Díla je možné připravit k nahlédnutí po předchozí domluvě. V případě zájmu kontaktujte prosím pracovníky AS Vltavín
t: +420 224 930 340
e: info@galerie-vltavin.cz

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Kytice ve váze

    Položka č.: 225572

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:00

    olej, sololit, 70 x 60 cm, sign. PD Jiroudek, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Divadelní hra

    Položka č.: 225573

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:02

    olej, plátno, 1944, 55 x 80 cm, sign. PD F. Jiroudek 44, rám, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Stromy na horizontu

    Položka č.: 225574

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:04

    olej, plátno, karton, kolem r. 1905, 13 x 15 cm, sign. PD Kaván, rám, přiložen posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVU Mánes, Jednoty umělců výtvarných v Praze ad.

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Kameničky

    Položka č.: 225575

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:06

    olej, plátno, 1908, 70 x 94 cm, sign. LD G. Macoun, rám, vzadu štítek s popisem díla, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

  • Josef Procházka

    (1909-1984)

    Krajina s řekou

    Položka č.: 225576

    Vyvolávací cena: 119.000 CZK (4.760 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:08

    olej, plátno, 65 x 85 cm, sign. PD Jos. Procházka, rám, krásná práce tradičního českého krajináře navazujícího na českou realistickou krajinomalbu 19. a 1 poloviny 20. století. Byl žákem prof. Nejedlého na pražské Akademii výtvarného umění, kde si prošel klasickou krajinářskou průpravou. Olejomalba …

    Aktuální cena: 119.000 CZK (4.760 €)

  • Augustin Satra

    (1877-1909)

    Detva

    Položka č.: 225577

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:10

    akvarel, tuš, papír, 1905, 26 x 35 cm, sign. LD Augustin Satra '905, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Karel Schadt

    (1888-1955)

    Položka č.: 225578

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:12

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Panorama Pražského hradu

    Položka č.: 225579

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:14

    olej, plátno, 75 x 115 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Pohled na hrad Rabí

    Položka č.: 225580

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:16

    olej, plánto, 1939, 65 x 81 cm, sign. LD TF Šimon, sign. vzadu TF Šimon 1939, rám, obraz Krajina s hradem je ukázkou z díla excelentního českého malíře a grafika světového formátu, absolventa pražské Akademie výtvarného umění u profesora Maxmiliána Pirnera. Stejně jako Mucha, Marold nebo Oliva, patř…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Krajina s vesnicí

    Položka č.: 225581

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:18

    olej, karton, 51 x 67 cm, sign. PD J. Ullmann, rám

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Podvečerní krajina

    Položka č.: 225582

    Vyvolávací cena: 15.700 CZK (628 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:20

    olej, karton, 24,5 x 34 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 15.700 CZK (628 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    V tišinách

    Položka č.: 225583

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:22

    olej, tempera, karton, 24,7 x 34,5 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, na zadní straně starý ověřovací list, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Vesnička

    Položka č.: 225584

    Vyvolávací cena: 25.600 CZK (1.024 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:24

    olej, karton, kolem r. 1940, 33 x 49,5 cm, označeno PD O Bubeníček, rám, signováno z rodinné kolekce, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 25.600 CZK (1.024 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Břízy

    Položka č.: 225585

    Vyvolávací cena: 30.600 CZK (1.224 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:26

    olej, karton, 25 x 35 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 30.600 CZK (1.224 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Výhled do kraje

    Položka č.: 225586

    Vyvolávací cena: 36.600 CZK (1.464 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:28

    olej, karton, 37 x 50 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 36.600 CZK (1.464 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Blaník z údolí Blanice u Louňovic

    Položka č.: 225587

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:30

    olej, plátno, 1942, 57,5 x 78,5 cm, sign. LD O. Bubeníček, rám, vzadu razítko vystaveno Goltzova tvrz. Malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfeld. Bubeníčkovým hlavním tématem …

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Bečva

    Položka č.: 225588

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:32

    olej, plátno, 1908, 50 x 65 cm, sign. PD O. Bubeníček 08, rám, vzadu razítko vystaveno Goltzova tvrz. Pohled na krajinu v okolí řeky Bečvy dokazuje autorův smysl pro barevnou kompozici. V obraze převládá jasná zelená paleta, ve které se autorovi podařilo zachytit venkovskou letní atmosféru. Žák J. M…

  • Ivan Bukovský

    Sedící

    Položka č.: 225589

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:34

    olej, plátno, 2015, 120 x 90 cm, sign. PD Bukovský 2015 a na zadní straně Ivan Bukovský, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen tvůrčí skupiny Lipany, SČVU a SVU Mánes

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Arnošt Chabera

    Setkání

    Položka č.: 225590

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:36

    olej, kombinovaná technika, plátno, 2001, 99 x 80 cm, sign. DU Arnošt Chabera 2001, vzadu popsáno autorem, antiqari.at Radhošťská, studoval na AVU v Praze u profesora Jana Smetany, v malířské tvorbě zachycuje esenci a vnitřní uspořádání krajinných motivů a lidských figur

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Jan Chaloupek

    Haiku letí krajinou

    Položka č.: 225591

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:38

    akryl, olej, plátno, 2018, 100 x 135 cm, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

  • Dobroslav Foll

    (1922-1981)

    Mašinfíra

    Položka č.: 225592

    Vyvolávací cena: 41.000 CZK (1.640 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:40

    kombinovaná technika, sololit, 1962, 71,5 x 101 cm, sign. PD Foll 62, rám, provenience: pozůstalost autora, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 41.000 CZK (1.640 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Hořící město

    Položka č.: 225593

    Vyvolávací cena: 82.000 CZK (3.280 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:42

    olej, karton, 1961, 32 x 24,5 cm, sign. PD F. Gross, rám, obraz Hořící město vznikl v průběhu 60. let, kdy se Gross přiklonil k experimentální tvorbě, v rámci níž zkoumal konstruktivní abstrakci a k níž již delší dobu směřoval. Provedení nese znaky konstruktivismu spojeného s imaginativní obsahovost…

    Aktuální cena: 82.000 CZK (3.280 €)

  • Ota Janeček

    Sedící žena

    Položka č.: 225595

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:46

    akvarel, tuš, papír, 1943, 26 x 21 cm, sign. PN Janeček 43, rám, číslo katalogu 6768, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Miroslav Kaufman

    (1963)

    Dvojice

    Položka č.: 225596

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:48

    olej, plátno, 2002, 67,5 x 77 cm, sign. vzadu Mirek Kaufman 2002, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Martin Mainer

    Andělíček

    Položka č.: 225597

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:50

    olej, plátno, konec 90. let, 22 x 30,5 cm, sign. na zadní straně nečitelně, rám, z rodiny přátel autora, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Pohled z okna

    Položka č.: 225598

    Vyvolávací cena: 15.500 CZK (620 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:52

    olej, karton, 1957, 46,5 x 33 cm, sign. LN Malát 57, při okrajích pokrčeno, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického na PedF UK v Praze, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 15.500 CZK (620 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Domky

    Položka č.: 225599

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:54

    olej, plátno, 1960, 50 x 70 cm, sign. PD Malát 60, rám, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického na PedF UK v Praze, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Jiří Mědílek

    Položka č.: 225600

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:56

    akryl, karton, 15 x 23 cm, rám, antiqari.at Radhošťská, malíř, grafik, člen Umělecké besedy, samostatně vystavuje od r. 1985

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jiří Mědílek

    Položka č.: 225601

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 18:58

    olej, plátno, 1998, 44,5 x 64,6 cm, sign. vzadu Mědílek 1998, rám, na rámu drobné oděrky, obraz dokládá proměnu Mědílkova stylu směrem k téměř metafyzickému prázdnu, ke kterému došel právě v roce 1998. Oproti předchozímu období, kdy kladl důraz na světlo a také nebe, na němž se světelný děj odehrává…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Daisy Mrázková

    (1923-2016)

    Tvář v mlhovině

    Položka č.: 225602

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 08. 08. 2018 19:00

    pastel, papír, 1986, 33,1 x 43,9 cm, sign. vzadu Daisy Mrázková 86, antiqari.at Radhošťská, výtvarnice, ilustrátorka a autorka knih pro děti, žákyně prof. E. Frinty v Uměleckém ateliéru Emanuela Frinty v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP tamtéž, členka Tvůrčí skupiny UB 12 a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)