Aukce v klidu

Srdečně Vás zveme na charitativní sálovou Aukci v klidu, která se uskuteční 20. 11. 2018 v Malostranské Besedě.
Přijďte vydražit umělecké dílo či sběratelský předmět a podpořte tak děti z ohrožených rodin. Více informací najdete na www.aukcevklidu.cz.

  • Jiří Poborák, J. Němeček, H. Lamková, R. Krajčovič

    4 vesmírné příběhy Čtyřlístku

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Ukončení prvního podání: 20. 11. 2018 14:00

    dětská knížka, uvedeno do prodeje v roce 2019; signováno a věnování autora v knížce, Jiří Poborák je od roku 1992 redaktor časopisu Čtyřlístek a v letech 2010 až 2011 (čísla č. 481 až 520) byl jeho šéfredaktorem.

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ivona Danziger

    Pantoflíčky

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akryl, plátno, 80 x 80 cm, Nr 11/2018, s certifikátem o autentičnosti

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Luke Ross

    (1970)

    Spiderman

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    originál skica fixem na papíře, 1999, A4 cm, sign. PD, perfektní stav, Autor je renomovaný americký komiksový kreslíř Luke Ross, který se proslavil prací pro Marvel (Spiderman, Captain America, Green Lantern atd.) Kresba získána údajně při autogramiádě od autora.

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Mark Teixeira

    (1950)

    Wolverine

    Položka č.: 4

    originál skica fixem na papíře, 27 x 21; formát výřezu 19 x 13 cm, sign. PD, žlutá pasparta, tmavozelený rám, matné sklo, perfektní stav, Mark Texeira je uznávaný komiksový kreslíř z USA, pracoval na Ghost Rider, Wolverine, Sabertooth, Jonah Hex atd..

  • Věra Orzághová

    (1963)

    Děvčátko na schodech

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olejomalba, 70 x 50 cm, sign. PD, Věra Orzaghova vystudovala střední školu s částečným uměleckým zaměřením. Od roku 2002 se zabývá malířskou a literární tvorbou, ve stylu expresivniho realismu a nonkonformni poezie a svoje díla prezentovala na téměř 40 výstavách a autorských čteních. V roce 2017 se …

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Aleš Krátký

    (1973)

    Dvě jabloně

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    olej, plátno, 60 x 45 cm, sign. PD, tištěno na speciálním papíře; muzejní kvalita, Aleš Krátký si našel cestu k výtvarnému umění přes fotografii, kterou studoval na PFŠ (Pražská fotografická škola). Znalosti techniky kresby a malby získal a doposud rozšiřuje v Ateliéru Praga Prima. Hlavním pracovním…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Pablo Picasoo

    (1881-1973)

    Woman with sculpture

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    limitovaná číslovaná umělecká reprodukce, 52 x 33, bez ohraničeí 37, 5 x 25, 5 cm, č. 84/501, tištěno na speciálním papíře; muzejní kvalita, Pablo Picasso byl španělský malíř a sochař. Je jednou z nejvýznamnějších osobností umění 20. století. Společně s Georgesem Braquem je považován za zakladatele …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Klaus Kunis

    Konvička

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 1.050 CZK (42 €)

    Ikonická konvička v bruselském stylu, barevný plast, Ikonická konvička v bruselském stylu

    Aktuální cena: 1.050 CZK (42 €)

  • M. Lulák

    Nový Svět

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 560 CZK (23 €)

    rudka, papír, 1995, 42 x 30 cm, sign. LD

    Aktuální cena: 560 CZK (23 €)

  • M. Lulák

    Nový Svět

    Položka č.: 10

    akvarel, rudka, papír, 2009, 42 x 30 cm, sign. PD

  • Linda Čihařová

    (1982)

    Neznámý krystal

    Položka č.: 11

    digitalní tisk na papíře, 2009, 60 x 80 cm, sign. vzadu, č. 4/5, Žije a pracuje v Praze, kde také vystudovala Vysokou školu UměleckoprůmyslovouI když má její tvorba široké rozpětí a kombinuje nová média s klasickými, jednotícím prvkem a hlavním inspiračním zdrojem zůstává krajina a vzájemné vazby s …

  • Linda Čihařová

    (1982)

    Ve vlasech na schovávanou

    Položka č.: 12

  • Linda Čihařová

    (1982)

    Kosmické morče v letním kině

    Položka č.: 13

  • J. Zvolánková

    Krajina I

    Položka č.: 14

    olejomalba, 40 x 50 cm

  • J. Zvolánková

    Krajina II

    Položka č.: 15

    olejomalba, 40 x 50 cm

  • Hana Vrbková

    (1972)

    Výšice

    Položka č.: 16

    olej, plátno, 2015, sign. PD, Od ranného dětství jsem si nedovedla představit den bez skicáku a tužky. Milovala jsem dny s dědečkem, který krásně maloval, vodil mne na procházky po Praze a učil dívat se kolem sebe.A tak jak to vidím a cítím ... tak maluji ..srdcem.

  • René Hábl

    (1968)

    Hlava ve spánku (zelený tisk)

    Položka č.: 17

    linoryt, 1998, 46 x 52 cm, sign. PD, Studoval na Akademie výtvarných umění v Praze u profesorů Jiřího Sopka, Františka Hodonského, Miloše Šejna a hostujícího profesora Jana Kotíka. Ve vlastní tvorbě se věnuje převážně malbě ve které se transformace odehrává ve vztahu mezi figurací a abstrakcí.

