Výtvarné umění 18. - 21. století (154. Aukce) - on-line část

část 154. aukce, která bude nabízena pouze na internetových stránkách
Předaukční výstava se bude konat od 12. 2. do 21. 2. 2018 od 10-12, 13-18 hodin.

  • Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    Položka č.: 576

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:00

    kvaš, papír, 1958, 57,5 x 78 cm, LD tužkou 21/ září 58, vzadu pozůstalostní razítko s podpisem neteře autora Elišky Konopiské, žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Pablo Picasso (d´apres)

    (1881-1973)

    La Dame a la Collerette

    Položka č.: 577

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:01

    litografie, 1963, 53 x 40 cm, PD značeno na kameni Picasso, plakát k výstavě v galerii La Pochade, St Germain, Paris 1972

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • André Masson

    (1896-1987)

    Položka č.: 578

    Vyvolávací cena: 10.500 CZK (420 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:02

    litografie, 49,8 x 65 cm, sign. PD André Masson, rám, č. 59/150

    Aktuální cena: 10.500 CZK (420 €)

  • Jiří Ježek

    (1983)

    Položka č.: 579

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:03

    olej, plátno, 2007, 40 x 60 cm, PD monogr. J J 07, rám

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jan Karpíšek

    (1981)

    Arunáčala

    Položka č.: 580

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:04

    akryl, plátno, 2008, 85 x 95 cm, sign. vzadu Jan Karpíšek 2008, vzadu popsáno

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Peklo. Zpěv 34: Zjevení

    Položka č.: 581

    Vyvolávací cena: 7.200 CZK (288 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:05

    Aktuální cena: 7.200 CZK (288 €)

    Poslední dražitel: ID6050 Historie příhozu

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Ráj. Zpěv č. 5: Nová podoba Beatrice

    Položka č.: 582

    Vyvolávací cena: 7.100 CZK (284 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:06

    Aktuální cena: 7.100 CZK (284 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Cantiqve des cantiqves

    Položka č.: 583

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:07

    dřevoryt, 1905, 23,5 x 22,5 cm, PD značeno v desce Kupka, rám, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jan Knap

    Bez názvu -Opus 1

    Položka č.: 584

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:08

    litografie, 2006, 38 x 54 cm, sign. PD Jan Knap 06, č. 23/190

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Peklo. Zpěv č. 9: Pomstychtivci

    Položka č.: 585

    Vyvolávací cena: 6.400 CZK (256 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:09

    Aktuální cena: 6.400 CZK (256 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Očistec. Zpěv č. 20: Lakomství a marnotratnost

    Položka č.: 586

    Vyvolávací cena: 6.300 CZK (252 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:10

    Aktuální cena: 6.300 CZK (252 €)

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Konvolut kreseb

    Položka č.: 587

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:11

    13 listů ze skicáře a 1 kresba tužkou, 1925, 29,5 x 21 a 10,2 x 15,3 cm, kresba monogr. PD JV 25, u kresby věnování: Krásné milence pro sobotní večer její miláček Veris, lehce zažloutlý, při okrajích lehce pokrčený papír, žák prof. J. Preislera, V. Nechleby a K. Krattnera na AVU v Praze, F. Kupky na…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jan Krahulík

    (1908-?)

    Kvilda

    Položka č.: 588

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:12

    olej, dřevo, 34 x 54 cm, rám, vzadu nalepen štítek s popisem, na rámu drobná poškození, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Postava

    Položka č.: 589

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:13

    litografie, 1947, 38,7 x 19,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1947, č. 11, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Louris de Boulogne

    (1654-1733)

    La terre

    Položka č.: 590

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:14

    mědirytina, 27 x 37 cm, rám, vyryl Ant. Regona, 1799, vydal Joseph Remondini& Fils, lehce zažloutlý, pokrčený papír, na papíře drobné skvrny

  • J. M. Cernovický

    Motiv z okolí Mostaru

    Položka č.: 591

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:15

    olej, sololit, 21,5 x 57 cm, sign. PD J. M. Cernovický, rám, vzadu nalepen štítek s popisem

  • Josef Krejsa

    (1896-1941)

    Z Pošumaví

    Položka č.: 592

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:16

    10x dřevoryt, vše značeno ve štočku JK, lehce zažloutlý papír, obálka lehce poškozena, studoval architekturu a staromistrovské techniky u Františka Alta ve Vídni, figurální kresbu, anatomii a perspektivu u F. P. Michettiho v Itálii, později na AVU u Maxe Pirnera

    Svatá Trojice (ikona)

    Položka č.: 593

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:17

    olej, dřevo, 18.-19. století, 33,4 x 27,5 cm

  • Ivan Komárek

    Akt s labutěmi

    Položka č.: 594

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (196 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:18

    tužka, pastel, akvarel, papír, 1986, 54,5 x 44,5 cm, sign. PD Komárek 86, rám, oboustranná kresba, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 4.900 CZK (196 €)

    Portrét ženy

    Položka č.: 595

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:19

    olej, plátno, překližka, 58,5 x 47 cm, sign. PD, rám

    Portrét muže

    Položka č.: 596

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:20

    olej, překližka, 71 x 58,5 cm, rám

  • Alexander Iljuščenko

    Kroměřížský zámek

    Položka č.: 597

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:21

    olej, plátno, 2006, 50 x 70 cm, sign. LD ILKO, rám, přiloženo Autorizační osvědčení autora, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Vladimír Jandejsek

    Klaun

    Položka č.: 598

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:22

    olej, sololit, 1994, 48 x 44 cm, sign. PD Jan 1994, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium architektury na AVU v Praze

  • Jaroslava Bičovská

    Položka č.: 599

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:23

    akvarel, koláž, papír, 1999, 34,5 x 41 cm, sign. PD J. Bičovská 1999, rám

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Hlava ženy

    Položka č.: 600

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:24

    tuš, papír, 1958, 16,5 x 9,5 cm, monogr. PD FH 58, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

  • Ladislav Placatka

    (1923-1986)

    Orientální zátiší

    Položka č.: 601

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:25

    olej, sololit, 50 x 40 cm, sign. LN Placatka, rám, vzadu nalepen štítek s popisem, malba lehce znečištěna, na rámu drobná poškození, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové a Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu

  • Zuzana Skalníková

    Strom s konvalinkami

    Položka č.: 602

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:26

  • Josef Schmitt

    (1896-1976)

    Domky v podhůří

    Položka č.: 603

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:27

    olej, karton, 22,5 x 33,5 cm, sign. LD Schmitt, rám, vzadu nalepen štítek s věnováním: Milene k svátku v upomínku na místa jejího dětství 6/10 1972 Táta

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Minulou neděli II.

    Položka č.: 604

    Vyvolávací cena: 4.100 CZK (164 €)

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:28

    lept, 2003, 29,5 x 48,5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 03, rám, č. 21/30 II., antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 4.100 CZK (164 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Divadýlko

    Položka č.: 605

    Plánované ukončení: 21. 02. 2018 22:29

    lept, 2010, 32 x 49 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2010, rám, č. 10/40, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Praze