Lékaři bez hranic

Skupina výtvarníku, která aktuálně vystavuje v Prácheňském muzeum /Helena a její přátelé - malba na porcelán/ v jihočeském Písku, se rozhodla podpořit práci Lékařu bez hranic a ze své tvorby věnovala do aukce díla ve prospěch zmíněné organizace.
Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Zdravotní péči ve více než 70 zemích světa poskytujeme s pomocí téměř 3 000 mezinárodních a 32 000 místních spolupracovníků.
Aukce se uskuteční 26. 4. 2018 od 17 hodin, v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1.
K dosažené ceně není připočítávána aukční přirážka.

  • Lenka Sárová Malíská

    (1981)

    Zrcadlení

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 26. 04. 2018 15:00

    podglazurní malba kobaltem + zlato, 31 cm, sign. PD L. Malíská , závěs na zadní staně talíře

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Marie Jarkovská

    (1937)

    Husy

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    podglazurní malba kobaltem, 34 x 44 cm, sign. PD Jark , rámováno

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Teodor Buzu

    Zvěstování

    Položka č.: 3

    podglazurní malba kobaltem, 30 x 40 cm, sign. LD BUZU, rámováno

  • Šárka Schmelzerová

    (1982)

    Mikrosvět

    Položka č.: 4

    malba kobaltem na porcelánu doplněna zlatem, 81 x 61 cm, sign. PD Š.S., rámováno

  • Emma Srncová

    Srdce na dlani

    Položka č.: 5

    olej na desce, 42 x 54 cm, sign. PD Emma, rámováno

  • Jan Antonín Pacák

    (1941-2007)

    Moje Krajina

    Položka č.: 6

    podglazurní malba kobaltem , 35 x 43 cm, nesign., nerámováno, žák prof. V. Sychry a A. Paderlíka, člen SČUG Hollar, Tolerance

  • Unent Delgere

    (1964)

    Strom poznání

    Položka č.: 7

    porcelán, podgalzurní malba obaltem, 29 x 39 cm, sign. PD Unent, rámováno

  • Jana Kamila Masik

    Zrcadlení

    Položka č.: 8

    malba kobaltem a barvou pod glazurou, 26 x 36 cm, nesign., nerámováno

  • Alena Marie Kartáková

    Trosečník Barnabáš

    Položka č.: 9

    podglazurní malba kobaltem, 53 x 53 cm, sign. monogram na štítku loďky AMK, rámováno

  • Helena Schmaus Shooner

    O Sedmero krkavcích

    Položka č.: 10

    podglazurní malbakobaltem na porcelánové desce, 30 x 40 cm, nesign., rámováno

  • Helena Schmaus Shooner

    Domovní znamení - Šťastné dítě

    Položka č.: 11

    podglazurní malba kobaltem, 44 x 44 cm, sign. PD H. Schooner, nerámováno

  • Helena Schmaus Shooner

    Chipaway boy

    Položka č.: 12

    podglazurní maba kobaltem, 30 x 40 cm, sign. PD H. Schooner, rámováno

  • Helena Schmaus Shooner

    Haida girl with davidson

    Položka č.: 13

  • Helena Schmaus Shooner

    Kočky na slunci

    Položka č.: 14

    podglazurní malba kobaltem, 30 x 40 cm, sign. PD H. Schooner, rámováno