírodních dějů až ke geometrizujícím elementům, které se prolínají s organickými …

  • Ivan Králík

    Reliéf

    Položka č.: 227912

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:55

    papírový reliéf, koláž, 2008, 60 x 50 cm, monogr. PD IK, vzadu popsáno autorem. Králíkův ornament reliéfních vrstev reprezentuje ideu nekonečnosti přírodního pohybu. Patrný je jeho cit pro významotvornou roli volně plynoucí linie, kde je možné vzdáleně sledovat vliv Hanse Arpa a André Massona. Ivan …

  • Ivan Králík

    Položka č.: 227913

    Plánované ukončení: 31. 10. 2018 16:56

    papírový reliéf, koláž, 2006, 60 x 50 cm, monogr. PD IK, vzadu popsáno autorem. Králíkův ornament reliéfních vrstev reprezentuje ideu nekonečnosti přírodního pohybu. Patrný je jeho cit pro významotvornou roli volně plynoucí linie, kde je možné vzdáleně sledovat vliv Hanse Arpa a André Massona. Jiří …