• Kamil Lhoták

    Průmyslová periferie

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (577 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:18

    akvarel, papír, 1946, 14,5 x 23 cm cm, sign. LD Kamil Lhoták 46, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 15.000 CZK (577 €)

  • Kamil Lhoták

    Dědeček automobil

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (731 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:20

    tuš, papír, 1981, 21 x 14,5 cm cm, sign. LD Kamil Lhoták 81, pasparta, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 19.000 CZK (731 €)

  • Kamil Lhoták

    Větroň na zemi

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (847 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:22

    tuš, papír, 1942, 18 x 25 cm cm, sign. PD Kamil Lhoták 42, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 22.000 CZK (847 €)

  • Josef Liesler

    Jurodivec

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (770 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:24

    olej, sololit, 2001, 23 x 22 cm, sign. LD Liesler 2001, rám, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 20.000 CZK (770 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Muž v klobouku

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (289 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:26

    olej, karton, 1971, 30 x 38,5 cm, sign. PD František Říha, rám, vzadu štítek Galerie Dílo, LD popsáno autorem 25.01.1971. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. V jeho malbě najdeme vždy originální pojetí civilizace a moderního města, které dok…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (289 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Trnavá pláž

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (962 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:28

    olej, sololit, 14 x 121 cm, sign. PD Franrišek Říha, rám, vzadu autorský štítek s popiskem. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. V jeho malbě najdeme vždy originální pojetí civilizace a moderního města, které dokázal ztvárnit poetickým způsob…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (962 €)

  • Ringo Čech

    Holandská přísloví

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (1.885 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:30

    olej, plátno, 1995, 70 x 85 cm, sign. PD Ringo 95, rám

    Aktuální cena: 49.000 CZK (1.885 €)

  • Zdeněk Červinka

    (1928-2016)

    Projížďka gondolou

    Položka č.: 117

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:32

    olej, plátno, 49,5 x 64,5 cm, sign. LD Červinka, rám, žák prof. Jašky, Hofmana, Hrocha a Kubíčka na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (462 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:34

    olej, plátno, 1994, 60 x 50 cm, sign. PD S. Kovařík 94, rám, vzadu nalepen autorský štítek. Mistr překvapujícího množství výtvarných technik a jeden z nejvýraznějších a nejosobitějších moravských umělců 2. poloviny 20. století studoval nejprve ve Zlíně u prof. V. Hrocha a poté na VŠUP v Praze u prof…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (462 €)

  • Jiří Mikeska

    Ze zimy

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (654 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:36

    olej, plátno, 1988-94, 85 x 99 cm, sign. PD Mikeska 1988-94, rám, v ateliéru prof. J. Smetany absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho dílo vyniká barevností, expresivním vyjádřením a velmi působivým dojmem pohybu. Charakteristickým tématem se pro Mikesku mj. stalo ztvárnění výseků krajiny…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (654 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Horůce léto III.

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (231 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:46

    lept, 1995, 14,6 x 11,8 cm, sign. DU ABrunovský 1995, 57/200, Provenience: Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 6.000 CZK (231 €)

  • Ota Janeček

    Otec a syn

    Položka č.: 125

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:48

    monotyp, 1958, 23,5 x 30 cm, sign. LD v tisku Janeček 1958, rám, na rámu drobné oděrky, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina I.

    Položka č.: 126

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:50

    suchá jehla, 1969, 10 x 14 cm, sign. PD Boštík 69, rám, č. 13/21, žák prof. W. Nowaka na Akademii výtvarných umění v Praze, člen Umělecké besedy a jeden ze zakládajících členů skupiny UB 12. Nositel významných ocenění obdržených nejen u nás, ale také ve Francii. Jeden z našich nejvýraznějších předst…

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Zpráva o smrti tří kosmonautů

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (385 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:54

    suchá jehla, 1967, 34 x 19,8 cm, sign. PD Adriena Šimotová 67, rám, 5/15, na zadní straně popsáno, restaurováno, Provenience: Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skupiny G, UB…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (385 €)

  • Kamil Lhoták

    Freres LIssac

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (347 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:56

    litografie, 1948, 22,5 x 31 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 9.000 CZK (347 €)

  • Kamil Lhoták

    1912

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (366 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:58

    litografie, 1982, 35 x 29 cm, sign. PD Kamil Lhoták 82, rám, č. 4/200, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 9.500 CZK (366 €)

