• František Kobliha

    (1877-1962)

    Jan Opolský: Stradivari

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, frontispis, tit. list, pět iniciál, značka a vigneta Fr. Kobliha, podpis autora na tit. listě, vyd. Svatopluk Klír a F.J. Klír, Kladno, 1928, ex. 80/104, ed. Zodiak, ruční papír Fabriano, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Různí autoři

    Sborník k 70. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 8x grafický list (Mir. Bravenec, Vl. Drápal, Zd. Fuksa, D. Janoušek, A. Mikulka, M. Pytlová, P. Rudolf a H. Tomášková-Willmannová), vše signováno, ex. 82/100, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jiří Mika

    Loutky

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, 6x signovaná suchá jehla s motivy loutek J. Mika, vyd. Edice Folio, sv. 8, Praha, 1981, v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Hnízda, člen Nové skupiny Praha

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID546 Historie příhozu

  • Max Švabinský

    Medailon Ludvíka Páleníčka

    Položka č.: 157

    bibliofilie, signovaná litografie vlastního portrétu ve frontispisu M. Švabinský, podpis autora na patitulu, vyd. K. Kryl, Kroměříž, 1943, listy svázané nití v obálce, okraje obálky lehce zašlé, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    bibliofilie, třemi lepty se suchou jehlou vyzdobil J. Šerých (vše signováno), k 50. výročí básníkovy smrti vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vyd. PNP, Praha, 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 72s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J.…

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Různí autoři

    Pozdravy Petru Bezručovi

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    bibliofilie, podpisy autorů: K. Čapek, J. Hora, Jiří Karásek ze Lvovic, J. Kolman Cassius, J.S. Machar, R. Medek, S.K. Neumann, J. Seifert a V. Závada (vždy na konci svého textu), sign. dřevoryt ve frontispisu F. Duša, usp. a vyd. Dr. Prokop Toman ml., Praha, 1938 (tir. 1937), ex. 34/265 na silném r…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Lumír Čivrný: Sonety paní

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 7x litografie v textu 1x na obálce J. Bauch, podpis autora a výtvarníka na patitulu, vyd. F.J. Müller, Praha, 1943, ex. 192/300, listy svázané nití v obálce, nestránkováno, okraje obálky nepatrně odřené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na U…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Zdeněk Bugáň

    Josef Hrubý: Tichá Eurydiké

    Položka č.: 153

    bibliofilie, čtyřmi signovanými lepty vyzdobil Zd. Bugáň, podpis autora i výtvarníka v tiráži, vydáno jako soukromý tisk bez nakl. údajů, Plzeň, 1984, ex. 9/60 na ručním papíře, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromý žák J. Bubáka

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Jules Lemaitre: Dvanáct povídek na okraj starých knih

    Položka č.: 152

    bibliofilie, čtyřmi akvatintami vyzdobil P. Šimon (vše signované), vyd. jako IV. svazek Edice Kladenský lis, upravil a vytiskl Josef Cipra, 1949, ex. 88/99, podpis překladatele (Karel Růžička) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A.…

  • Jaroslav Škarohlíd

    (1925)

    L. Kundera: Sny

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, 5x celostránková suchá jehla a 1x suchá jehla na obálce J. Škarohlíd (vše signováno), vydal a připravil Fr. Janás (podpis v tiráži), Brno, 1985, ex. XI/40 na ručním papíru z Velkých Losin, podpis L. Kundery pod poznámkou před tiráží, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at …

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Marie Blabolilová

    Edice Folio, sv. 7

    Položka č.: 150

    bibliofilie, soubor 6 původních signovaných leptů M. Blabolilová, ex. 22/80, Praha, 1980, v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. L. Čepeláka, F. Jiroudka a J. Johna na AVU v Praze, členka sdružení Kruh

  • Zbyněk Jetleb

    (1943-2006)

    Textmakulatury

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    bibliofilie, 26x signovaná textmakulatura Z. Jetleb, list s úv. slovem (česky, anglicky) J. Valoch, podpis výtvarníka na vnitřní straně obálky, bez nakl. údajů, 1972, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

  • Jiří Anderle

    J. Hutka: Slova a písně

    Položka č.: 148

    bibliofilie, sign. lept před titulem J. Anderle, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 2002, ex. 123/650, podpisy v tiráži: František Dvořák a Jan Šulc (spolupráce), M. Dyrynk (obálka a typografie) a Jaroslav Hutka, brož s obálkou, 44s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Si…

    J. Seifert: Maminka

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, celokožená autorská vazba značená na zadní přídeští (bz?), vyd. Albatros, Praha, 1985, il. J. Trnka, 76s., ochranné kartonové pouzdro, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Zdeněk Mézl

    Óda na marnost (Zpráva o stavu mé duše a společnosti)

