Antikvární aukce (151. Aukce)|on-line část

část 151. aukce, která bude nabízena pouze na internetových stránkách
Předaukční výstava se bude konat od 16. 10. do 26. 10. 2017 od 10-12, 13-18 hodin.

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    E. Bém: Bolestná blaženost

    Položka č.: 1018

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:00

    bibliofilie, Dřevoryt na tit. listě a frontispisu V.H. Brunner, vazba V. Mašek, vyd. Dr. Milan Svoboda, Praha, 1929, ed. Kytice, sv. 10, volné listy v ob., 44s., v mm. natržená obálka na hřbetu, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Z. Hron: Měsíce

    Položka č.: 1019

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:01

    bibliofilie, 12x dřevořez a upr. K. Šafář, podpis autora v tiráži, vyd. jako soukromý tisk, nedatováno, volné listy v obálce, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    R.M. Rilke: Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka

    Položka č.: 1020

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:02

    bibliofilie, čb. ofset litografií V. Sivka, upr., vazba a ob. Zd. Seydl, vyd. Fr. Borový, Praha, 1949, plpl. vazba s ob., nestr., krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupi…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Hollar (Sborník grafického umění, ročník XXVI, č. 1)

    Položka č.: 1021

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:03

    časopis, pův. graf. příloha dřevoryt Na bramborách sign. PD J. Rambousek, vyd. SČUG Hollar, Praha, 1954, ob. dřevoryt O. Dubay, upr. M. Kaláb, brož, 48s., dobrý stav, žák prof. J. Preislera, M. Švabinského a V. Nechleby, spoluzakladatel Umělecké besedy, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Antonín Homolka

    (1909-1964)

    Hollar (Sborník grafického umění, ročník XXVI, č. 3)

    Položka č.: 1022

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:04

    časopis, pův. graf. příloha dřevoryt Horusický rybník sign. PD Ant. Homolka, vyd. SČUG Hollar, Praha, 1954, ob. dřevoryt O. Dubay, upr. M. Kaláb, brož, str. 97-144, dobrý stav, žák prof. Bendy na UPŠ v Praze, prof. W. Nowaka a T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Plamen (Básnické přílohy 1959-1960)

    Položka č.: 1023

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:05

    bibliofilie, kresby Fr. Tichý, K. Svolinský, K. Teissig, Vl. Tesař, A. Paderlík, J. Liesler, J. Hořánek a další, básně J. Hora, V. Nezval, V. Majakovskij, K. Biebl. Vl. Holan, Fr. Hrubín, J. Kainar a další, vyd. časopis Plamen, Praha, 1960, upr. O. Hlavsa, volné dvojlisty v ob. (M. Troup), ob. na hř…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Rainer Maria Rilke

    (1875-1826)

    Píseň o lásce a smrti korneta Krištofa Rilke

    Položka č.: 1024

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:06

    bibliofilie, upr. Sv. Klír, vyd. F. Svoboda a Solař R., Praha, 1927, ex. 408/1000, karton. vazba, 40s., desky na hřbetu natržené, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jindřich Štýrský

    (1899-1942)

    Poezie

    Položka č.: 1025

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:07

    kniha, 1992, vydal Československý spisovatel v Praze, 1992, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Vánoce L. P. 2002

    Položka č.: 1026

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:08

    bibliofílie s 6 kolorovanými dřevoryty, 2002, vyšlo jako 8 svazek Dobrého díla, 2002, v nákladu 100 výtisků, tento má č. 27

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Marcel Schwob: Dřevěná hvězda

    Položka č.: 1027

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:09

    bibliofílie se 4 kolorovanými dřevoryty, vše sign. PD Florian, vydalo Dobré dílo

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID535 Historie příhozu

  • Karel Svolinský

    Patero vzpomínek na Karla Hynka Máchu

    Položka č.: 1028

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:10

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1936, 19 x 14 cm, typografická úprava a dřevoryt Karla Svolinského, Hranice na Moravě 1936, 25 stran, mírně zašpiněný přebal, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID3820 Historie příhozu

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Listina krále Vladislava

    Položka č.: 1029

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:11

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Jan Neruda - Písně kosmické

    Položka č.: 1030

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:12

    bibliofilie se 7 dřevoryty, 1941, 18,5 x 12 cm, vydal Vilém Šmidt, Praha 1941, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šafář

    J. S. Bach - O pokojné mysli

    Položka č.: 1031

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:13

    bibliofilie se dvěmi grafikami, 21 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal dr. Sl. Vencl, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Čáka

    Horní města v Československu

    Položka č.: 1032

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:14

    bibliofilie, 29,5 x 21 cm, dvanáct heraldických kreseb Jana Čáky, vydal komitét symposia Hornická Příbram ve vědě a technice, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Stará Praha v akvarelech Václava Jansy