  • Kamil Lhoták

    Žena v horách

    Položka č.: 131

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:00

    lept, 1971, 35,5 x 24,5 cm cm, sign. LD Kamil Lhoták 1971, rám, místy zvlněná kresba, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Kamil Lhoták

    Český jacht klub v noci

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.539 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:02

    akvatinta, 1951, 12 x 33 cm cm, sign. PD Kamil Lhoták 1951, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.539 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Paris

    Položka č.: 133

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:04

    lept, papír, 35 x 43 cm, sign. PD F.T.Šimon, rám, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Poslední dražitel: ID535 Historie příhozu

    Baťa

    Položka č.: 134

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:06

    reklamní plakát, 53 x 38 cm, v dolní části pokčený a natržený papír, Provenience: Antikvariát Dlážděná

  • Zdenek Rykr

    (1900-1940)

    Vyplatí se chtít PALABA

    Položka č.: 135

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:08

    plakát, 1936, 95 x 61 cm, rám, originální reklamní plakát na téma baterie Palaba (tehdejší výrobce plochých baterií a článků), přeloženo, v pravé dolní části na papíře místy skvrnky, Provenience: Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK, výtvarně samouk, jako host vystavoval s Tvrdošíjnými

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Dubrovník

    Položka č.: 136

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:10

    dřevoryt, 1904, 46 x 56 cm, sign. LD na paspartě B. Jaroněk, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lido…

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Krajina na pobřeží

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:12

    dřevoryt, 55,5 x 41,3 cm, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lidové kultury a architektury, kterou m…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (250 €)

  • Bohumír Jaroněk

    (1866-1933)

    Štramberská trúba

    Položka č.: 138

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:14

    dřevoryt, 60 x 62 cm, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lidové kultury a architektury, kterou mnoho…

  • František Hoplíček

    (1890-1946)

    Oráč

    Položka č.: 139

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:16

    olej, sololit, 1943, 59,5 x 79,5 cm, sign. LD F. Hoplíček 1943, rám, vzadu autorské razítko, žák prof. Bukovce a Ottenfelda na AVU v Praze, člen SVUM v Hodoníně, spoluzakladatel Klubu přátel umění v Olomouci

  • Jiří Kars

    (1880-1945)

    Kde domov můj

    Položka č.: 140

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:18

    uhel,papír, 26 x 20 cm, sign. PD Kars, rám, kresba z ruky jednoho z nejznámějších českých židovských malířů 20. Století, který se po studiu na Akademie der bildende Künste usadil v Paříži. Tam se také stal členem modernistické L’École de Paris. Pro své osobité pojetí ztvárňovaných námětů jeho dílo d…

  • Marcel Krasický

    (1898-1968)

    Cesta vesnicí

    Položka č.: 141

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:20

    olej, plátno, 60 x 80 cm, sign. PD Krasický, rám, Malebná ukázka z díla českého malíře krajin, žánrových scén i monumentálních děl. Na UMPRUM v Praze studoval u prof. Süssela a Vokálka. Nabízená položka zaujme svým jemným, něžným pastelovým koloritem a poklidnou letní atmosférou.

  • Josef Lhota

    (1895-1982)

    Myslivec

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (308 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:22

    olej, překližka, 41 x 30 cm, sign. LD Jos. Lhota, rám, absolvent Uměleckoprůmyslové školy a Akademie výtvarných umění v Praze. Žák prof. Schikanedra a Pirnera. - Tvůrce figurálních obrazů, podobizen, ilustrací a ex libris. Portrétoval významné osobnosti politického života, např. T. G. Masaryka. - Ro…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (308 €)

  • A. Pfisterer

    Krajina u Mnichova

    Položka č.: 143

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:24

    olej, plátno, 52 x 72 cm, sign. PD Al. Pfisterer, rám, klasický příklad tvorby malíře, který s oblibou zobrazoval atraktivní krajinu kolem Mnichova, zaujme především umně ztvárněným motivem vodních hladin, vyváženou kompozicí a vystihnutou letní atmosférou., místy drobná krakeláž v malbě

  • A. Pfisterer

    Krajina u Mnichova

    Položka č.: 144

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 21:26

    olej,plátno, 52 x 72 cm, sign. PD Al. Pfisterer, rám, klasický příklad tvorby malíře, který s oblibou zobrazoval atraktivní krajinu kolem Mnichova, zaujme především umně ztvárněným motivem vodních hladin, vyváženou kompozicí a vystihnutou letní atmosférou., místy drobná krakeláž v malbě