• František Horký

    (1879-1936)

    Štramberk

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 30. 03. 2017 15:00

    bibliofilie, 7 dřevorytů na japanu Fr. Horký, doprovodný text J. R. Marek, vydal autor vlastním nákladem, 1921, volné listy v deskách, lehce pokrčený papír, Provenience: Antikvariát Ostrovní, studijní cesty do Paříže, Mnichova a Holandska

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    V. Durych: Panenky

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, světlotiskové reprodukce J. Šímy, úprava K. Dyrynk, vydal Dr. Ot. Štorch - Marien, Praha 1927, 174. svazek edice Aventinum, kresby reprodukoval grafický závod Jan Štenc, bezdřevý papír, Ex. 371/600, 84 s., sešit v deskách, bez vazby, desky zašpiněné a potrhané, Provenience: Antikvariát …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Liesler

    Nezval: Sloky o Praze

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (47 €)

    bibliofilie, podpis V. Nezvala, sign. litografie J. Liesler, vydalo nakladatelství ČSVU, Praha 1956, Ex. 74/650, 29 s., volné listy v přebalu, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 1.200 CZK (47 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Frontispis sbírky básní "Dítě tak samo" R.L. Stevensona

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (116 €)

    suchá jehla, 1956, 10,5 x 7,9 cm, sign. DU Tichý 56, zažloutlý, při okraji roztržený papír, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 3.000 CZK (116 €)

  • Blažena Šotková

    Naše lidové kroje, jejich vzory, střihy a zpracování II.-VIII.

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (58 €)

    bibliofilie, kroj kozácký, 22 s.; kroj mladoboleslavský, 31 s.; kroj chodský (dolních vesnic), 29 s.; kroj dětský, 76 s.; kroj chodský (postřekovský), 28 s.; kroj litomyšlský, 29 s.; kroj turnovský, 35 s.; návrh obálky V. Kubašta, kresby a vzorové přílohy B. Šotková, četné fotografie, vyd. Vyšehrad,…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (58 €)

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    M. Kaizl: Soubor exlibris

    Položka č.: 115

    bibliofilie, 12 barevných a 4 černobílé exlibris E. Kotrba, vše signováno, edice Kunstner-monografi nr. 1, vydala Grafolia, Rudkobing 1962, Ex. 84/100, 13 s., brož., lehce zašpiněná obálka, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a S…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Paul Velsch

    P. Fort: La Poésie de Paris

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    bibliofilie, kresby P. Velsch, vydal Éditions de la Marjolaine, Paris 1930, Ex. 50/651, 55 str., brož., desky zašlé, rohy pokrčené, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Václav Vojtíšek: Praha a Tábor

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    bibliofilie, ručně kolorované dřevoryty a iniciály A. Moravec, podpis prof. V. Vojtíšek, přednoství vydání, vydali členové Spolku českých bibliofilů, Praha 1938, 180 výtisků, z toho pět kolorovaných, 24 s., brož., Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UM…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Karel B. Mádl: Josefa Mánesa Orloj

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    bibliofilie, 12 reprodukcí Josef Mánes, vydal F. Topič, Praha, volné listy, obálka a plátěné pouzdro, dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák V. V. Mánesa, CH. Rubena a F. Tkadlíka na pražské Akademii, poté studium na Akademii v Mnichově, člen Umělecké besedy a JUV

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    S.T.Coleridge: Píseň o starém námořníku

    Položka č.: 111

    bibliofilie, čtyři litografie a obálka František Tichý, úprava Z. Seydl, vydal Fr. Borový, Praha 1949, 50 s., 3300 výtisků, uvolněná vazba, dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie v…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Bouda

    Adolf Branald: Stříbrná paruka

    Položka č.: 110

    bibliofilie, vazba Atelier Jiroutových, ilustrace C. Bouda, vydal Československý spisovatel, Praha 1954, 464 s., dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Bouda

    Arthur Novák: Klíček ke grafickým uměním

    Položka č.: 109

    bibliofilie, na obálce původní a podepsaný dřevoryt Cyrila Boudy, typografie M. Kaláb, vydal Josef Engst, Praha 1946, 94 s., brož., dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Arthur Novák: Seznam grafického díla

    Položka č.: 108

    bibliofilie, litografie na obálce a dvě v textu V. Stretti, příloha sborníku umění grafického Hollar, Praha 1938, 21 s. soupisu, včetné vpisky tužkou a pastelkami + 24 s. studie J. Čadíka, zašpiněná, potrhaná obálka, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Poggio Bracciolini: Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém

    Položka č.: 107

    bibliofilie, ilustrace v přílohách Alfons Mucha, ilustrace v textu Jan Dědina, tisk Unie, nákladem vlastním A. Mucha a J. Dědina, Praha 1902, 87 s., celoplátěná vazba se zlaceným reliéfem, naražený horní hřbet, natržená vazba, Provenience: Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury kon…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Leonti Schejnin

    Gura Guhlam: Zahrada potěšení

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (70 €)

    bibliofilie, 8x litografie v příloze L. Schejnin, úprava a drobné kresby v textu Sándor Kónya, nestr., vydal Pan Verlag, Wien 1921, brožovaná, ustřižený kus listu, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.800 CZK (70 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Jozef Kaušitz: Max Švabinský na Slovensku

    Položka č.: 105

    bibliofilie, litografie M. Švabinský, sign., nakladatelstvo Tvar, Bratislava 1953, 4000 výtisků, z toho 500 číslovaných, tento č. 16, potrhaná obálka, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spo…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Zázračný kámen

    Položka č.: 104

    bibliofilie, s původními litografiemi členů vydal SČUG Hollar, Praha 1949, 500 výtisků, brožovaná, Provenience: Antikvariát Ostrovní, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Hanuš Schwaiger výbor z jeho díla

    Položka č.: 103

    bibliofilie, lept M. Švabinský, úvodní text Miloš Jiránek, Péčí volných směrů, nákladem S.V.U. Mánes, Praha 1908, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jindřich Štýrský

    (1899-1942)

    František Halas: Thyrsos

    Položka č.: 102

    bibliofilie, 26,5 x 20,5 cm, 4 x barevná zinkografie, soukromý tisk, 1932, 35s., volné listy v papírovém obalu, stav velmi dobrý, papírový přebal zašpiněný se skvrnami a odřenými okraji, , žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

  • Rudolf Pařízek

    (1886-?)

    Obrazy z I. světové války

    Položka č.: 101

    15 x tisk, 21,5 x 31 cm, 7x značeno v tisku R. P., mírně zažloutlý papír, Provenience: Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Hynaise, V. Bukovace, K. Krattnera a B. Roubalíka na AVU v Praze, člen SVU Myslbek

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Z. Hron: Měsíce

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    bibliofilie, 12 dřevořezů a úprava K. Šafář, podpis autora, vyd. jako soukromý tisk, nedatováno, volné listy v obálce, obálka lehce zašlá, , žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Cyril Bouda

    F.L. Čelakovský: Ohlas písní českých

    Položka č.: 99

    bibliofilie, dva lepty a výzdoba C. Bouda, vyd. E. Janská, Praha, 1926, 28. svazek knihovny Hyperion, celokožená zdobená vazba, 122s., nepatrně odřený hřbet desek, velmi dobrý stav , , žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    Gérard de Nerval: Očarovaná ruka

    Položka č.: 98

    bibliofilie, frontispis a výzdoba C. Bouda, vyd. E. Janská, Praha, 1927, celokožená zdobená vazba, 109s., lehce odřené růžky, velmi dobrý stav, , žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Bílek

    (1907-1985)

    Jana Amosa Komenského Písně některé nábožné

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (39 €)

    bibliofilie, 4 litografie a vazba Fr. Bílek, upr. Fr. Tichý, vyd. Karel Reichl, Praha, 1928, celokožená zdobená vazba, 104s., velmi dobrý stav, , žák T. F. Šimona a O. Nejedlého na večerních kurzech kreslení, sochařství u O. Rábla v Hořicích

    Aktuální cena: 1.000 CZK (39 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Josef Lada: Svatba naší kozy

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (108 €)

    bibliofilie, 27 x 21,8 cm, 25 zinkografických ilustrací, na titulce věnování: Od sl. učitelky Růžičkové k Vánocům r. 1929, lidové básně zveršoval Ladislav Studnička, vydali nakladatelé Kvasnička a Hampl, Praha, nestránkováno, vazba brožovaná, zažloutlý, při okrajích poškozený papír, vazba poškozena,…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (108 €)

  • Josef Hampl

    Paměť snů...

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 900 CZK (35 €)

    výbor 11 fotografik , vše 23,5 x 17,5 cm, sign. v tiráži Hampl, vydal Milan Mikuš v edici Střelec, 2003, vydání je limitováno 30 autorem podepsanými exempláři, tento má č. 29, žák prof. J. Masáka na Škole dekorativních umění v Praze

    Aktuální cena: 900 CZK (35 €)

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Dílo Václava Rabasa 1908-1941

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (62 €)

    kniha s 1 suchou jehlou, 1941, 17,8 x 24,2 cm, sign. PD Rabas, vydáno nákladem Výtvarného odboru Umělecké besedy, edice Knihy nového umění, Praha, 1941, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (62 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Božena Němcová: Divá Bára

    Položka č.: 93

    kniha s 1 leptem, 10,5 x 5,5 cm, vydala Erna Janská, Praha 1934, v nákladu 600 výtisků, studium na UMPRUM v Praze, žák prof. Schwaigra na AVU

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    S. Renaud: Tušený úsvit

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (135 €)

    bibliofilie, 2x suchá jehla B. Reynek, přeložil a doslov Jan M. Tomeš, tisk z původních desek Milan Dřímal, úprava B. Blažej, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1981, ruční papír, 800 výtisků, 49 s., volné listy v deskách, lehce zašpiněná obálka, Provenience: A…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (135 €)

  • Různí autoři

    Hollar Sborník umění grafického, Ročník XI.

    Položka č.: 91

    sborník, v přílohách 3 rytiny Arno Naumana, 4 fotolitografie Františka Bílka, 2 litografie Eduarda Miléna a 3 dřevoryty W. Skoczylase, vydal Hollar, sdružení českých umělců grafiků, Praha, 1935, lehce poškozená vazba

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)