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, 9x sign. dřevoryt (první ve frontispisu ručně dokolorovaný) Zd. Mézl, vyd. Josef Vinklát, Liberec, 2013, ex. 44/110, podpis vydavatele a výtvarníka v tiráži, volné listy v obálce, 37s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    K. Sýs: Na stráži věčnosti (Bohumilu Hrabalovi)

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 3x lept a 3x suchá jehla Fr. Gross, podpis báníka a vydavatele v tiráži, vyd. František Janás, Edice 33, ex. XX, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Vladimír Komárek

    VK 1985

    Položka č.: 144

    bibliofilie, 5x signovaná suchá jehla v původní obálce V. Komárek, bez údajů, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Ludmila Jiřincová

    Xenofón: Historie krásné Pantheie

    Položka č.: 143

  • František Gross

    (1909-1985)

    K. Sýs: Smaltované hvězdy (Františku Grossovi)

    Položka č.: 142

    bibliofilie, 6x suchá jehla Fr. Gross (nesignováno), podpis básníka a vydavatele v tiráži (Fr. Janás), Edice 33, ex. XX, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • Olga Čechová

    (1925-2010)

    Sladké jádro srdce

    Položka č.: 141

    bibliofilie, 5x sign. suchou jehlou osm vlastních básní vyzdobila O. Čechová, vyd. Karel Žižkovský, Praha, 1973, ex. 60/60 s podpisem autorky v tiráži, grafiky vytiskli Pavel a Milan Dřímalovi, původní zdobená celokožená vazba, 18s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Milan Janáček

    J. Stránský: Velký krvavý pátek

    Položka č.: 140

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla M. Janáček, vyd. Josef Vinklát a M. Janáček k pětasedmdesátinám básníka, 2006, ex. 42/80, ruční papír Excudit, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Jůny a K. Müllera na VŠUP v Praze, člen skupiny Kontrast a SVU

  • Kamil Lhoták

    K. Sýs: Chvála kol

    Položka č.: 139

    bibliofilie, 1x sign. lept K. Lhoták a 1x dvoulist s básní a podpisem K. Sýse a podpisem Fr. Janáse pod tiráží, vyd. Fr. Dvořák a Fr. Janás, Praha, 1981, ex. 22/56, s původní obálkou, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Relikviář (Básně v próze Arnošta Procházky z jeho pozůstalosti)

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, sign. lept s podobiznou A. Procházky ve frontispisu Fr. Kobliha, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic (úv. text) a Kamilly Neumannové v tiráži (vyd.), Praha, 1928, 150 výtisků, upr. K. Dyrynk, listy svázané nití v obálce - bez vady, ochranné papírové desky mírně poškozené, antiqari.at Radhoš…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Franz Kafka: Z deníků

    Položka č.: 137

    bibliofilie, 6x signovaný lept J. Istler, připravil a vyd. Fr. Janás (podpis v tiráži) jako 37. svazek Edice 33, ex. XIII E.A./50, grafické listy tiskl Jan Mauler, ruční papír Print, text česky a německy, volné listy v obálce, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera …

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Gersaints aus Hängeschild

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, soubor 30 grafických básní Gersaintův vývěsní štít inspirovaný světovými i českými výtvarníky (např. Calder, Dubuffet, Duchamp, Kandinsky, Klee, Kupka, Lissitzky, Malevich, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Rothko, Pollock, Šíma, Vasarely), německá verze, podpis J. Koláře na tit. listě, vyd.…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Milan Bauer

    Pozůstalost F.G. (Ferdinand Gramatika)

    Položka č.: 135

    bibliofilie, 9x signovaný lept M. Bauer, vyd. Grafický atelier Mialana Bauera, Plzeň, ex. 20/50, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na střední průmyslové škole keramické

  • Kamil Lhoták

    J. Neruda: Pařížské obrázky

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    bibliofilie, 3x lept (první ve frontispisu signovaný) K. Lhoták, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1958, lepty vytiskl M. Pegrassi, volné listy v obálce, 142s., obálka při krajích poškozená, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: ID4937 Historie příhozu

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    M. Buonarroti: Sonety

    Položka č.: 133

    bibliofilie, 5x lept O. Kubín-Coubine, 4x tištěno z původní desky, pátá tištěna z faksimile Em. Ranného, vyd. SSM PS, Brno, 1979, ex III/40, edice 33, připravil a poznámku napsal Fr. Janás (podpis v tiráži), přel. J. Vladislav, ruční papír z Velkých Losin, volné archy v obálce, výborný stav, antiqar…

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Pocta české moderně

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    bibliofilie, 10x sign. lept K. Šafář, bez nakl. údajů, ex. 73/90, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Pocta Vladimíru Boudníkovi

    Položka č.: 131

    bibliofilie, vzpomínková publikace k výročí nedožitých 50. narozenin V. Boudníka, sest. J. Hampl, V. Merhaut a L. Michálek, řada čb. vyobrazení a textů, Praha, 1974, 200 výtisků (tento nečíslovaný), brož, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole v Praze