Alois Moravec 1899 -1987

ANTIQARIAT RADHOŠŤ
Alois Moravec se věnoval malbě, volné a užité grafice, kresbě, ilustraci, knižním obálkám (Topičovy dobré knihy) a tvorbě exlibris. Jeho trvalou inspirací byla krajina a lidé jižních Čech. V jeho optimisticky laděném malířském díle se zrcadlí vztahy mezi přírodou a člověkem.

  • Alois Moravec

    Dřevorubci

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:03

    dřevoryt, 11,1 x 12 cm, sign. PD AMoravec, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Alois Moravec

    Dudák

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:06

    litografie, 21,5 x 15,8 cm, sign. PD AMoravec, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Jezdci na koních

    Položka č.: 3

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:09

    dřevoryt, 9,8 x 13,7 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Alois Moravec

    Pro štěstí

    Položka č.: 4

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:12

    litografie, 1945, 10,8 x 17,4 cm, sign. PD AMoravec, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Alois Moravec

    Na poli

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:15

    kolorovaný dřevoryt, 16,7 x 12,3 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Alois Moravec

    Na poli

    Položka č.: 6

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:18

    dřevoryt, 16,7 x 12,3 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Alois Moravec

    Cesta na saních

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:21

    kolorovaný dřevoryt, 12,5 x 18 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Alois Moravec

    Výlov rybníka (PF 1973)

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:24

    kolorovaná litografie, 1972, 16,2 x 24 cm, sign. DU AMoravec, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:27

    kolorovaná litografie, 16,4 x 23,8 cm, sign. PD AMoravec, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Alois Moravec

    Ležící žena

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:30

    litografie, 7 x 17 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Alois Moravec

    Dívky u řeky

    Položka č.: 11

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:33

    kolorovaný dřevoryt, 9,5 x 7,8 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Alois Moravec

    Na dvoře sl. Ullrychové

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:36

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Pasačka

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:39

    litografie, 1971, 7,3 x 10,8 cm, sign. PD A Moravec 1971, PD věnování: Srdečně A Moravec 9.6. 1971, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG H…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Alois Moravec

    Zvíkov

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:42

    lept, 23 x 28 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plz…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Kopáč (PF F. Kozák 1948)

    Položka č.: 16

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:45

    litografie, 1947, 16 x 21 cm, sign. DU AMoravec, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Alois Moravec

    Karlovy Vary

    Položka č.: 17

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:48

    lept, 18,7 x 23 cm, sign. PD AMoravec, LN popsáno autorem, zažloutlý, při okrajích lehce poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západoče…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Alois Moravec

    Starý dvůr u Kdyně

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:51

    lept, 16,8 x 23,8 cm, sign. PD AMoravec, LN popsáno autorem, zažloutlý, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západoč…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Švanda dudák

    Položka č.: 19

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:54

    litografie, 16,7 x 26,1 cm, sign. DU AMoravec, pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    U vřídla (Karlovy Vary)

    Položka č.: 20

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 20:57

    lept, 18,8 x 23 cm, sign. PD AMoravec, zažloutlý papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Karlovy Vary

    Položka č.: 21

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 21:00

    lept, 18,8 x 23 cm, sign. PD AMoravec, zažloutlý, při okrajích lehce pokrčený papír, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Zápa…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Alois Moravec

    Karlovy Vary

    Položka č.: 22

    Plánované ukončení: 26. 02. 2018 21:03

    lept, 18,5 x 23,3 cm, sign. PD AMoravec, zažloutlý, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v …

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)