• Zömer

    Položka č.: 235043

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:10

    pero, papír, 45,5 x 27,2 cm, při okrajích lehce poškozený papír

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Michael Rittstein

    Na silnici

    Položka č.: 235014

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:12

    uhel, pastel, papír, 39,8 x 31,4 cm, sign. LD M. Rittstein, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Michael Rittstein

    Polibek

    Položka č.: 235013

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:14

  • Michael Rittstein

    Odpadky

    Položka č.: 235012

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:16

  • Vodička

    Postavy s býkem

    Položka č.: 234933

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:18

    pastel, papír, 1977, 28 x 18,3 cm, sign. PD Vodička 77, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Kytice šeříků

    Položka č.: 234931

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:20

    olej, plátno, karton, 31,3 x 29,8 cm, sign. PD, plátno při okrajích mírně otřepené, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Karel Benetka

    Výlet do přírody

    Položka č.: 234924

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:22

    serigrafie, 25,5 x 18,5 cm, sign. PD Benetka, 26/30, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Karel Benetka

    Noemova archa

    Položka č.: 234923

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:24

    serigrafie, 25 x 17,5 cm, sign. PD Benetka, č. 16/40, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Benetka

    (1939)

    Výletní loď

    Položka č.: 234922

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:26

    serigrafie, 15 x 24,5 cm, sign. PD Benetka, č. 6/10, zezadu autorké razítko, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Benetka

    Je to tak, Škrholo. Loutky se vodí shora, maňásci zdola a politici ze strany

    Položka č.: 234921

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:28

    tuš, papír, 22,5 x 15 cm, sign. PH Benetka, zezadu autorská razítka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Karel Benetka

    Všichni jste stejní. Můj první manžel zase strkal hlavu do písku.

    Položka č.: 234920

    Plánované ukončení: 25. 07. 2019 23:30

    tuš, akvarel, papír, 22,5 x 15 cm, sign. SD Benetka, zezadu autorská razítka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Toaleta

    Položka č.: 235893

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:00

    litografie, 1925, 19,5 x 11 cm, sign. PD R. Kremlička 1925, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Odhadní cena: 4 000 - 5 000 Kč CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Eros

    Položka č.: 235894

    Vyvolávací cena: 9.800 CZK (392 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:01

    Aktuální cena: 9.800 CZK (392 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 Kč CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Položka č.: 235895

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:02

    lept, 1913, 23 x 17 cm, sign. PD E. Filla, rám, dílo Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjato s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V.Benešem a A.Procházkou zakladatelem …

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Odhadní cena: 160 000 - 180 000 Kč CZK

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Amorpha

    Položka č.: 235896

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:03

    lept, 1913, 22,5 x 14,5 cm, sign. LD v tisku Kupka, PD razítko Kupka, nabízený grafický list představuje ukázku vrcholné tvorby průkopníka světové abstrakce. Výstava Františka Kupky v pařížském Grand Palais, která proběhla v loňském roce, potvrdila malířovo zařazení mezi velikány světové malby. Zobr…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Odhadní cena: 37 000 - 41 000 Kč CZK

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Istrijská krajina

    Položka č.: 235897

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:04

    litografie, 1918, 14,5 x 20,2 cm, značeno DU v tisku BK, sign. tuší B. Kubišta, rám, č. 21, pravost tisku i podpisu potvrdila Mahulena Nešlehová, přiložena kopie potvrzení. Istrijská krajina z roku 1918 je jednou z mála Kubištových litografií. Grafických děl nevytvořil Bohumil Kubišta mnoho, i proto…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Odhadní cena: 175 000 - 200 000 Kč CZK

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Kytice jiřin

    Položka č.: 235898

    Vyvolávací cena: 188.000 CZK (7.520 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:05

    olej, plátno, 1928, 87 x 69,5 cm, sign. PD A. Justitz 28, vzadu dvě razítka Čedok, razítko Hotel Praha Mar. Lázně, razítko ROH s ev. č. Alfred Justitz byl jedním z příslušníků zakladatelské generace českého národního umění. Z počátku studoval architekturu na pražské technice u J. Kotěry, poté u prof…

    Aktuální cena: 188.000 CZK (7.520 €)

    Odhadní cena: 220 000 - 250 000 Kč CZK

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Hnízdo

    Položka č.: 235899

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:06

    tuš, papír, 1937, 13,5 x 11,5 cm, sign. DU Toyen 37, rám, komorní dílo nejznámější české výtvarnice, která slavila úspěch i na mezinárodním poli. Po participaci na české verzi surrealismu a po období skupiny Devětsil se přestěhovala do Paříže, kde spolu s Jindřichem Štyrským zbudovali novou ideu ar…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 22 000 Kč CZK

  • Alois Bílek

    (1887-1961)

