Aukce vybraných děl

Aukce vybraných děl se uskuteční 24. 5. 2018 v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1 od 18:00 hodin.
Předaukční výstava bude probíhat v Aukční síni Vtavín, Masarykovo nábř. 36, Praha 1 od 9. 5. do 24. 5. 2018. Otevřeno Po-Pá, 10-12, 13-18 hodin

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Salomé

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 24. 05. 2018 15:00

    litografie, 27, 4 x 33, 4 cm, sign. PD Adolf Born, č. 51/75, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Krysař

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 45/70, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID6406 Historie příhozu

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Jozef a Putifarka

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    lept, 1967, 28,5 x 24,8 cm, sign. PD ABrunovský 1967, č. 39/50, Antikvariát Ostrovní, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Poslední dražitel: ID1057 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Report No. 3

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    lept, 1970, 39,8 x 24,9 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1970, č. 23/45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: ID6553 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Pád

    Položka č.: 5

    litografie, 2003, 61 x 45 cm, sign. PD OldřichKulhánek 2003, č. 71/100, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Střelnice

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    suchá jehla, 1973, 26,5 x 26,5 cm, sign. PD Toyen, č. 41/75, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členka skupiny Devětsil, SVU Mánes, mezinárodního sdružení Phases, skupiny surrealistů A. Bretona ve Francii a zakládající členka Skupiny surrealistů v Praze

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • (Marie Čermínová) Toyen

    (1902-1980)

    Střelnice

    Položka č.: 7

    suchá jehla, 1973, 26 x 26 cm, sign. PD Toyen, č. 41/75, žákyně prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, členka skupiny Devětsil, SVU Mánes, mezinárodního sdružení Phases, skupiny surrealistů A. Bretona ve Francii a zakládající členka Skupiny surrealistů v Praze

  • Filomena Borecká

    Accoucher d'âme

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    kresba barevnou tuší a multibarevnou tužkou Koh-I-Noor, 2011, 90 x 116 cm, sign. DU Filomena Borecká, rám, práce významné české výtvarnice působící ve Francii, která pracuje s kresbou v dvourozměrné ale i trojdimenzionální rovině, přičemž kresba je autorčiným hlavním tvůrčím médiem, na zadní straně …

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Madony

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    olej, karton, 1943, 44,5 x 33 cm, sign. PD P. Kotík 43, rám, autor vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu u E. Dítěte a J. Schikanedera, byl členem SVU Mánes, Umělecké besedy a Skupiny Ho-Ho-Ko-Ko. Vystavoval od roku 1910 a v průběhu své tvorby několikrát výrazně pozměnil svůj umělecký výraz tak, že s…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Peintre entre Deux Modeles

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    suchá jehla, 1927, 19,3 x 27,9 cm, rám, prvně datované Picassovy grafické listy pocházejí z roku 1904, kdy Picasso působil v Paříži. Rané Picassovy grafické práce představuje jediný, ale zato velkolepý cyklus čtrnácti grafik vytvořených v letech 1904–1905. Jsou to Picassovy tisky z doby pozdního mod…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    barevný lept, 1913, 15,5 x 30 cm, značeno PD razítkem Kupka, rám, tento grafický list byl vytištěný v druhé polovině 50. let z původní matrice z roku 1913. Je dílem jednoho z nejvýznamnějších českých umělců. Umělce, který je spolu s Robertem Delaunayem a Vasilijem Kandinským, považován za zakladatel…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • František Foltýn

    (1891-1976)

    Nonet

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 900.000 CZK (36.000 €)

    olej, plátno, 1940, 47 x 32 cm, sign. PD Foltýn, rám, přiložen posudek od PhDr. Rey Michalové. Žák prof. E. Dítěte a A.Hofbauera na uměleckoprůmyslové škole v Praze, studium na Académie Julian a Grand Chaumiére v Paříži, člen skupiny Cercle et Carre, spoluzakladatel SVU v Brně a skupiny Abstraction-…

    Aktuální cena: 900.000 CZK (36.000 €)

  • Jan Zrzavý

    Ježíš

    Položka č.: 13

    tužka, papír, 18,9 x 9,5 cm, dole věnování: Přeje 27/XII, lehce poškozený papír, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

  • Jan Zrzavý

    Autoportrét

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    uhel, papír, 60 x 35 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Miločanka na pouti

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 550.000 CZK (22.000 €)

    olej, plátno, 57 x 80 cm, PD monogr. JU, rám, přiložen posudek od PhDr. Jaroslava Pelikána. Autor namaloval hned několik variant obrazu s motivem mladé poutnice ve svátečním kroji z Kyjovska (Milotice), sedící na louce pod sv. Antonínkem, jedním z mnoha moravských poutních míst. Obraz v sobě nese ch…