  • René Hábl

    (1968)

    Hlava ves spánku II (červený tisk)

    Položka č.: 18

    linoryt, 1998, 46 x 73 cm, sign. PD, Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Jiřího Sopka, Františka Hodonského, Miloše Šejna a hostujícího profesora Jana Kotíka. Ve vlastní tvorbě se věnuje převážně malbě ve které se transformace odehrává ve vztahu mezi figurací a abstrakcí.

  • Viktor Karlík

    K básním J.H.Krchovského

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    serigrafie, 2013, 50 x 70 cm, sign. PD, Patří k významné rodině malířů a grafiků Strettiů. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Byl vynikající malíř a portrétista, krajinář, kreslíř a grafik. Zabýval se také ilustrací a známkovou tvorbou. Získal četné zahraniční ceny, např. v Římě 1960 za o…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Hana Mášová

    Jaro pro Jindřicha

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    olej, plátno, 50 x 60 cm, sign. PD, Hana Mášová se narodila v Olomouci, žije v Praze. Malovat se neučila na vysoké škole (vystudovala dějiny), ale od mnohých lektorů, výborných akademických malířů, a od svých kolegů na kurzech a plenérech, které posledních deset let soustavně navštěvuje. Vystavuje p…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Eva Petrášová

    Položka č.: 21

    olej, plátno, 40 x 40 cm, sign. PD

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Timea Valsami

    (1985)

    Swan

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    olej, plátno, 60 x 70 cm, sign. PD, Jsem napůl Maďarka po mamince a napůl Řekyne po tatínkovi. Ze všeho nejvíc miluji olejomalbu, jelikož mi tato technika dává nejvíc prostoru k hraní a vyjádření se pomocí barev. Miluji barvy celkově, jelikož je to zároveň i taková meditace pro duši.

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Kamila Ženatá

    Spící muž

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 840 CZK (34 €)

    litografie, 1974, Kamila Ženatá představuje na české výtvarné scéně nevšední fenomén. Jako pramínek, který pozvolna sílí v řeku, ze studentky grafického ateliéru se postupně stala malířka, z malířky multimediální umělkyně, terapeutka a autorka literárních textů., žákyně L. Čepeláka

    Aktuální cena: 840 CZK (34 €)

  • Kamila Ženatá

    Noc ve městě

    Položka č.: 24

    litografie, 57, 5 x 38, 1 cm, sign. PD, autorský tisk, Kamila Ženatá představuje na české výtvarné scéně nevšední fenomén. Jako pramínek, který pozvolna sílí v řeku, ze studentky grafického ateliéru se postupně stala malířka, z malířky multimediální umělkyně, terapeutka a autorka literárních textů.,…

  • Cyril Bouda

    P.F. 1968 - prof. Jiří Siblík s rodinou

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    grafický list, 8, 5 x 4, 5 cm, sign. PD, Malíř a ilustrátor, profesor na Karlově univerzitě. Je znám jako ilustrátor mnoha knih. Zvládal mnoho grafických technik, dřevoryt a mědiryt, lept a zejména litografii. Věnoval se volné grafice, obrazům. Tvořil též vitráže a tapisérie., žák V. Kysely a M. Šva…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID3158 Historie příhozu

  • Jiří Bouda

    Soubor motivů Praha: Václavské náměstí 1999 Kostel Sv. Štěpána 1993 Strahovský klášter 1993

    Položka č.: 26

    grafický list, 10, 1 x 6, 9 cm, Studoval na státní grafické škole a UMPRUM u prof. K. Svolinského. Zabýval se volnou a užitou grafikou. Vytvářel ilustrace naučného charakteru s dopravní tematikou.

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Tři muži ve člunu

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    filmový plakát, 1957, 42 x 30 cm, dobový rám, mírně poškozený, natržený, neupravováno

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Vratislav Hlásek

    (1967)

    Hradčany

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    barevná, lesklá fotografie, 45, 7 x 30 cm, č. 1/15, s věnováním autora, Fotografie od zakladatele neziskové organizace Rodina v klidu, Vratislava Hláska. Unikátní příležitost, protože nepůjde získat jinak, než jednou ročně na Aukci v klidu.

    Aktuální cena: 401 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID1103 Historie příhozu

  • Jindřich Modrý

    Nespavost

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    olejomalba, 25 x 33 cm, Jindřich Modrý strávil většinu svého života v závodě na výrobu gumových medvídků. Přes dvacet let pozoroval, jak se ta podivná směs, ze které se dělají bonbony, natahuje, formuje a mísí...To vše se promítá i v jeho obrazech, kde často sám sebe metaforicky přenese do rozteklé …

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Zuzana Smetanová

    Dravec

    Položka č.: 30

    olejomalba, 40 x 50 cm, Zuzana Smetanová (1977). Vystudovala Strojnickou fakultu na TU v Košicích. Její tvorba vychází z přírodních motivů. Až do září roku 2015 malovala jako čistě samorostlý umělec. Jelikož se ve své tvorbě chce posunout k zobrazování lidí, začala navštěvovat malířský ateliér, kde …

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)