Moderní a současné umění (150. Aukce)

sálová aukce se uskuteční 21. 9. 2017 od 18 hodin, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín.

Předaukční výstava probíhá od 11. 9. 2017 do 20. 9. 2017.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 9. 2017 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 9. 2017.
Aukce je možné se zúčastnit i on-line, prostřednictvím portálu LiveBid.cz

    Ikona

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 09. 2017 15:00

    malba na kovovém reliéfu, 17,1 x 10,6 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ikona

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    malba na kovovém reliéfu, 14,5 x 40 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Kříž velký

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    malba na kovovém reliéfu, 36,3 x 18,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Kříž malý

    Položka č.: 4

    malba na kovovém reliéfu, 28,5 x 14,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Ikona

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    malba na dřevě, kov, 17,8 x 14,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Ikona

    Položka č.: 6

    malba na dřevě, kov, 17,7 x 14,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Ikona

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    malba na dřevě, 32 x 25,2 cm, poškozeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Ikona

    Položka č.: 8

    malba na dřevě, kov, zlato, 49 x 27,5 cm, poškozeno, Antikvariát Dlážděná

  • Emanuel Salomon Friedberg-Mírohorský

    (1829-1908)

    Venkovský výjev

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, karton, 1893, 45 x 61,5 cm, sign. LD Friedberg 1893, rám, dílo je typickou ukázkou žánrové malby známého pražského malíře 19. století, konzultováno s Dr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák F. X. Tkadlíka a Antonína Mánese na pražské malířské akademii

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    Rozhovor

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (340 €)

    tuš, běloba, papír, 24 x 32 cm, rám, lehce zažloutlý, zašpiněný papír, antiqari.at Radhošťská, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Josef Lada

    (1887-1957)

    U ševce

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    tuš, papír, 16 x 12,5 cm, sign. PN Lada, rám, člen SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Svatá trojice

    Položka č.: 12

    olej, plátno, 19. stol., 64 x 47 cm, rám, Původní rám

    Poslední dražitel: ID6050 Historie příhozu

    Portrét šlechtice

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    olej, plátno, 18./19. stol., 69 x 54 cm, rám, přepnuto na novějším slepém rámu

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Jan Evangelista

    Položka č.: 14

    uhel, papír, 1937, 30,5 x 24,5 cm, sign. LU M. Švabinský 37, rám, u signatury popsáno autorem, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale…

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Pohled na hrad Rabí

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    olej, plátno, 1939, 65 x 81 cm, sign. LD TF Šimon, sign. vzadu TF Šimon 1939, rám, obraz je ukázkou z díla excelentního českého malíře a grafika světového formátu, absolventa pražské Akademie výtvarného umění u profesora Maxmiliána Pirnera. Jedná o pohled na hrad Rabí od vesnice Čepice v okrese Klat…

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Ilustrace Ostrov pokladů

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 46.000 CZK (1.840 €)

    tuš, kvaš, 20 x 27 cm, sign. DU Tichý, rám, nepostradatelný charakteristický kresebný výraz Františka Tichého v návrzích na ilustrace ke Stevensonově Ostrovu pokladů jen dokazuje osobitost výtvarného projevu tohoto českého malíře, grafika a svého času jevištního výtvarníka. Jako vyučený litograf měl…

    Aktuální cena: 46.000 CZK (1.840 €)

  • Josef Drahoňovský

    (1877-1938)

    Kopáč

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    bronz, práce jednoho z předních českých sochařů počátku 20. století, akademického sochaře, žáka Celdy Kloučka a Stanislava Suchardy na pražské VŠUP a profesora a zakladatele školy kamenorytecké a sklářské tamtéž. Drahoňovského sochařská práce je především spojována s architekturou, proto je bronzová…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    Héfaistos (Vulkán)

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    bronz, v. 22 cm

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Objekt

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.120 €)

    bronz, v. 65 cm, tento bronzový objekt byl získán z autorova ateliéru. Jedná se o první odlitek originálu vytvořeného autorem v 60. letech. Po podepsání Charty 77 bylo pro Ovčáčka prakticky nemožné získat prostředky k odlévání svých soch, proto se Objekt dočkal odlití až v 90. letech. Eduard Ovčáček…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.120 €)

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Hlava dívky

    Položka č.: 20

    bronz, v. 20 cm, značeno PD Štursa, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Raněný

    Položka č.: 21

    bronz, v. 47 cm, mramorový podstavec v. 2 cm, značeno na soklu Štursa, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID2997 Historie příhozu

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Melancholické děvče

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    bronz, 1915, v. 39 cm, starý, mimořádný a sběratelsky zajímavý odlitek, dílo jednoho z nejlepších sochařů 20. století. Jan Štursa je považován za jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství. Absolvoval Akademii výtvarného umění v Praze u J.V. Myslbeka a právě v Myslbekově ateliéru vznikaly p…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Zlaté objetí

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    cín, olovo, zlato, 14,5 x 14,5 cm, značeno vzadu O. Zoubek, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Poslední dražitel: ID3423 Historie příhozu

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Adam a Eva

    Položka č.: 24

    cín, olovo, zlato, 16 x 15,5 cm, značeno vzadu O. Zoubek, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Poslední dražitel: ID3066 Historie příhozu

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Slovácko

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.600 €)

    bibliofilie se šesti barevnými lepty, 1909, 43 x 48,5 cm, jednotlivé listy signovány, velikost grafik 23 x 31, úvod napsal Will. Ritter, nakladatel F. Topič, knihkupec v Praze, volné listy v papírovém přebalu, mírně zašpiněný přebal, u tří listů při pravém horním okraji mimo tisk natržený papír, Ant…

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.600 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Postava

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    Položka č.: 27

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F.Gross

  • František Gross

    (1909-2000)

    Libeň

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    tužka, akvarel, papír, 1943, 24,5 x 33 cm, sign. PD F.Gross 43, č. I/1

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Noční chodec

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    tuš, papír, 1946, 29,5 x 23 cm, sign. PD Fr. Hudeček 46, rám, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Městská zákoutí

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    perokresba, papír, 1938, 22,5 x 27 cm, č. A IV/ 6, žák prof. J. Bendy, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy, zakládající člen Skupiny 42

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)