• Ota Janeček

    (1919-1996)

    Ex libris Lea Groep

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    suchá jehla, 8 x 7 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 59/60, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Tváře

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    suchá jehla, 1987, 10,5 x 6,7 cm, sign. PD Ota Janeček 87, č. 73/100, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Akt dívky (Happy New year 1972)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    serigrafie, 1971, 21 x 14,5 cm, sign. LD Ota Janeček, vzadu přípis autora s novoročním přáním, mimo tisk nerovné okraje u podkladového papíru, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Akt

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    suchá jehla, 17,7 x 11,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 3/30, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Stará žena

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    suchá jehla, 17,5 x 11,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 3/30, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Dotyk

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    suchá jehla, 17,8 x 11,5 cm, sign. PD Ota Janeček, č. 3/30, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Kubánka s naušnicí

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    linoryt, 23 x 14,5 cm, sign. DU Ota Janeček, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Dívka

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    lept, 23 x 17,5 cm, sign. PD Ota Janeček, E. A. VII/X, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Starý klaun

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    olej, sololit, 1985, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 85, rám, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Vskutku všestranný umělec…

    Aktuální cena: 210.000 CZK (8.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Kew garden

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 23,5 x 17,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 20/XX AT, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Tři oblouky

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    akvatinta, suchá jehla, 26,2 x 16,6 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 78/100, vlevo pod grafikou papír lehce ušpiněný, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Žlutý člun

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, rám, č. 98/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Zrcadlo času

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 24,5 x 22,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 42/100, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Zážeh

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 3.100 CZK (130 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    akvatinta, 32,5 x 23,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 5/30, LD vytiskl P. S., nepatrně naražený pravý dolní roh papíru, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Kompozice

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 48,5 x 48,5 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 19/70, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Sukdolák

    (1925-2022)

    Globe

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    lept, akvatinta, 48 x 50 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 16/50, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Hlava

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    tuš, papír, 1965, 30 x 20,7 cm, sign. PD A. Lamr 65

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Maska

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    tuš, papír, 1966, 30 x 21 cm, sign. LD A. Lamr 66

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Ruka

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    perokresba, papír, 1969, 29,5 x 21 cm, sign. PD A. Lamr 69

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Letní slavnost

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    fixy, papír, 1975, 61 x 46 cm, sign. DU A. Lamr 75, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Duhová krajina

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    fixy, papír, 1975, 61 x 45,5 cm, sign. DU A. Lamr 75, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Lamr

    (1943-2024)

    Jezabel Čarodějka

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    akryl, plátno, 140 x 180 cm, monogr. vzadu A. L., Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě symb…

    Aktuální cena: 330.000 CZK (13.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Tři ženy

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    lavírovaná kresba tuší, 2010, 56 x 75,5 cm, sign. DU Načeradský 2010, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Mezi dvěma ženami

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    akryl, překližka, 1997, 38 x 50 cm, sign. PD Načeradský 97, rám, posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machem, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Tanec

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    olej, plátno, 2012, 89 x 116 cm, sign. DU 2012 Načeradský, rám, malba významného českého představitele expresivní malby, člena sdružení 12/15, někdejšího pedagoga na AVU v Praze a FaVU v Brně. Autor byl známý svým originálním pojetím figury, kterou limituje pouze hlavními fyziognomickými znaky a vzt…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Rozcvička

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    tužka, pastelky, papír, 19,5 x 28 cm, rám, v kontextu českého umění zaujímá Stanislav Podhrázský postavení solitéra, určené zejména jeho bezvýhradným zaměřením na figuru a výraznou imaginaci. Jeho tvorba také neprošla žádnými výraznými proměnami: od raných artefaktů až po pozdní díla se setkáváme s …

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dalibor Chatrný

    (1925-2012)

    Bez názvu

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    akvarel, papír, 2003, 70 x 65 cm, sign. DU D. Chatrný 73,03, rám, autor je známým představitelem experimentálních a konstruktivních tendencí, které kontinuálně rozpracovával od počátku 60.let. Byl pedagogem na pražské AVU a brněnské FaVU a členem Klubu konkretistů nebo Profil 58. Jeho práce je synon…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Hlava

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    kvaš, tuš, papír, 1972, 42 x 30 cm, sign. PD Vě. Jan. 72, rám, sochařka Věra Janoušková se proslavila nejen svými osobitými plastikami ze smaltovaných plechů, ale rovněž i navýsost originálním přístupem při tvorbě svých koláží a kreseb. Nabízená položka představuje vzácnou ukázku tvorby z počátku 70…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Šnajdr

    (1938)

    Zima

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    pastel, papír, 2005, 64,2 x 74 cm, sign. PD M. Šnajdr 05, soukromé studium u Františka Šnajdra, člen Spolku olomouckých výtvarníků, Umělecké besedy a TT klubu

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Hodonský

    (1945)

    Naplaveniny

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Plánované ukončení: 21. 03. 2024 15:00

    akvarel, tuš, papír, 1992, 42,5 x 60 cm, sign. PD Hodonský 92, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook