• Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    E. Waugh: Neřestníci

    Položka č.: 1296

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:31

    kniha, obálka A. Hoffmeister, knihy Mánesa, sv. 12, vydal S.V.U. Mánes, Praha, 1933, brož s obálkou, 264s., dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.L. Erben: Přes Kordillery

    Položka č.: 1297

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:32

    kniha, obálka Zd. Burian, 65 původních snímků autora, 1. vydání, vydala Česká grafická Unie, Praha, 1948, brož s obálkou, 215s., vazba rozpadlá na dvě poloviny, několik volných listů, obálka při krajích mírně otřepená, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AV…

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID5774 Historie příhozu

  • Robert Briffault

    Úpadek a pád Britského impéria

    Položka č.: 1298

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:33

    kniha, 3 vyobrazení, předmluva a komentář A.S. Singwick, Ed. Na okraj nové doby, sv. 9, vydalo nakl. Orbis, Praha, 1942, brož, 74s., velmi dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • František Paulus

    Případ generála Gajdy

    Položka č.: 1299

    Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:34

    kniha, tiskárna Universum, Bratislava, 1959, brož, 156s., uvolněné a po krajích mírně otřepené listy, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 60 CZK (3 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    A. Zweig: Nastolení krále

    Položka č.: 1300

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:35

    kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    E. Waugh: Neřestníci

    Položka č.: 1301

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:36

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    F. Tetauer: Shaw - ideologie a dramatika

    Položka č.: 1302

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:37

    kniha , obálka L. Sutnar, 36 vyobrazení, vydala Družstevní práce, Praha, 1929, brož, 166s., obálka při krajích nepatrně zohýbaná, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    I. Erenburg: Neobyčejná dobrodružství Julia Jurenita a jeho žáků

    Položka č.: 1303

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:38

    kniha, obálka K. Teige, verše upr. Jos. Hora, ed. Aventinum, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha, 1926, brož, 288s., obálka při krajích zohýbaná a zašpiněná, na hřbetu natržená, Provenience: Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, čle…

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    I. Erenburg: Bouřlivý život Lazika Rotschwanze

    Položka č.: 1304

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:39

    kniha, úprava a obálka Fr. Muzika, ed. Aventinum, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, brož, 220s., obálka při krajích nepatrně poškozená, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    A. Hoffmeister: Obratník kozoroha

    Položka č.: 1305

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:40

    kniha, obálka a úprava J. Čapek, ed. Aventinum, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha, 1926, brož, 61s., uvolněné listy, obálka po krajích zohýbaná a nepatrně poškozená, Provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Jan Kolovrat: Čtvero počasí

    Položka č.: 1306

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:41

    kniha, obálka a úprava L. Sutnar, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 95s., zcela odlepená obálka od listů, dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Rudolf Smetánka

    Armády budoucnosti

    Položka č.: 1307

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:42

    kniha, exilové vydání, vydal Čechoslovák, Londýn, 1943, brož, 69s., velmi dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Cyril Bouda

    Bezruč a Machar

    Položka č.: 1308

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:43

    bibliofilie, sign. lept a úprava C. Bouda, podpis P. Bezruč, ex. 58/70 na ručním hol. papíře van Gelderově, edice Protos, sv. 9, vydal dr. Prokop Toman ml., 1947, sešit v obálce, flíčky na listech, při krajích nepatrně poškozená obálka, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinské…

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID1470 Historie příhozu

  • Giselher Wirsing

    Sto rodin ovládá britské imperium

    Položka č.: 1309

    Vyvolávací cena: 60 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:44

    kniha, vydalo nakl. Orbis, Praha, 1941, brož, 67s., dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 60 CZK (3 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    O. Fierlinger: Zahrada a obydlí

    Položka č.: 1310

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:45

    kniha, obálka a úprava L. Sutnar, řada čb. vyobrazení v příloze, vydal Jan Laichter, Praha, 1938, brož, 55s., uvolněné listy, obálka na hřbetu nepatrně poškozená, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Kratochvíl

    (1885-1945)

    Jménem republiky? Mé slovo k vítězství gajdovské pravdy

    Položka č.: 1311

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:46

    kniha, leták číslo 4, vytiskla Legiografie, vydal Čin, Praha, 1928, brož, 110s., při krajích a na hřbetu otrhaná obálka, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Toyen

    (1902-1980)

    L. Golding: Silverovy dcery I-II

    Položka č.: 1312

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:47

    kniha, obálka, tit. kresba a rytina na deskách Toyen, úprava A. Chvála, ed. Dobré knihy, sv. 4, vydal V. Čejka, Praha, 1934, volné listy v deskách, 293+364s., velmi dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Šimon Lomnický

    (1552-1623)

    Kupidova střela, aneb, Knížka užitečná, v níž se všeliká chlípnost a zlá bujnost těla zapovídá a potupuje: a při tom škoda, otrava i pokuta hanebného smilstva, cizoložstva, kteréž se ach nastojte těchto let velmi velice rozmohlo a rozvodnilo, se okazuje