    Položka č.: 1033

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:15

    8x reprodukce, 26 x 29 (16,2 x 22,8) cm, konvolut osmi reprodukci akvarelů staré Prahy od akademického malíře Václava Jansy, včetně jeho stručného životopisu a rozboru tvorby, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Lhoty na Akademii výtvarných umění v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Otto Matoušek

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    Položka č.: 1034

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:16

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jindra Schmidt

    (1897-1984)

    L. Páleníček: Jindra Schmidt (Grafik a rytec Maxe Švabinského)

    Položka č.: 1035

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:17

    bibliofilie, 2x sign. rytina (autoportrét a portrét M. Švabinského) J. Schmidt, naps. L. Páleníček, vyd. Klub filatelistů, Kroměříž, 1971, 2000 výtisků, volné listy v ob., 31s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID3559 Historie příhozu

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    J. Čep: Ponocný

    Položka č.: 1036

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:18

    bibliofilie, dřevoryty E. Kotrba, vyd. Spolek českých bibliofilů jako soukromý tisk, Praha, 1935, upr. M. Kaláb, 400 výtisků, brož v ob., 31s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Lev Šimák

    J. Fučík: Na Pjandži když se setmí

    Položka č.: 1037

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:19

    bibliofilie, 8x litografie L. Šimák, vyd. F.J. Müller, Praha, 1947, sbírka Krásná užitková kniha, sv. 33, graf. vytiskl. M. Schulz, volné listy v ob., nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jacques-Henri Bernardin de Saint-Pierre

    (1737-1814)

    Paul a Virginie

    Položka č.: 1038

    Vyvolávací cena: 220 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:20

    bibliofilie, rytiny F.-L. Francais, vyd. L. Bradáč, Praha, 1925, Bibelot XI., přel. J.M. Augusta, pův. kartonové desky se zlac. názv. na hřbetu, 238s., lehce zašlý povrch, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 220 CZK (9 €)

  • Jarmila Dubská

    J. Hašek: Jak se máme chovati

    Položka č.: 1039

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:21

    bibliofilie, 12 původních dřevorytů (první ve frontispisu signovaný) a úprava J. Dubská, vyd. NČSVU, Praha, 1960, clpl. vazba s obálkou, zažloutlé okraje, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Miloslav Fábera: O skrytém mudrci

    Položka č.: 1040

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:22

    bibliofilie, heliogravura ve frontispisu, 7 ilustrací a obálka Z. Seydl, úprava J. Sonberg, pro klub 777 bibliofilů vydal Rudolf Kmoch, Praha 1944, Ex. 383, ruční papír, 40 s., brož., vazba lehce zašpiněná, stav dobrý , Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F.…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    B. Mathesisu: Li Po

    Položka č.: 1041

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:23

    bibliofilie, pův. dřevoryty vyzd. Fr. Kobliha, upr. M. Kaláb, vyd. Rudolf Kmoch, Praha, 1942, ed. Klub 777 bibliofilů, sv. 9, pův. plpl. vazba s ob., 51s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Stéphane Mallarmé

    (1842-1898)

    Relikviář Stéphana Mallarméa

    Položka č.: 1042

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:24

    kniha, překlady veršů a próz S. Mallarméových Em. Lešehrad, vyd. Alois Srdce, Praha, 1919, brož, 129s., přesahy obálky lehce zašlé a zohýbané, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Míla Moravec

    Hvězdy v oknech

    Položka č.: 1044

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:26

    bibliofilie, básně, vyd. Václav Petr, Praha, 1927, ed. Atom, ex. 8/500, bez pův. ob. J. Čapka, polokožená převazba se zlacenou ražbou na hřbetu, 43s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    J. Seifert: Romance o víně

    Položka č.: 1045

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:27

    bibliofilie, pův. čtyřbar. litografie A. Strnadel, vyd. Vinařsko-ovocnické družstvo jako soukromý tisk, Znojmo, 1948, volné listy s ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Kašpar

    (1879-1959)

    Granátová jablka

    Položka č.: 1046

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:28

    bibliofilie, básně, vyd. autor nákladem vlastním, Nicov u Plánice, 1917, brož s obálkou, 47s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Josef Kudělka

    (1911-1975)

    V. Martínek: Píseň o domovině

    Položka č.: 1047

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:29

    bibliofilie, 18x. bar. linoryt J. Kudělka, vyd. Edice Pásmo, Opava, 1937, vytiskla knihtisk. Čepelák a Lažan v Sobotce, 500 výtisků, ofsetový papír, volné archy v ob., nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Zdirad Jan Křtitel Čech

    J. Lebeda: Na Františku (Mysterium)

    Položka č.: 1048

    Plánované ukončení: 26. 10. 2017 22:30

    bibliofilie, v roce svatořečení Anežky České nakr., do lina vyřezal a vytiskl Zdirad J.K. Čech, 1989, volné listy v ob., 43s., přední strana ob. poškozená, listy ve výborném stavu, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)