    Aktuální cena: 550.000 CZK (22.000 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zátiší s lahví, kartou, košíkem ovoce a dýmkou

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    suchá jehla, akvatinta, 25 x 33 cm, sign. PD Emil Filla 32, rám, č. 8/30, autorovy práce na papíře už za jeho života došly řady obdivovatelů. Mezi nejznámější obdivovatele patřili například Josef Sudek nebo Jindřich Štýrský. Společným znakem autorova kresebného rukopisu je svižnost a uvolněnost ruky…

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zátiší s ovocem a ptákem

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (48.000 €)

    olej,email, drť, plátno, 1927, 30 x 35 cm, sign. PD Emil Filla 27, rám, vzadu věnování Adamovi studijní povzbuzení táta, přiložen posudek od PhDr. Rey Michalové; tvorba Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století, a je především spjata s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl a…

    Aktuální cena: 1.200.000 CZK (48.000 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    lept, 1944, 16,5 x 24 cm, sign. PD Istler 44, rám, č. 3-6/I, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: ID4289 Historie příhozu

  • Alén Diviš

    (1900-1956)

    Maska červené smrti

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 240.000 CZK (9.600 €)

    uhel, pastel, papír, 1950, 60,5 x 45 cm, rám, ilustrace k dílu Allana Edgara Poea, Maska červené smrti vznikla v 50. letech 20. století. Alén Diviš, křtěný jako Karel Diviš, se narodil na statku Blato u Poděbrad. Většinu svého života prožil v zahraničí, někdy však ne zcela dobrovolně. Po studiu gym…

    Aktuální cena: 240.000 CZK (9.600 €)

  • František Hudeček

    (1909-1990)

    Noční chodec

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.000 €)

    olej, lepenka, 1943, 22 x 30,5 cm, sign. PD Fr. Hudeček 43, rám, vzadu výstavní razítko Galerie Moderna, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, člen SČUG Hollar, Radar a Index

    Aktuální cena: 300.000 CZK (12.000 €)

  • Kamil Lhoták

    Hyde Park 1899

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 2.900.000 CZK (116.000 €)

    olej, plátno, 1941, 31 x 61 cm, PD monogr. KL, rám, dílo Hyde Park 1899 je výjimečnou ukázkou Lhotákova díla. Přesně reprezentuje jeho osobní program – námět obrazu je zasazen do městské periferie a jsou v něm tematizovány autorovy oblíbené motivy: bicykl, cyklisté, bryčky, pouliční svítilny a hlavn…

    Aktuální cena: 2.900.000 CZK (116.000 €)

  • Kamil Lhoták

    Pobřeží

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    akvarel, papír, 1987, 14,5 x 19,5 cm, sign. PD 14. 5. Kamil Lhoták 87, rám, Antikvariát Dlážděná, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

    Poslední dražitel: ID5253 Historie příhozu

  • Kamil Lhoták

    Krajina s řekou a větrným kolem

    Položka č.: 23

    akvarel, papír, 1946, 12,5 x 18 cm, sign. PD Kamil Lhoták 46, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Kamil Lhoták

    Horská krajina se stanem a míčem

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 2.200.000 CZK (88.000 €)

    olej, plátno, 1958, 55 x 55 cm, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 2.200.000 CZK (88.000 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Stavba

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 115.000 CZK (4.600 €)

    olej, plátno, 47 x 67 cm, rám, vzadu značeno pozůstalostním razítkem. Svojí vyhraněnou individualitou je postava Vlastimila Beneše jen těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí, ačkoliv je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Ch…

    Aktuální cena: 115.000 CZK (4.600 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Maltézské náměstí

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Stavba Břevnovské polikliniky

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    olej, plátno, 1962, 90 x 110 cm, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického na PedF UK v Praze, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

  • Radim Malát

    (1930-1997)

    Město

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.720 €)

    olej, plátno, 1960, 73 x 100 cm, sign. PD Malát 60, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického na PedF UK v Praze, člen skupiny Radar

    Aktuální cena: 68.000 CZK (2.720 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Krajina s rozhlasem

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 30.600 CZK (1.224 €)

    Aktuální cena: 30.600 CZK (1.224 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postava strojek

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.800 €)

    olej, lepenka, 1965, 17,8 x 25 cm, sign. PD F. Gross, rám, k dílu přiložen posudek od MUDr. Jana Vykoukala a certifikát autenticity Casa delle aste meeting art S.p.A., vzadu razítko Galleria d´Arte La Loggia Bologna, vzadu nalepen štítek rámařství Brůžek. Člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Holla…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.800 €)