    Položka č.: 1313

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:48

    bibliofilie, vydali Rudolf Březina a Oldřich Pyšvejc, Praha, 1921, polopergamenová vazba se zlacenou ořízkou, 330s., stav velmi dobrý, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Musaion V.: Quarante Reproductions

    Položka č.: 1314

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:49

    bibliofilie, monografická studie díla J. Čapka, řada čb. reprodukcí obrazů J. Čapka, úvodní slovo K. Čapek, francouzsky, vydalo Aventinum, Praha, 1924, brož, zachovalý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • A. C. Fletcher

    Indiánské zkazky a písně

    Položka č.: 1315

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:50

    kniha , ilustrace Frank, knihovna Walden, sv. 13, přeložil a vydal Bohumil Z. Nekovařík, Praha, 1925, brož s obálkou, 118s., zažloutlé listy, obálka při krajích poškozená, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Rudolf Livora

    (1884-1958)

    E. Štorch a K. Sellner: První lidé v Čechách

    Položka č.: 1316

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:51

    kniha, obálka, ilustrace a výzdoba R. Livora, rozšířený zápis přednášky konané dne 28. února 1909 v Bělé pod Bezdězem, vydal K. Sellner, Bakov, 1909, brož, 86s., odlepená, po krajích a na hřbetu poškozená obálka, listy po krajích zohýbané a zahnědlé, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. P…

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID4504 Historie příhozu

  • Fridrich Wilhelm Kuhnert

    (1865-1926)

    Lovy a malování v divoké Africe

    Položka č.: 1317

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:52

    kniha, 24 kamenokreseb, 8 barevných příloh a četné perokresby v textu, vydal Sfinx B. Janda, Praha, 1926, clpl vazba, 267s., nepatrně uvolněná a trochu zašlá vazba, jinak dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID3559 Historie příhozu

  • Princ Eugene

    V. Vaněk: Prince Eugene

    Položka č.: 1318

    Vyvolávací cena: 180 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:53

    bibliofilie, 30x heliogravur obrazů Prince Eugena, ex. 183/250, vydal Vladimír Žikeš, Praha, 1938, tisk heliogravur M. Pegrassi, úprava M. Kaláb, polokožená vazba, 44s., výborný stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 180 CZK (7 €)

  • Athur Jeremy Mounteney-Jephson

    (1858-1908)

    Emin Paša a vzpoura v Aequatorii

    Položka č.: 1319

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:54

    kniha, v příloze 1 mapa a 1 reprodukce arabského textu, řada xylografických ilustrací, vydal Jos.R. Vilímek, Praha, 1891, původní brož, 406s., stav velmi dobrý, při krajích zohýbané a poskvrněné listy, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • František Filsák

    Sběratel hub

    Položka č.: 1320

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:55

    kniha, 59 barvotiskových reprodukcí hub v 30 tabulích, předmluva Fr. Filsák, vydal I.L. Kober, Praha, kolem r. 1920, volné listy v deskách, 12s. + tabule, desky potrhané a zašpiněné , Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Karel Škréta

    (1610-1674)

    J. Loriš: Die Tschechische Barockzeichnung

    Položka č.: 1321

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:56

    katalog, 16 reprodukcí kreseb českých barokních mistrů (K. Škréta, J.K. Liška, J.P. Brandl, V.V. Reiner a J.J. Etgens), vydal Vladimír Žikeš, Praha, brož, 4s. textu + 16 příloh, volné listy v deskách, stav dobrý, zažloutlý papír, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Björnstjerne Björnson

    Vlajky nad městem a přístavem

    Položka č.: 1322

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:57

    kniha, celokožená vazba ze zlacením a reliéfy, tit. list J. Masák, přel. H. Kosterka, vyd. A. Srdce, Praha, 1924, 334s., hřbet vazby vybledlý, jinak výborný stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Edmond Konrád

    Širočina

    Položka č.: 1323

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:58

    kniha, podpis a věnování autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1923, plpl. převazba, 88s., dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Vladimír Jandejsek

    Púchovské panorámy (architektonické a krajinářské studie)

    Položka č.: 1324

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 01:59

    kniha, 12 kreseb V. Jandejsek, vyd. Gumárne 1. mája, Púchov, 1960, 500 výtisků, velmi dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, studium architektury na AVU v Praze

    Aktuální cena: 180 CZK (7 €)

  • František Ronovský

    (1929-2006)

    5. výstava skupiny etapa

    Položka č.: 1325

    Plánované ukončení: 31. 03. 2017 02:00

    katalog, čb. vyobrazení děl, text J. Baleka, seznam vyst. prací, vyd. Nová síň, Praha, 1970, sešit, velmi dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Holého a K. Součka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, skupiny Etapa

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)