• Josef Hodek

    (1888-1973)

    K.J. Erben: Zlatý kolovrat

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, pěti barevnými celostránkovými a šesti barevnými dřevoryty v textu vyzdobil J. Hodek, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1930, ex. 30/180 s podpisem výtvarníka v tiráži, ruční holandský papír, pův. polokožená vazba, 22s., hřbet a růžky desek poškozené, jinak velmi dobrý stav, antiqar…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jiří Anderle

    Václav Havel: Slova

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, dva pův. lepty a podpis v tiráži J. Anderle, vyd. Památník národního písemnictví, Praha, 1990, 900 výtisků, brož s obálkou, 31s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Alena Laufrová

    Krajiny nálady

    Položka č.: 168

    bibliofilie, šest signovaných leptů A. Laufrová, Edice Folio, sv. 3, Praha, 1979, ex. 37/60, v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře, E. Weidlicha a J. Anderleho na VŠUP v Praze

    Poslední dražitel: ID546 Historie příhozu

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Vittoria Colonna a Michelangelo Buonarroti: Sonety

    Položka č.: 169

    bibliofilie, dvěma signovanými mědirytinami doprovodil J. Šerých, vyd. Nibiru, Praha, 2005, ex. 63/100 na papíře Excudit, mědirytiny tiskli M. a P. Dřímalovi, verše vybral, sestavil a pozn. napsal Milan Friedl (podpis s věnováním na patitulu), listy svázané nití v obálce, 24s., výborný stav, antiqar…

  • Jean-Jacques Grandville

    (1903-1847)

    Les Fleurs Animées

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    2x kniha, 50 barevných a 2 čb. gravury ve zlaceném rámečku (první barevné gravury v každém svazku ručně kolorovány) J.J. Grandville (celým jménem Jean Ignace Isidore Gérard Granville), vyd. Libraire Martinon, Paris, nedat. (1847?), 2x pův. clpl. vazba s ozdobnou barevnou ražbou a zlacením, 260+238s.…

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Různí autoři

    Herbarium (Eine Mail art-Sammlung in zwei Mappen von 103 Künstlern)

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, obs. výtvarné příspěvky nejrůznějších technik od 51 autorů, pouze první část původně dvoudílného souboru, vyd. Edition Ljub, Hans Hess, Schwarzenberg, Německo, 1995-1996, ex. 41/100, volné listy, bez vady, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Alchymáž a dvě básně

    Položka č.: 173

    bibliofilie, dva dvojlisty s překlady básní Hanse Arpa a Paula Celana od L. Kundery (2x podpis na každém listě), uprostřed básně H. Arpa Slova vlepena signovaná alchymáž L. Kundery, bez nakl. údajů, pouze p.f. 1987, v přehybu mírně natrženo, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Konstantin Biebl: Zlatými řetězy

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, 3 linoryty a obálka J. Čapek, podpis autora na patitulu, vyd. Čin, Praha, 1926, ex. 367, pův. brož, 48s., restaurováno, chybějící části okrajů obálky doplněny, zadní strana obálky a hřbet nové, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Josef Kopta: Pět hříšníků U velryby

    Položka č.: 175

    bibliofilie, 6x dvoubarevná litografie O. Mrkvička, podpisy na patitulu O. Mrkvička a J. Kopta, vyd. Družstevní práce, Praha, 1928, ex. 204/400 na ručním papíře (Holland), polopergamenové desky, 148s., desky zašlé a ušpiněné, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V…

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Příručka umělce-grafika / Dřevoryt

    Položka č.: 176

    bibliofilie, Dřevoryt: ve frontispisu sign. dvoubar. dřevoryt T.F. Šimon, vyd. J. Štenc, Praha, 1927, řada vyobr. v textu, polopergamen. vazba, 114s., odřené okraje desek, dobrý stav; Příručka umělce-grafika: vyd. J. Štenc, Praha, 1921, karton. desky, odřené a zažloutlé okraje, dobrý stav, antiqari.…

  • Igor Ševčík

    Město

    Položka č.: 177

    bibliofilie, 6x bar. litografie I. Ševčík (vše signováno), vyšlo nákladem autora jako 4. svazek velké řady Edice Folio, ex. 44/100, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium animovaného filmu na SUPŠ v Bratislavě a Střední průmyslové školy filmové v Čimelicích, člen Čes…

  • Rastislav Michal

    Intimní motivy

    Položka č.: 178

    bibliofilie, 10x sign. mědirytina R. Michal, vyd. R. a M. Michalovi, 1975, ex. 26/40 na ručním losínském papíru, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Vodrážky, A. Pelce, M. Holého a K. Součka, člen UVU

    Poslední dražitel: ID4937 Historie příhozu

  • Josef Liesler

    Alena Vrbová: Fontana di Trevi

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Václav Bozděch

    Vladimír Holan: Noc s Ofélií (fragment)

    Položka č.: 180

    bibliofilie, 3x celostránková (sing.), 7x menší v textu a 1x sing. mezzotinta a suchá jehla na obálce V. Bozděch, bez nakl. údajů, ruční papír, volné listy, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Petr Hampl

