Výtvarné umění 18. - 21. století (154. Aukce)

aukce se uskuteční ve středu 21. 2. 2018, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín od 18 hodin.

Předaukční výstava bude probíhat od 12. 2. 2018 do 21. 2. 2018 od 10-12, 13-18 hodin.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2018

  • Cyril Bouda

    Námořník

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2018 15:00

    lept, 24,5 x 17 cm, sign. PD Cyril Bouda, rám, č. 114, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    dřevoryt, 35,5 x 26,5 cm, sign. PD F. Kobliha, rám, lehce zažloutlý, pokrčený papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Pradleny u Porto Marine v Paříži

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litografie, 1923, 29,5 x 39,3 cm, sign. LD T. F. Šimon, rám, č. 18, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: ID6406 Historie příhozu

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    litografie, 1959, 46 x 37,5 cm, sign. PD O. Kubín, č. 387/500, při okrajích lehce zvlněný papír, žák prof. Thieleho, člen skupiny Osma, SVU Mánes, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Čápi

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    lept, 1923, 17,3 x 11,5 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Holl…

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Studna ve věži - Střepy snů

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    suchá jehla, 21 x 16 cm, sign. PD Toyen, rám, č. 53/69, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členka skupiny Devětsil, SVU Mánes, mezinárodního sdružení Phases, skupiny surrealistů A. Bretona ve Francii a zakládající členka Skupiny surrealistů v Praze

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Studna ve věži - Střepy snů

    Položka č.: 7

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Studna ve věži - Střepy snů

    Položka č.: 8

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Voják

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    suchá jehla, 1934, 12 x 7,5 cm, sign. PD Zd. Sklenář 34, rám, č. 4/7, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

    Poslední dražitel: ID779 Historie příhozu

  • Jan Zrzavý

    Ile de Seine

    Položka č.: 10

    lept, 10,5 x 6 cm, rám, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Černý Arlecchino

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    lept, 1. stav, 1947, 28 x 19 cm, sign. DU Tichý 47, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP. Jeho osobitý…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Jan Zrzavý

    Anděl

    Položka č.: 12

    lept, 24 x 14,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, č. 22/100, grafický list místy zažloutlý, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Paul Gauguin

    (1848-1903)

    Titre pour Le Sourire

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Démon

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    rytina v korku, 1953, 34,5 x 15 cm, sign. PD J. Váchal 53, rám, č. 2, drobná leč vysoce kvalitní a působivá rytina žáka A. Kalvody a R. Béma, zakládajícího člena skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon. Váchal byl ve svém rozsáhlém díle ovlivněn expresionismem a prvky symbolismu, naturalismu…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Figura v interiéru

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    litografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD F. Gross 80, č. 31/100, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postava u okna

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    suchá jehla, 1971, 32,2 x 24,5 cm, sign. DU F. Gross, rám, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek I (Halda I)

    Položka č.: 17

  • Kamil Lhoták

    Freres Lissac

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    litografie, 1948, 22,5 x 31 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Jiří Balcar

    (1929-1968)

    Město En Face

    Položka č.: 19

    litografie, 1958, 31 x 22 cm, sign. PD Jiří Balcar 58, rám, Žák prof. F. Tichého a F. Muziky na VŠUP v Praze. Člen skupiny Máj a SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID1098 Historie příhozu

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Příjemné vánoce

    Položka č.: 20

    lept, 1955, 8,8 x 15 cm, sign. PD Vladimír Boudník 1955 XII., rám, č. 20/50, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Jan Koblasa

    Postava

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    lept, 1969, 64 x 49 cm, PD monogr. *69, č. 27/60, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Měsíční krajina

    Položka č.: 22

    strukturální grafika, 1960-62, 15,8 x 17 cm, sign. PD Vl. Boudník 1960-62, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Čestmír Janošek

    Ve vzduchu

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    mrazovka, 1967 - 68, 80 x 59 cm, sign. DU Janošek 1967/68, rám, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Očistec. Zpěv č. 14: Duch tázající se Danta

    Položka č.: 24

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: ID3820 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Ráj. Zpěv č. 31: Archanděl Gabriel

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 7.300 CZK (292 €)

    Aktuální cena: 7.300 CZK (292 €)

  • Piero Dorazio

    (1927-2005)

    Duha

    Položka č.: 26

    litografie, 1976, 55,5 x 80 cm, sign. PD Pietro Dorazio 1976, č. VII/XX, při okrajích lehce pokrčený papír

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Fontána

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    suchá jehla, 1923, 23 x 15 cm, PD značeno v desce a razítkem Kupka, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Zvuky hodin

    Položka č.: 28

    lept, 1912, 24 x 18 cm, PD značeno v desce a razítkem Kupka, rám, uvedeno v katalogu k výstavě v Museum Het Paleis, Den Haag, 1996 pod č. 119, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • Radoslav Kratina

    (1928-1999)

    Monotyp (diptych)

    Položka č.: 29

    2x monotyp, 60. léta, 24 x 16,5 cm, rám, žák prof. A. Fišárka a J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Klubu konkretistů, Tolerance a Nová geometrie

  • Jan Kubíček

    (1927-2013)

    Rozdělené elementy tři dimenze

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    serigrafie, 1992/2005, 49 x 17 cm, sign. DU Jan Kubíček 1992/2005, č. 29/48

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)