Současné umění (156. Aukce) | sálová aukce

aukce se uskuteční ve čtvrtek 26. 4. 2018, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín od 18 hodin.

Předaukční výstava bude probíhat od 16. 4. 2018 do 26. 4. 2018 od 10-12, 13-18 hodin.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 26. 4. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 27. 4. 2018

  • Marie Blabolilová

    Kuchyňské zátiší

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 26. 04. 2018 15:00

    lept, 1994, 49,2 x 34,8 cm, sign. PD M. Blabolilová 94, č. 2/50, vzadu nalepen štítek s popisem, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, žákyně prof. L. Čepeláka, F. Jiroudka a J. Johna na AVU v Praze, členka sdružení Kruh

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    monotyp, 2012, 60 x 30 cm, sign. LD Patrik Hábl 2012

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID567 Historie příhozu

  • Čestmír Janošek

    Mrazovka (Givrage)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    mrazovka, papír, 1965/1966, 62,5 x 45 cm, sign. DU Janošek 1965/66, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    serigrafie, 1997, 26 x 18 cm, sign. PD V. Janoušková 97, 37/100, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Václav Boštík

    (1953-2015)

    Mlhovina I.

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    suchá jehla, 1969, 10 x 14 cm, sign. PD Boštík 69, rám, č. 13/21, žák prof. W. Nowaka na Akademii výtvarných umění v Praze, člen Umělecké besedy a jeden ze zakládajících členů skupiny UB 12. Nositel významných ocenění obdržených nejen u nás, ale také ve Francii. Jeden z našich nejvýraznějších předst…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Milan Dobeš

    Kruh

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litografie, 1989, 59 x 79 cm, sign. PD M. Dobeš, č. 7/20

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: ID779 Historie příhozu

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Kalvárie I.

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    suchá jehla, kolorovaná, 2008, 28,5 x 24 cm, sign. PD J. Válová 08

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Kalvárie II.

    Položka č.: 8

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Kalvárie III.

    Položka č.: 9

  • Alena Kučerová

    V přírodě

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    suchá jehla, 1991, 15,3 x 22,3 cm, sign. PD Alena Kučerová 1991, č. 5/10, drobná skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. R. Beneše a A. Strnadela

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: ID128 Historie příhozu

  • Alena Kučerová

    Sestup do jezera

    Položka č.: 11

    perforace a suchá jehla, 1999, 38,3 x 52,7 cm, sign. PD Alena Kučerová 1999, 4/60, nabízený grafický list z roku 1999 rozvíjí téma se kterým začala Alena Kučerová už v druhé polovině let šedesátých a ke kterému se pak opětovně vracela v následujících desetiletích, a to tématu moře, vzpomínkám na plá…

  • Alena Kučerová

    Položka č.: 12

    perforace a suchá jehla, 1981, 52,7 x 74 cm, sign. PD Alena Kučerová 81, 15/50, grafický list nesoucí pouze jednoduchý název Kompozice je ukázkou techniky, kterou si autorka osvojila na začátku 60.let- perforovaný bod. Do svých grafických listů ho zapojovala různě. Samostatné perforované body kombin…

  • Eduard Ovčáček

    (1933)

    Kruh

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    lept, 1965, 29,5 x 29,5 cm, sign. DU E. Ovčáček 1965, pasparta, č. 7/10, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Kybala na VŠUP v Praze, poté P. Matejky na VŠVU v Bratislavě, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Klubu konkrétistů a skupin Kontrast a Jiná geometrie

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

    Poslední dražitel: ID3937 Historie příhozu

  • Aleš Veselý

    Ostatek

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    lept, 1965, 45,3 x 30 cm, sign. DU Aleš Veselý 1965

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Na výletě

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Roman Franta

    Elvis

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    akryl, plátno, 2015, 33 x 30 cm, monogr. vzadu R. F. 2015, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Roman Franta

    M. M.

    Položka č.: 17

  • Roman Franta

    Jimy Hendrix

    Položka č.: 18

  • Roman Franta

    Zakoukali jsme se do sebe

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akryl, plátno, 2017, 30 x 40 cm, sign. LD R. F., žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Kurt Gebauer

    Plavkyně přistávání

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    akryl, plátno, 2018, 80 x 100 cm, sign. vzadu Kurt Gebauer, Kurt Gebauer je znám široké veřejnosti především jako sochař. Častým tématem jeho soch se stala figura inspirovaná Segalem, mnohdy však v nevšedním pojetí. Figura jako tematický zdroj se promítla i do Gebauerova malířského projevu. Plavkyně…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)

  • Kurt Gebauer

    Plavkyně vpřed a vzad

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.200 €)

    akryl, plátno, 2018, 80 x 150 cm, sign. vzadu Kurt Gebauer, studium na ŠUŘ v Brně, na Hořické sochařskokamenické škole, žák prof. Makovského a K. Lidického na AVU v Praze, člen seskupení 12/15, Pozdě, ale přece

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.200 €)

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Velrybí zpěv

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    olej, sololit, 1998, 49,5 x 55,5 cm, sign. DU O Karlíková 98, rám, autorka vystudovala VŠUP, obor bytový design, a později pracovala pro UBOK, což jí i v 50. letech umožnilo věnovat se abstrakci, posléze prezentovanou dokonce na bruselském EXPU 58. Patřila mezi citlivé umělkyně inklinující k nezobra…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Černá a sametová

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    akryl, plátno, 2010, 99,5 x 144,5 cm, sign. vzadu Hábl, Patrik Hábl je umělcem velkých formátů. Ty bezesporu velice dobře korespondují s rozsahem jeho abstraktních krajin, evokující japonské dřevoryty. Velké formáty Patrik Hábl předvedl například ve své – velkoformátové malířské instalaci nazvané „K…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

  • František Hodonský

    Z lužního lesa

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    olej, plátno, 1990, 59 x 69 cm, sign. PD Hodonský 90, rám, vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Šímou a…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Boj dobra se zlem

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    olej, papír, 1977, 60 x 46 cm, monogr. PD, rám, Jan Koblasa, který žil od roku 1968 v Německu, patřil k nejuznávanějším exilovým umělcům. Dílo Jana Koblasy je plné symbolů a znaků a hlavní roli v něm hrají návraty k mýtům a archetypům. V jeho dílech se často objevují témata Země, Nebe, Pekla, Ráje v…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Čestmír Kafka

    (1922-1988)

    A. B.

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    koláž, kvaš, tužka, sponky, papír, 1986, 37,8 x 53,7 cm, sign. PD Č. Kafka, Album 76, žák prof. E. Filly, člen skupiny Trasa, jeden ze základních představitelů českého informelu

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID435 Historie příhozu

  • Jiří Kornatovský

    Položka č.: 27

    uhel, papír, 1999, 69 x 98 cm, sign. LD Kornatovský 99, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka a doc. J. Ptáčka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

    Poslední dražitel: ID6046 Historie příhozu

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    kresba, tužka, 20,5 x 28,5 cm, rám, na zadní straně připsáno Z pozůstalosti St. Podhrázského, potvrdila Jaroslava Podhrázská 15. 12. 2014, žák prof. F. Tichého, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    akvarel, papír, 1991, 18 x 11 cm, sign. DU I. Ouhel 91, rám, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Ivan Ouhel

    Rašící drobotiny

    Položka č.: 30

    akvarel, papír, 14,5 x 19,5 cm, sign. LD Ivan Ouhel, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy