Obrazy, kresby, grafiky

  • Josef Holub

    (1870-1957)

    Strom v krajině

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (577 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:24

    olej, karton, 25,5 x 14 cm, sign. PD J. Holub, rám, žák prof. Mařáka na AVU v Praze. , Provenience: Antikvariát Dlážděná, žák prof. Mařáka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 15.000 CZK (577 €)

  • Josef Procházka

    (1909-1984)

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (962 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:26

    olej, karton, 26 x 35 cm, sign. PD Josef Procházka, rám, konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem, Provenience: Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 25.000 CZK (962 €)

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Krajina od Mělníka

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (770 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:28

    olej, plátno, 1961, 50 x 80 cm, sign. LD Jiroudek 61, vzadu na rámu autorsky Jiroudek, rám, vzadu na rámu autorsky Jiroudek, rám, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupiny Sedm v říjnu a SVU Mánes,konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. W. Nowaka na AVU v Praze, člen skupi…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (770 €)

  • Jaroslav Ronek

    (1892-?)

    Lokomotiva

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (424 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:30

    olej, plátno, 39,5 x 50 cm, sign. PD Ronek, rám, rodilý Pražák soukromě studoval u prof. Preislera a Reisnera. Jeho stěžejním tématem se pro něj stala malba nádraží, průmyslových objektů a dopravních prostředků. A to zejména lokomotiv, konkrétně tu z řady 387.0, známou jako „Mikádo“, ztvárňoval uměl…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (424 €)

  • Vratislav Nechleba

    (1885-1965)

    Portrét muže

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.347 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:32

    olej, plátno, 51,5 x 44 cm, sign. LU V Nechleba, rám, vzadu razítko Vadamo Bohemia Praha, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem Dílo žáka M. Pirnera na AVU v Praze, kde se posléze sám stal profesorem. Členem SVU Mánes. Dražená položka je námětově typickým dílem, Nechleba za svůj život vyt…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.347 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Oslavy vzniku republiky

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.462 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:34

    olej, plátno, 45,5 x 57 cm, sign. PD K. Špillar, rám, na zadní straně razítko z pozůstalosti K. Špillara č. 1091, Provenience: Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.462 €)

  • Karel Černý

    (1910-1960)

    Sedící žena v klobouku

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (308 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:36

    tuš, papír, 39 x 25 cm, sign. PD K. Černý Š, přeložený papír, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 8.000 CZK (308 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.039 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2017 21:38

    tempera, akvarel, papír, 1962, 30 x 23 cm, sign. PD P. Kotík 62, rám, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.039 €)

  • Bohumil Stanislav Urban

    (1903-1997)

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (385 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:00

    Aktuální cena: 10.000 CZK (385 €)

  • Bohumil Stanislav Urban

    (1903-1997)

    Lidská krajina

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (462 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:02

    olej, plátno, 1943, 39 x 79 cm, sign. PD B. S. Urban 1943, rám, typická ukázka z díla studenta J. Obrovského, F. Thieleho, F. Kupky a K. Krattnera na Avu v Praze. Urban byl malíř krajin, ale i pražských periferií či figurálních kompozic s náboženskou a sociální tematikou. Dražená položka zaujme pro …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (462 €)

  • František Vobecký

    (1902-1991)

    Akt ženy

    Položka č.: 103

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:04

    akvarel, tužka, papír, 44 x 32 cm, rám, na zadní straně razítko z pozůstalosti, Provenience: Antikvariát Dlážděná, studoval v Paříži (Académie Colarossi a École de la Grande Chaumière, člen ČFVU a SVU Mánes

  • František Vobecký

    (1902-1991)

    Ležící akt ženy

    Položka č.: 104

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:06

    uhel, papír, 32 x 45 cm, sign. PD Vobecký, rám, Provenience: Antikvariát Dlážděná, studoval v Paříži (Académie Colarossi a École de la Grande Chaumière, člen ČFVU a SVU Mánes

  • Rudolf Dzurko

    (1941-2013)

    Zlatý časy ve Skalici

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 82.000 CZK (3.154 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:08

    skleněná drť, sklo, lepidlo, 2002, 90,5 x 116 cm, rám, dílo jednoho z našich nejvýznamnějších romských výtvarníků. Rodák z východního Slovenska, který se ovšem s rodinou záhy přesunul do severních Čech, aby tam v okolí Nového Boru, kde se shromažďoval průmyslový odpad z tamějších skláren, našel v ba…

    Aktuální cena: 82.000 CZK (3.154 €)