    Portrét mladého muže

    Položka č.: 235900

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:07

    olej, plátno, 45 x 37 cm, sign. PD ABílek, rám, Alois Bílek, český malíř, ilustrátor, architekt a grafik původem z okolí Tábora, byl jedním z prvních doložených abstraktních umělců u nás. Byl žákem Maxe Pirnera na AVU, po ukončení studií odjel do Paříže, kde se stýkal s Františkem Kupkou, se kterým …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Ota Janeček

    Kosatec

    Položka č.: 235901

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:08

    akvarel, pastel, papír, 31 x 19,5 cm, sign. DU Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 20 000 Kč CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postava - strojek

    Položka č.: 235903

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:10

    tempera, tužka, papír, 1964, 42 x 29 cm, sign. PD F. Gross 64, rám, nabízená položka představuje ukázku zralé tvorby od člena legendární Skupiny 42. František Gross počátkem 60. let úspěšně navázal na své tvůrčí vzepětí z druhé poloviny 40. let. Zařazení jeho děl z této etapy na řadu mezinárodních p…

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Sblížení

    Položka č.: 235904

    Vyvolávací cena: 11.500 CZK (460 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:11

    Aktuální cena: 11.500 CZK (460 €)

    Odhadní cena: 13 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Konkrétní imaginace

    Položka č.: 235906

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:13

    olej, plátno, 1980, 73 x 100 cm, sign. PD Smetana 80, sign. vzadu Jan Smetana, rám, nabízená položka představuje ukázku zralé tvorby od člena legendární Skupiny 42. V tvorbě Jana Smetany docházelo k postupnému zabstraktnění námětu a koloristickému oživení obrazu. Tento obraz vznikl v době, kdy prof.…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    Odhadní cena: 200 000 - 220 000 Kč CZK

  • Radoslav Čáslavský

    (1925-2012)

    Kainovo znamení (triptych)

    Položka č.: 235908

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:15

    3x olej, písky, sololit, 149,5 x 366 cm, Radoslav Čáslavský se narodil v Mladé Boleslavi a vyrůstal v romantické krajině Bělé pod Bezdězem. Svůj pozdější pracovní život strávil v Praze, kam se odstěhoval ve 40. letech a vyučil se chromolitografem. K tomu následně vystudoval UMPRUM v ateliéru dekorat…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Běla Čermáková

    (1925-1963)

    Zátiší s hruškami

    Položka č.: 235909

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:16

    olej, plátno, 1958, 92 x 72 cm, sign. DU. B. Čermáková 58, rám, vzadu napsáno Běla Čermáková. Běla Čermáková vystudovala v letech 1946–1952 Vysokou pedagogickou školu v Praze u profesorů Martina Salcmana a Cyrila Boudy a v letech 1949–1951 na AVU u profesora Františka Tröstra scénografii. V roce 195…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Odhadní cena: 85 000 - 94 000 Kč CZK

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 235911

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:18

    olej, akryl, karton, 1974, 49 x 48 cm, sign. PD Bělocvětov 74, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz předevš…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 83 000 Kč CZK

  • Karel Vaca

    (1919-1989)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 235912

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:19

    olej, plátno, 1965, 95 x 65 cm, sign. DU Vaca 65, rám, v kontextu své doby bylo dílo Karla Vacy odvážně abstrahované, zcela typicky pro výrazový projev autora, který patřil ke členům skupiny Trasa a k mimořádně zdatným umělcům užitého umění (volná grafika, filmové plakáty) a scénografie. Nadmíru cit…

  • Alexander Calder

    (1898-1976)

    Red, Blue and Yellow Spheres

    Položka č.: 235913

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:20

    litografie, 1967, 60 x 44 cm, značeno PD v tisku CA 67, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 11 000 Kč CZK

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Romeo a Julie

    Položka č.: 235914

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:21

    plakát, 1964, 65 x 101 cm, Marc Chagall Romeo a Juliette (Romeo a Julie), je zvláště pozoruhodný díky své impozantní velikosti a vynikající kvalitě barev. Kombinace obrazů Paříže, letících postav Romea a Julie a typického vypravěče Chagallových obrazů v podání letícího koně. Milenci se znovu objevuj…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 29 000 - 32 000 Kč CZK

  • Václav Zykmund

    (1914-1984)

    Položka č.: 235915

    Plánované ukončení: 29. 07. 2019 18:22

    olej, plátno, 1948, 31, 5 x 40, 5 cm, sign. PD V. Zykmund 48, rám, český malíř, grafik, fotograf a výtvarný teoretik studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u prof. Cyrila Boudy a prof. Oldřicha Blažíčka. Zykmund působil také jako vysokoškolský pedagog. Byl spoluzakladatelem tvůrčí Skupi…

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

    Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK