• Karel Oberthor

    Pastýř

    Položka č.: 227356

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:02

    monotyp, 1964, 44,5 x 20 cm, sign. DU K. Oberthor 64, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Karel Oberthor

    V modré zahradě

    Položka č.: 227357

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:03

    litografie, 1966, 39,5 x 67 cm, sign. DU K. Oberthor 66, rám, na zadní straně štítek autora s popisem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Pavel Piekar

    Prádlo před oknem

    Položka č.: 227358

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:04

    linoryt, 2002, 35 x 44,5 cm, sign. PD Pavel Piekar VII. 2002, rám, 8/10, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium výtvarného umění u B. Kutila a manželů Hladíkových

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Pavel Piekar

    Česká krajina

    Položka č.: 227359

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:05

    linoryt, 2012, 66 x 51,5 cm, sign. PD Pavel Piekar X. 2012, rám, 6/8, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium výtvarného umění u B. Kutila a manželů Hladíkových

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Dalibor Smutný

    (1964)

    Položka č.: 227361

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:07

    mezzotinta, 2004, 13,8 x 13,5 cm, sign. PD D. Smutný 2004, rám, 3/30, Antikvariát Dlážděná, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

  • Josef Krejsa

    (1896-1941)

    Babiččino údolí - Staré Bělidlo

    Položka č.: 227362

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:08

    dřevoryt, 22,5 x 26,5 cm, sign. LD JKrejsa, Antikvariát Ostrovní, studoval architekturu a staromistrovské techniky u Františka Alta ve Vídni, figurální kresbu, anatomii a perspektivu u F. P. Michettiho v Itálii, později na AVU u Maxe Pirnera

  • Jaroslava Pešicová

    (1935-2015)

    Zvěrokruh

    Položka č.: 227363

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:09

    akvatinta, 1978, 35,5 x 27,5 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová 1978, č. 39/60, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. P. Dillingera, K. Tondla, K. Müllera, M. Holého a V. Sychry, členka skupiny Etapa a SVU Mánes

  • Quido Roman Kocián

    (1908-1981)

    Jan Žižka z Trocnova

    Položka č.: 227365

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:11

    kolorovaná litografie, 1945, 25,5 x 18 cm, sign. PD Quido Roman Kocián, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná

  • Ewa Nemoudry

    Memoáry

    Položka č.: 227366

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:12

    litografie, 65 x 49 cm, sign. PD Ewa Nemoudry, č. 17/70, při okrajích lehce poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, studovala architekturu na univerzitě ve Varšavě a užitou architekturu ve speciálním ateliéru prof. J. Svobody na VŠUP Praha

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Josef Mžyk

    Toaleta I.

    Položka č.: 227368

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:14

    serigrafie, 1978, 48 x 33 cm, sign. PD Mžyk Josef 1978, rám, autorský tisk 1/2, z cyklu Žlutý interiér II., na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sd…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Jiří Načeradský

    Ženy

    Položka č.: 227369

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:15

    litografie, 2010, 38 x 31,5 cm, sign. DU Načeradský 2010, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jan Kudláček

    (1928-2017)

    Domovní štíty

    Položka č.: 227370

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:16

    kvaš, papír, 1983, 34 x 47,5 cm, sign. LD J. Kudláček 1983, pasparta, Antikvariát Ostrovní

  • Jan Kudláček

    (1928-2017)

    Ilustrace ke knize: Chlapček pierko

    Položka č.: 227371

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:17

    kvaš, papír, 23,5 x 25,5 cm, sign. LD Jan Kudláček, Antikvariát Ostrovní

  • Jan Kudláček

    (1928-2017)

    Ilustrace

    Položka č.: 227372

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:18

    kvaš, papír, 27,5 x 44 cm, Antikvariát Ostrovní

  • Jan Kudláček

    (1928-2017)

    Ilustrace

    Položka č.: 227373

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:19

  • Jan Kudláček

    (1928-2017)

    Jankova komora

    Položka č.: 227374

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:20

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Jan Kudláček

    (1928-2017)

    Sumec

    Položka č.: 227375

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:21

    kvaš, papír, 21 x 51 cm, sign. PN J. Kudláček, pasparta, Antikvariát Ostrovní

  • Julie Svobodová

    (1933-1998)

    Hudba

    Položka č.: 227376

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:22

    olej, plátno, 1982, 90 x 51 cm, monogr. PD J. S., rám, na malbě drobné poškození, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Vodrážky na Odborné výtvarné škole v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Máj

  • Julie Svobodová

    (1933-1998)

    Víly

    Položka č.: 227377

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:23

    olej, plátno, 1982, 100 x 80 cm, monogr. PD J. S. 80, rám, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Vodrážky na Odborné výtvarné škole v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Máj

  • Nikola Klanicová

    (1973)

    Slunce mi svítí z očí

    Položka č.: 227378

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:24

    kaligrafie, chroman, měď, japonská tuš - sumi, ruční papír, 2018, 42 x 23 cm, sign. na zadní straně Nikola Klanicová 2018, Výtvarná technika spolu s expresivní kaligrafií využívá dynamiku chemických reakcí, při nichž vznikají obrazce. Techniku používal na konci 19. století přírodovědec F. Runge: dok…

  • Nikola Klanicová

    (1973)

    Z mrtvého domu

    Položka č.: 227379

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:25

    kaligrafie, gesso, japonská tuš - sumi, stříbrná tužka, ruční papír, 38 x 55 cm, sign. LD Nikola Klanicová 2018, Technika kaligrafických obrazů Nikoly Klanicové je v mnohém odvozena od materiálů a pracovních postupů renesanční knižní malby, kde se kompozice iluminací a miniatur nanášela na křídový p…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Nikola Klanicová

    (1973)

    Setrvačnost mysli

    Položka č.: 227380

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:26

    kaligrafie, japonská tuš - sumi, gesso, stříbrná tužka, voskovka, kvaš, plátkové zlato 24 karátů, ruční papír, 2017, 41,5 x 57,5 cm, sign. PD Nikola Klanicová 2017, Současná západní kaligrafie prochází metamorfózou. Vzdává se dekorativního stylu a prvoplánové líbivosti, stejně jako vyhovění grafické…

  • Marie Filippovová

    Kompozice III.

    Položka č.: 227381

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:27

    lavírovaná tuš a barevné tuše, papír, 2017, 30,3 x 21,3 cm, sign. DU Marie Filippovová 2017, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Miroslav Drábek

    To nejcennější

    Položka č.: 227382

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:28

    akvarel, pastel, papír, 2008, 75 x 56 cm, sign. vzadu Miroslav Drábek

  • Eugen Ivanov

    (1966)

    Pozorovatel

    Položka č.: 227383

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:29

    akvarel, papír, 2012, 29,5 x 42 cm, sign. PD Ub

  • Ladislav Hojný

    Sexpexeso

    Položka č.: 227384

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:30

    6x tužka, 1x linoryt, 2x tempera, papír, 30 x 29,5; 28,6 x 28,6 cm, vše sign. PD Hojný Lad., Text autora: V „normalizačním údobí“ byli výtvarníci tak trochu „dopováni“ různými typy stipendií (což mně ani dnes nepřipadá jako nějaká špatnost). Popadl jsem tehdy haldy ilustrací a skic a šel se ucházet…

  • Jan Sytař

    (1976)

    Psí hlava

    Položka č.: 227385

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:31

    akryl, plátno, 68 x 46 cm, sign. vzadu Sytař, studium na Zlínské škole umění ve Zlíně, žák M. Mainera na FAVU VUT v Brně

  • Jitka Hilská

    Sluneční louka

    Položka č.: 227386

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:32

    olej, plátno, 66 x 68 cm, sign. PD Hilská, rám, Jitka Hilská se obrací pro inspiraci k přírodě a zároveń do sebe, své vnitřní krajiny, jak dokládá i tento obraz, antiqari.at Radhošťská, žákyně doc. M. Romberga a O. Smutného

  • Pavel Horák

    Pocta Mainerovi

    Položka č.: 227387

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:33

    akryl, plátno, 2016, 70 x 90 cm, sign. PD Pavel Horák 2016

  • Marek Rozehnal

    (1982)

    Zrození muže

    Položka č.: 227388

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 13. 11. 2018 11:34

    rozmývaná malba na papíře, adjustováno na plátně, 2018, 160 x 130 cm, sign. na zadní straně Rozehnal, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium u Josefa Pajase, poté žák Jitky Svobodové na AVU v Praze

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)