• František Říha

    (1910-1986)

    Noční nábřeží

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (635 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:38

    olej, sololit, 50 x 33 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 16.500 CZK (635 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Pobřeží

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (462 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:40

    olej, sololit, 61 x 22 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (462 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Čekání

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 10.600 CZK (408 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:42

    olej, překližka, 35 x 51 cm, sign. Fr. Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 10.600 CZK (408 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Barevné nábřeží

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 15.500 CZK (597 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:44

    olej, sololit, 55 x 45 cm, sign. PD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 15.500 CZK (597 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Dvojice v noci

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:46

    olej, sololit, 67 x 39 cm, sign. PD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

  • František Říha

    (1910-1986)

    Pobřeží s měsícem

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (770 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:48

    olej, sololit, 59 x 41 cm, sign. PD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 20.000 CZK (770 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Vlajky

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:50

    olej, sololit, 55 x 44 cm, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

  • František Říha

    (1910-1986)

    Produkce

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 17.700 CZK (681 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:52

    olej, sololit, 59 x 41 cm, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 17.700 CZK (681 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Odpolední nábřeží

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 14.200 CZK (547 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:54

    olej, sololit, 52 x 35 cm, sign. PD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 14.200 CZK (547 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Dvojice na pláži

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:56

    olej, sololit, 55 x 44 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

  • František Říha

    (1910-1986)

    Život v domě

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (731 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 22:58

    olej, sololit, 60 x 50 cm, sign. PD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 19.000 CZK (731 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Krajina s rozhlasem

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 30.600 CZK (1.177 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 23:00

    Aktuální cena: 30.600 CZK (1.177 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Silnice v krajině

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 29.500 CZK (1.135 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 23:02

    Aktuální cena: 29.500 CZK (1.135 €)

  • Roman Havelka

    (1877-1950)

    Lesní partie

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (577 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:00

    olej, karton, 1936, 29 x 39 cm, sign. LD Rom. Havelka 1936, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, typické dílo žáka Mařákovy krajinářské školy, který ve své tvorbě prošel přes realismus, naturalismus až k impresi. V nabízeném díle vidíme právě zástupce Havelkova osobitého ztvárnění l…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (577 €)

  • Roman Havelka

    (1877-1950)

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (962 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:02

    olej, lepenka, 39 x 49 cm, sign. LD Rom. Havelka, rám, vzadu štítek: Obchodní podnik syndikátu V. U., Praha II. - Purkyňova 6, 1929. Osobitě ztvárněná krajina milovníka Podyjí a výrazného představitele české krajinomalby, jenž absolvoval ateliér krajinářství u prof. J. Mařáka na Akademie výtvarných …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (962 €)

  • Roman Havelka

    (1877-1950)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.077 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:04

    olej, karton, 48 x 68 cm, sign. PD Rom. Havelka, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Typické dílo našeho významného krajináře. Studoval na VŠUP v Praze a poté u prof. Mařáka a Ottenfelda na Akademii výtvarných umění tamtéž. Byl členem Jednoty umělců výtvarných a předsedou Sdružení …

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.077 €)

  • Josef Holub

    (1870-1957)

    Nelahozeves u jihovýchodní strany

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.731 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:06

    olej, karton, 1940, 50 x 65 cm, sign. PD, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. Mařáka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.731 €)

  • Bohuslav Dvořák

    (1867-1951)

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.500 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:08

    olej, karton, kolem roku 1935, 38,5 x 52 cm, sign. PD B. Dvořák, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Na Akademii výtvarných umění studoval krajinářskou školu prof. J. Mařáka. Oblíbil si přírodu naší země, maloval po celé zemi, nejradši ovšem přírodu Podkrkonoší kolem Nové Paky. Svo…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.500 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Zátoka na Bělé

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.193 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:10

    olej, plátno, 1930, 99 x 133 cm, sign. PD Ant. Hudeček 1930, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, vzadu razítko. Jeden z nejznámějších zástupců české moderní krajinomalby vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u M. Pirnera a V. Brožíka, ovšem byl také častým členem proslulých …

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.193 €)

  • François Antoine Bossuet

    (1798-1889)

    V horách

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.077 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:12

    olej, plátno, před rokem 1851, 51,5 x 41,5 cm, sign. PD F. Bossuet V. Y., rám, na zadní straně štítek s popisem z roku 1851, práce významného belgického malíře 19. století, profesora na Akademii v Bruselu, známého svými obrazy krajin, měst a památek Španělska a Itálie, a to především pro jejich doko…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.077 €)

  • Stanislav Lolek

    (1873-1936)

    Údolí s řekou

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 39.500 CZK (1.520 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:14

    olej, plátno, 46 x 56 cm, sign. PD Lolek St., rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Na pražské Akademii výtvarných umění byl žákem prof. Julia Mařáka, Antonína Slavíčka a Rudolfa von Ottenfeld. Typickým námětem jeho obrazů se staly výhledy do krajiny, zvířecí motivy a lesní interiéry…

    Aktuální cena: 39.500 CZK (1.520 €)

  • Bedřich Feigl

    (1884-1965)

    Most v Praze

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (5.770 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:16

    olej, plátno, polovina 30. let 20.stol., 49 x 63,5 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, přiloženo odborné posouzení PhDr. Rey Michalové, Ph.D. Nabízený obraz je autentickým, velmi krásným a typicky expresivně rozehraným dílem Bedřicha Feigla, spoluzakladatele výtvarné skupiny O…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (5.770 €)

  • Endré Nemés

    (1909-1985)

    Zátiší s cukřenkou

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 600.000 CZK (23.077 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:18

    olej, karton, 46 x 66 cm, sign. LN Endre Nemes, rám, špičková práce originálního umělce, jehož dílo je uznávané i v zahraničí. Narodil se na Slovensku, ovšem umění studoval u nás a to na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Williho Nowaka. Většinu svého života pak strávil ve Švédsku. Byl čle…

    Aktuální cena: 600.000 CZK (23.077 €)

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Před bouří

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.116 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:20

    olej, karton, 49 x 67 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Výtečná ukázka české krajinářské školy od žáka A. Kalvody a A. Slavíčka na Akademii výtvarných umění v Praze. Milovník zejména Českomoravské vrchoviny a Českého ráje často zobrazoval melancholické zimní či podzimní kraji…

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.116 €)

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Oblaka

    Položka č.: 12

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:22

    olej, karton, po roce 1915, 40 x 60 cm, sign. LD Macoun, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák V. Jansy, Al. Kalvody, Ant. Slavíčka

  • Josef Procházka

    (1909-1984)

    Jihočeský rybník

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 84.000 CZK (3.231 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:24

    olej, plátno, 57 x 94 cm, sign. PD, rám, překrásná a malebná ukázka z ruky významného krajináře, který ve svém díle navázal na to nejlepší z české realistické krajinomalby 19. a 1. poloviny 20. Století. Byl žákem prof. Nejedlého na pražské Akademii výtvarných umění. Zamiloval si a často také ztvárňo…

    Aktuální cena: 84.000 CZK (3.231 €)

  • Josef Ullmann

    (1870-1922)

    Mlékojedy

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 89.000 CZK (3.424 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:26

    olej, lepenka, 49,5 x 65,5 cm, sign. LD J. Ullmann 1911, rám, vzadu výstavní razítko Goltzova tvrz, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, lepenka mírně prohnutá

    Aktuální cena: 89.000 CZK (3.424 €)

  • Julius Mařák

    (1832-1899)

    Interiér lesa

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:28

    olej, plátno, 1890, 67,5 x 47 cm, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, vzadu popsáno: Práce Julia Mařáka mého profesora Ota Bubeníček 22. 3. 1961, rodák z Litomyšle a jeden z nejvýznamnějších českých krajinářů 2. poloviny 19. století, který se podílel také na výzdobě Národního divad…

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Zámecké schody

    Položka č.: 16

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:30

    olej, plátno, 50,5 x 90,5 cm, sign. PD Jaroslav Šetelík, rám, nádherná ukázka z díla uznávaného českého malíře, který studoval u F. Engelmüllera a později také u E. K. Lišky na UMPRUM a prof. Ottenfelda na AVU v Praze. Stal se členem Umělecké besedy a Krasoumné jednoty. Byl uznávaným malířem i v zah…

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 29. 01. 2017 20:32

    olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko "MINERVA" Odborný závod malířských potřeb Praha 1. Malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda stal…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.000 €)