Díla je možné připravit k nahlédnutí po předchozí domluvě. V případě zájmu kontaktujte prosím pracovníky AS Vltavín
t: +420 224 930 340
e: info@galerie-vltavin.cz

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Salomé

    Položka č.: 220376

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:00

    litografie, 27 x 33 cm, sign. PD Adolf Born, č. 51/75, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Max Ernst

    (1891-1976)

    Ptáci v nebezpečí

    Položka č.: 220377

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:01

    koláž, lept, akvatinta, 1975, 30 x 25 cm, sign. PD Max Ernst, rám, č. X/XXX, z cyklu Ptáci v nebezpečí, soupis S. Lepien, listy z tohoto cyklu uvedeny v monografii E. Petrová Max Ernst, Odeon 1993, vytiskl G. Visat, Paříž. Tento grafický list mimořádné kvality a vysoké sběratelské hodnoty je dílem p…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

  • René Magritte

    (1898-1967)

    Hlava s buřinkou

    Položka č.: 220378

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:02

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Pierre-Auguste Renoir

    (1841-1919)

    Sur la plage, A Berneval

    Položka č.: 220379

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:03

    mědirytina, pozdější otisk z původní desky, okolo 1892, 14 x 95 cm, značeno PD v dece Renoire, rám, Renoire byl často zván svým patronem Paulem Berardem do Wargemontu, kde zejména maloval svůj známý motiv Bernevalu. Na díle jsou vyobrazeny Berardovy děti, které několikokrát vyobrazoval, například na…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Pierre-Auguste Renoir

    (1841-1919)

    Akt dívky

    Položka č.: 220380

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:04

    lept, pozdější otisk z původní desky, 1910, 16,8 x 11,2 cm, rám, grafický list od významného francouzského impresionistického malíře světového formátu

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Henri Riviere

    (1864-1951)

    Život na řece

    Položka č.: 220381

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:05

    litografie, 1906, 53 x 82 cm, PD značeno Henri Riviere, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Hnízdo

    Položka č.: 220382

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:06

    tuš, papír, 1937, 13,5 x 11,5 cm, sign. DU Toyen 37, rám, komorní dílo nejznámější české výtvarnice, která slavila úspěch i na mezinárodním poli. Po participaci na české verzi surrealismu a po období skupiny Devětsil se přestěhovala do Paříže, kde spolu s Jindřichem Štyrským zbudovali novou ideu ar…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jan Zrzavý

    Motiv z Bretagne- studie

    Položka č.: 220383

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:07

    tužka, papír, 19 x 28 cm, rám, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Andrej Belocvětov

    (1923-1997)

    Zatiší s vázou a svícnem

    Položka č.: 220384

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:08

    olej, plátno, 1945, 30 x 26 cm, sign. LD Belocvetov 45, rám, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Andrej Belocvětov

    (1923-1997)

    Opice s mládětem

    Položka č.: 220385

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:09

    olej, karton, 40. léta, 29 x 19 cm, sign. PN Belocvětov, rám, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

  • Ota Janeček

    Ptáček v trávě

    Položka č.: 220386

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.000 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:10

    olej, plátno, 50 x 35 cm, sign. LN Janeček, rám, vzadu popsáno autorem. Nabízené dílo je typické ve své lyričnosti a koloristické citlivosti světlých tónů, v rámci níž zapadá do celku autorovy tvorby tohoto typu. Autor během svého života prošel několika obdobími, inspirovanými různými vlivy, avšak z…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.000 €)

  • Jánuš Kubíček

    (1921-1993)

    Haraburdí (sklep)

    Položka č.: 220387

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:11

    olej, plátno, 1985-6, 63 x 67,5 cm, vzadu monogr. J. K., rám, známý český malíř tvořící v intencích nefigurativního umění, člen skupiny Brno 57. Nabízená položka skvěle reprezentuje jeho koloristický cit i smysl pro rozklad reality v osobitou, abstraktní kompozici.Působivá malba z ruky známého techn…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě ušatky

