Výtvarné umění 19. - 21. století (162. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 13. 12. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 14. 12. 2018

  • Karel Koráb

    (1937)

    Předměty

    Položka č.: 425

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

    kolorovaná suchá jehla, 1980, 10,8 x 15,5 cm, sign. PD K. Koráb 80, rám, č. 1/160, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jiří Šalamoun

    Zajatec

    Položka č.: 426

    Vyvolávací cena: 2.100 CZK (84 €)

    litografie, 1989, 33,8 x 28,4 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 89, č. 127/140, lehce zažloutlý papír, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Paříž (Nábřeží Malagnais)

    Položka č.: 427

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    suchá jehla, 1947, 24,5 x 31,5 cm, sign. PD Jan Smetana 1947, autorský tisk, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM t…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: ID535 Historie příhozu

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    Velký rybolov

    Položka č.: 428

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    lept, 1972, 64 x 50 cm, sign. J. Pileček 1972, rám, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID3642 Historie příhozu

  • Pavel Nešleha

    (1937-2003)

    PF

    Položka č.: 429

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    strukturální grafika, 1965, 15 x 20,5 cm, sign. PD P. Nešleha 65, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes a skupiny Zaostalí

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Položka č.: 430

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    litografie, 1963, 20 x 27 cm, sign. PD F. Gross 63, rám, č. 42/50, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek

    Položka č.: 431

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    litografie, 1980, 27,5 x 20 cm, sign. PD F. Gross 80, č. 53/100, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • František Hodonský

    Slovenská krajina

    Položka č.: 432

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    barevný dřevořez, 2003, 62 x 91,5 cm, sign. PD Hodonský 2003, 3/3, při okraji natržený papír, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jan Hísek

    Sluneční anděl

    Položka č.: 433

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    mezzotinta, 2004, 29,6 x 19,5 cm, sign. PD Jan Hísek 2004, rám, č. XXIII/XXX, žák prof. M. Hegara a J. Solpery na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Karel Demel

    Lavičky zamilovaných (G. Brassens)

    Položka č.: 434

    lept, mezzotinta, 2017, 24,5 x 49,5 cm, sign. PD Karel Demel 2017, rám, 13/130, DU popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    Spirála

    Položka č.: 435

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    akvatinta, 61 x 41 cm, sign. DU Pavel Sukdolák, č. 4/5, restaurováno, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ctirad Stehlík

    (1938-2004)

    Adidas

    Položka č.: 436

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Josef Mžyk

    Akt ve vaně

    Položka č.: 437

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    litografie, 1973, 55,5 x 42 cm, sign. PD Mžyk Josef 1973, č. 4/5, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

  • Tomáš Hřivnáč

    Zády

    Položka č.: 438

    Vyvolávací cena: 9.600 CZK (384 €)

    suchá jehla, 2000, 66 x 96 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2000, rám, č. 18/40, Antikvariát Ostrovní, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 9.600 CZK (384 €)

  • Petr Ptáček

    Britten U.S.A

    Položka č.: 439

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Zdeněk Mézl

    Ezopovy bajky: Tele a býk

    Položka č.: 440

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    PF 1966

    Položka č.: 441

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    litografie, 1966, 17 x 10 cm, sign. DU Trnka 66, Antikvariát Ostrovní, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Deset příběhů o psech

    Položka č.: 442

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    dřevoryt, 13,9 x 1,4 cm, sign. PD J. Váchal, PF 1931, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    ExLibris

    Položka č.: 443

    dřevoryt, 1941, 14,8 x 13,3 cm, sign. PD JVáchal, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Poslední dražitel: ID1138 Historie příhozu

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Položka č.: 444

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    dřevořez, 32,5 x 21,5 cm, sign. PD B Kopecký, rám, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Položka č.: 445

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    dřevořez, 19 x 16,5 cm, sign. PD B Kopecký, pasparta, č. 14/30, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6673 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    Pištec

    Položka č.: 446

    litografie, 21 x 36,5 cm, sign. DU VKomárek, č. 88/200, ohnutý levý dolní roh papíru, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Vladimír Komárek

    Ptáci

    Položka č.: 447

    suchá jehla, 44,3 x 29,58 cm, sign. DU V. Komárek, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Položka č.: 448

    litografie, 1920, 31 x 38 cm, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem z roku 1932, rám, mírně zahnědlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Myčky

    Položka č.: 449

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Čestný diplom, sdružení zahrádkářů

    Položka č.: 450

    litografie, 1923, 51,5 x 38,5 cm, sign. LN na kameni K. Špillar 1923, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

  • Mario Stretti

    (1910-1960)

    Na jevišti

    Položka č.: 451

  • Cyril Bouda

    Olomouc

    Položka č.: 452

    kamenorytina, 32,1 x 42,6 cm, PD značeno na kameni C. Bouda, lehce zažloutlý, pokrčený, při okrajích potrhaný papír, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

  • Karel Hojden

    (1893-1975)

    U Ježíšových nohou

    Položka č.: 453

    suchá jehla, 1954, 17,5 x 13 cm, sign. PD Karel Hojden 1954, rám, žák prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, poté prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium u F.Kupky v Paříži

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Položka č.: 454

    zlacený reliéfní tisk, 1995, 15,3 x 15,3 cm, sign. PD Olbram Zoubek, rám, PF 1996, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: ID6008 Historie příhozu