    Měsíce

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, 12x sign. lept P. Hampl, vyšlo nákladem autora jako 1. svazek velké řady Edice Folio, ex. 29/40, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, člen Asociace restaurátorů a Asociace volné grafiky

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Jaroslav Škarohlíd

    (1925)

    Charles Baudelaire: Květy zla

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    bibliofilie, 4x sign. suchá jehla a dřevoryt na obálce J. Škarohlíd, vyd. SSM PS, Brno, 1980, ex. 22/1 Janás z celkem 70 výtisků, Edice 33, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského a F. Tichého na VŠUP v Praze, poté V. Makovského, E. Miléna aB…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • Ota Janeček

    J. Seifert, K. Sýs a J. Žáček: Ota Janeček (65)

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, 3x. původní sign. rytina O. Janeček, podpis K. Sýse a J. Žáčka v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1984, 200 výtisků na ručním papíře, tři básně pro O. Janečka a průvodní text Fr. Dvořáka, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boud…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Vladimír Komárek

    Paříž

    Položka č.: 184

    bibliofilie, 6x sign. lept V. Komárek, vyšlo nákladem autora jako 2. svazek velké řady Edice Folio, ex. 30/50, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Miloň Čepelka: Živly

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    bibliofilie, 4x sign. litografie a podpis s věnováním Josefu Hrubému na patitulu V. Suchánek, vyd. Edice Mare Liberum, 1995, autorský tisk, celkem 120 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Různí autoři

    Čapkovská inspirace

    Položka č.: 186

    bibliofilie, soubor 10 grafických listů, autoři: P. Sukdolák, K. Šafář, V. Komárek, J. Bouda, P. Roučka, M. Houra, A. Laufrová, M. Erazim, J. Kábrt a E. Ranný, k uctění 95. výročí narození K. Čapka a ke 40. výročí úmrtí J. Čapka v počtu 50 číslovaných a 10 autorských souborů připravili E. Gebauer a …

  • Různí autoři

    Fr. Halas: Dobrý den Brno

    Položka č.: 187

    bibliofilie, soubor 6 grafických listů, autoři: A. Grmelová, J. Klápště, V. Komárek, V. Pokorný, V. Tesař a H. Tesařová, kresba na obálce M. Janáček, vyd. Josef Vinklát, 2000, k 80. narozeninám L. Kundery (podpis v tiráži), ex. 28/80, volné listy listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošť…

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    J. Kopta: Ještě jednou v mladosti mé kraje

    Položka č.: 188

    bibliofilie, šesti lepty a značkou vyzd. P. Šimon, vydal, úpravu, titulní vinětu a iniciály nakreslil Sv. Klír, 1948, ex. 6/180 na ofsetovém papíru, 21. svazek edice Zodiak, volné listy v původní obálce, 54s., hřbet obálky potrhaný, listy bez vady, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Š…

  • Josef Liesler

    Jaroslav Seifert: Noční divertimento

    Položka č.: 189

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    bibliofilie, 3x barevný lept J. Liesler (vše signováno), podpis J. Seiferta na tit. listě a Fr. Janáse v tiráži, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1984, ex. XXIX, ruční papír, ed. 33 (Fr. Janás), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Krá…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Různí autoři

    Jaroslav Seifert: Vstříc mrtvému

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, soubor 10 grafických listů (vše signováno), autoři: O. Janeček, L. Jiřincová, J. Liesler, V. Komárek, J. Kábrt, J. Klápště, A. Laufrová, K. Šafář, M.M. Šechtlová a J. Šindler, vyd. ctitelé umělcova díla (o vydání pečoval V. Mikule) k nedožitým 85. narozeninám, 1986, ex. 24/50 se signova…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Stanislav Juřík

    (1948-1993)

    Franz Kafka: Povídky

    Položka č.: 191

    bibliofilie, 5x sign. linoryt vyřezal, vytiskl a vyd. St. Juřík, 1988, ex. 3/40 na ručním papíře z Velkých Losin, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Georg Trakl: Lidský žal

    Položka č.: 192

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    K.J. Erben: Zlatý kolovrat

    Položka č.: 193

    bibliofilie, 3x sign. kombinovaná technika J. Pileček, vyd. Supraphon, Praha, 1980, ex. A183/200, ed. Lyra Pragensis, ruční papír, volné listy v obálce, 36s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Vít Obrtel: Dvanáct textů

    Položka č.: 194

    bibliofilie, 3x barevný sign. lept J. Istler, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1981, ex. 22/60 na ručním papíru z Velkých Losin, podpis V. Obrtela a Fr. Janáse (vydání připravil) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skup…

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Soubor grafických listů

    Položka č.: 195

    bibliofilie, 8x dvoubarevný signovaný lept J. Istler, vyd. Spolek sběratelů a přátel exlibris, Pardubice, 1996, ex. B1/100 (vyšlo též 50 výtisků v jednobarevné variantě), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Fr…