    Položka č.: 220388

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:12

    akvarel, tuš, papír, 1981, 42,3 x 58,7 cm, sign. PD Načeradský 81, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Endre Nemés

    (1909-1985)

    Položka č.: 220389

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:13

    tuš, kvaš, papír, 16,5 x 45 cm, sign. PD Endre Nemes , rám, vzadu nalepen štítek s popisem a razítko Göteborg, 1956, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Sprint

    Položka č.: 220391

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:15

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 34,4 x 48, kresba 18,4 x 24 cm, ilustrace vznikla ke knize Zahrajte si softball a baseball vydanou Českým svazem tělesné výchovy. Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komi…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Rozjímání

    Položka č.: 220392

    Vyvolávací cena: 10.350 CZK (414 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:16

    Aktuální cena: 10.350 CZK (414 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Začátek metamorfózy

    Položka č.: 220393

    Vyvolávací cena: 11.500 CZK (460 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:17

    Aktuální cena: 11.500 CZK (460 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Výsek noční krajiny

    Položka č.: 220394

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:18

    tempera, papír, 44 x 31,5 cm, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

  • Václav Rožánek

    (1913-1944)

    V krajině něhy

    Položka č.: 220395

    Vyvolávací cena: 13.800 CZK (552 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:19

    tempera, papír, 47 x 33 cm, pasparta, rám

    Aktuální cena: 13.800 CZK (552 €)

  • Stefan Milkov

    Voyeur

    Položka č.: 220396

    Vyvolávací cena: 108.000 CZK (4.320 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:20

    akryl, plátno, 2015, 100 x 130 cm, sign. LD Mikov 15 a na zadní straně Milkov, blindrám, na zadní straně popsáno autorem. Nabízená položka je dílem českého sochaře, designéra, hudebníka s bulharskými kořeny a zakládajícího člena skupiny Tvrdohlavých. Ve svých obrazech a sochách Stefan Milkov vychází…

    Aktuální cena: 108.000 CZK (4.320 €)

  • Xénia Hoffmeisterová

    Zatičí

    Položka č.: 220399

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:23

    akryl. plátno, 2015, 50 x 45 cm, vzadu monogr. X. H, žák prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Alena Anderlová

    Slon

    Položka č.: 220400

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:24

    olej, plátno, 2014, 50x 40 cm, sign. vzadu Anderlová 2014

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Staré nohy II

    Položka č.: 220401

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:25

    akryl, plátno, 2015, 100 x 100 cm, sign. PD Grimmich 15, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Ellen Jilemnická

    Ticho (triptych)

    Položka č.: 220402

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:26

    3x tuš, ruční papír, 2005/2006, vše 58 x 42 cm, sign. PD Ellen Jil. 2005/E. Jilemnická 2006, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v Praze

  • Ivan Komárek

    Stará kresba

    Položka č.: 220403

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:27

    akryl na plátně, 2017, 50 x 70 cm, sign. vzadu Ivan Komárek 2017, vzadu popsáno autorem, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Šneci

    Položka č.: 220404

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:28

    tempera, papír, podlepeno na kartonu, 2008, 49,5 x 69,5 cm, sign. PD Typlt 08, rám

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Položka č.: 220405

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:29

    bronz, v. 19 cm, pozdější odlitek, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Poslední dražitel: ID6413 Historie příhozu

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Malá úzkost

    Položka č.: 220406

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:30

    bronz, v. 22 cm, značeno G., pozdější odlitek, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiére v Paříži

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Mateřství

    Položka č.: 220408

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:32

    původní patinovaná sádra, v. 19 cm, sign. PD V. Makovský, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Japonka

    Položka č.: 220409

    Plánované ukončení: 19. 02. 2018 10:33

    bronz, 1922, v. 29,5 cm, pozdější odlitek z původní sádry, reprodukováno: soupis NG 1995/96 č. 148, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiére v Paříži