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Žlutá mlhovina

    Položka č.: 106

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:10

    pastel, papír, 21,7 x 15,8 cm, sign. DU Boštík, rám, Provenience: Antikvariát Dlážděná, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Z koncertu

    Položka č.: 107

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:12

    akvarel, papír, 1943, 21,5 x 32 cm, sign. PD j. kotík 1943, rám, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Bendy, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy, zakládající člen Skupiny 42

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (347 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:14

    tempera, papír, 1961, 28 x 22 cm, sign. PD P.K., rám, zezadu štítek z výstavy, katalog z výstavy přiložen, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 9.000 CZK (347 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 109

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:16

    tempera, papír, 1962, 30 x 23 cm, sign. PD P. Kotík 62, rám, zezadu štítek z výstavy, katalog z výstavy přiložen, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

  • Kamil Lhoták

    Průmyslová periferie

    Položka č.: 110

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:18

    akvarel, papír, 1946, 14,5 x 23 cm cm, sign. LD Kamil Lhoták 46, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Kamil Lhoták

    Dědeček automobil

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (731 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:20

    tuš, papír, 1981, 21 x 14,5 cm cm, sign. LD Kamil Lhoták 81, pasparta, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 19.000 CZK (731 €)

  • Kamil Lhoták

    Větroň na zemi

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (847 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:22

    tuš, papír, 1942, 18 x 25 cm cm, sign. PD Kamil Lhoták 42, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 22.000 CZK (847 €)

  • Josef Liesler

    Jurodivec

    Položka č.: 113

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:24

    olej, sololit, 2001, 23 x 22 cm, sign. LD Liesler 2001, rám, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

  • František Říha

    (1910-1986)

    Muž v klobouku

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (289 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:26

    olej, karton, 1971, 30 x 38,5 cm, sign. PD František Říha, rám, vzadu štítek Galerie Dílo, LD popsáno autorem 25.01.1971. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. V jeho malbě najdeme vždy originální pojetí civilizace a moderního města, které dok…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (289 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Trnavá pláž

    Položka č.: 115

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:28

    olej, sololit, 14 x 121 cm, sign. PD Franrišek Říha, rám, vzadu autorský štítek s popiskem. Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana. V jeho malbě najdeme vždy originální pojetí civilizace a moderního města, které dokázal ztvárnit poetickým způsob…

  • Ringo Čech

    Holandská přísloví

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (1.885 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:30

    olej, plátno, 1995, 70 x 85 cm, sign. PD Ringo 95, rám

    Aktuální cena: 49.000 CZK (1.885 €)

  • Zdeněk Červinka

    (1928-2016)

    Projížďka gondolou

    Položka č.: 117

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:32

    olej, plátno, 49,5 x 64,5 cm, sign. LD Červinka, rám, žák prof. Jašky, Hofmana, Hrocha a Kubíčka na střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 118

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:34

    olej, plátno, 1994, 60 x 50 cm, sign. PD S. Kovařík 94, rám, vzadu nalepen autorský štítek. Mistr překvapujícího množství výtvarných technik a jeden z nejvýraznějších a nejosobitějších moravských umělců 2. poloviny 20. století studoval nejprve ve Zlíně u prof. V. Hrocha a poté na VŠUP v Praze u prof…

  • Jiří Mikeska

    Ze zimy

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (654 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:36

    olej, plátno, 1988-94, 85 x 99 cm, sign. PD Mikeska 1988-94, rám, v ateliéru prof. J. Smetany absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho dílo vyniká barevností, expresivním vyjádřením a velmi působivým dojmem pohybu. Charakteristickým tématem se pro Mikesku mj. stalo ztvárnění výseků krajiny…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (654 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Horůce léto III.

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (231 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:46

    lept, 1995, 14,6 x 11,8 cm, sign. DU ABrunovský 1995, 57/200, Provenience: Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 6.000 CZK (231 €)

  • Ota Janeček

    Otec a syn

    Položka č.: 125

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:48

    monotyp, 1958, 23,5 x 30 cm, sign. LD v tisku Janeček 1958, rám, na rámu drobné oděrky, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina I.

    Položka č.: 126

    Plánované ukončení: 31. 01. 2017 20:50

    suchá jehla, 1969, 10 x 14 cm, sign. PD Boštík 69, rám, č. 13/21, žák prof. W. Nowaka na Akademii výtvarných umění v Praze, člen Umělecké besedy a jeden ze zakládajících členů skupiny UB 12. Nositel významných ocenění obdržených nejen u nás, ale také ve Francii. Jeden z našich nejvýraznějších předst…