Michael Rittstein (1949)

Profesor Michael Rittstein patří již od poloviny sedmdesátých let mezi nejvýznamnější představitele české expresivní figurální malby. Akademii výtvarných umění v Praze absolvoval v roce 1974 v ateliéru prof. Paderlíka. Rittsteinův obraz Nechci v kleci z r. 1976 se stal na vernisáži generační výstavy Konfrontace v roce 1978 důvodem zásahu státní bezpečnosti a následných autorových problémů s získáním legitimace člena Svazu čs. výtvarných umělců. V rámci postupného společenského uvolňování v 80. letech se mohl Rittstein úspěšně představit na Veletrhu Art Basel či na bienále Aperto v Benátkách. Od r. 2001 je vedoucím pedagogem ateliéru malby na pražské AVU, v roce 2012 byl jmenován profesorem.

  • Michael Rittstein

    Žába na motorce

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:00

    litografie, 2015, 20 x 27 cm, sign. PD M. Rittstein 2015, č. 25/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID6414 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Jezdkyně

    Položka č.: 2

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:05

    litografie, 2015, 19 x 29 cm, sign. PD M. Rittstein 2015, č. 28/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Michael Rittstein

    Tučňáci na jezu

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:10

    litografie, 2009, 34,5 x 49 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, č. 92/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Michael Rittstein

    Na procházce s pejskem

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:15

    litografie, 2009, 34,5 x 49 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, č. 30/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Michael Rittstein

    Nerovný souboj

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:20

    litografie, 2009, 37,5 x 53,5 cm, sign. PD M. Rittstein 2009, č. 48/100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Michael Rittstein

    Tanec

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:25

    litografie, 2010, 67 x 49 cm, sign. PD M. Rittstein 2010, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID434 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Břemeno

    Položka č.: 7

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:30

    litografie, 2011, 66 x 45 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Potřeba něhy

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:35

    litografie, 2010, 71 x 50 cm, sign. PD M. Rittstein 2010, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Podivná evoluce

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:40

    litografie, 2010, 72 x 50,7 cm, sign. PD M. Rittstein 2010, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Polom

    Položka č.: 10

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:45

  • Michael Rittstein

    Slepice jako krajina

    Položka č.: 11

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:50

    litografie, 2010, 49,5 x 70 cm, sign. PD M. Rittstein 2010, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Vagon

    Položka č.: 12

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 18:55

    litografie, 2011, 49 x 70 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Dobrodružství

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:00

    litografie, 2011, 48,5 x 69,5 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID483 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Život začíná v šedesáti

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:05

    litografie, 2011, 49 x 69 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Podvodní svět

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:10

    litografie, 2011, 48 x 70 cm, sign. PD M. Rittstein 2011, č. 37/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Skupina Brutus

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:15

    litografie, 2015, 81 x 55 cm, sign. PD M. Rittstein 2015, č. 42/50, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Michael Rittstein

    Poslední drink

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:20

    litografie, 2012, 53,5 x 75,5 cm, sign. PD M. Rittstein 2012, č. 36/60, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Michael Rittstein

    Stan

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:25

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Michael Rittstein

    Štěkači

    Položka č.: 19

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:30

  • Michael Rittstein

    Dva hrnky

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:40

    litografie, 1995, 43 x 54 cm, sign. PD M. Rittstein 95, č. 34/80, soupis Hédervári č. 100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Michael Rittstein

    Zákusek

    Položka č.: 22

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:45

    litografie, 1985, 45 x 30 cm, sign. PD M. Rittstein 85, č. 5/60, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Tu a tam

    Položka č.: 23

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:50

  • Michael Rittstein

    Na balkoně

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 1.950 CZK (78 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 19:55

    Aktuální cena: 1.950 CZK (78 €)

  • Michael Rittstein

    Stan

    Položka č.: 25

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 20:00

    litografie, 2000, 28 x 19 cm, sign. PD M. Rittstein 2000, č. 8/100, soupis Hédervári č. 87, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Devastace

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (148 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 20:05

    litografie, 1982, 40 x 27 cm, sign. PD M. Rittstein 82, č. 65/100, soupis Hédervári č. 100, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

  • Michael Rittstein

    Park

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 20:10

    litografie, 2002, 48 x 37,5 cm, sign. PD M. Rittstein 2002, č. 10/80, soupis Hédervári č. 129, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

  • Michael Rittstein

    Bilance

    Položka č.: 28

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 20:15

    sítotisk, 1987, 29,5 x 21 cm, sign. PD M. Rittstein 87, č. 15/30, soupis Hédervári č. 86, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Na balkoně

    Položka č.: 29

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 20:20

    sítotisk, 1987, 29,5 x 21 cm, sign. PD M. Rittstein 87, č. 12/50, soupis Hédervári č. 87, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Alterego

    Položka č.: 30

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 20:25

    sítotisk, 1984, 27 x 19,5 cm, sign. PD M. Rittstein 84, č. 3/80, soupis Hédervári č. 87, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Modré sukýnky

    Položka č.: 31

    Plánované ukončení: 22. 02. 2018 20:30