Výtvarné umění 19. - 21. století (162. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 13. 12. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 14. 12. 2018

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

    lept, 1993, 16,2 x 16,2 cm, sign. DU Adriena Šimotová 93, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skupiny G, UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Studie koně

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jan Švankmajer

    Přírodopis Tab. 4

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    ručně kolorovaný lept, 1973-2012, 64 x 47,8 cm, sign. PD Švankmajer J. 1973-2012, č. 22/35, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Jan Švankmajer

    Sbírka 3

    Položka č.: 96

    originální litografie, 2015, 42,8 x 32 cm, sign. PD Švankmajer J. 2015, č. 25/40, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Jan Švankmajer

    Sbírka 2

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    originální litografie, 2015, 45,2 x 60,6 cm, sign. PD Švankmajer J. 2015, č. 40/40, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Jan Švankmajer

    Sbírka

    Položka č.: 98

    originální litografie, 2015, 43,6 x 59,8 cm, sign. PD Švankmajer J. 2015, č. 40/40, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Ota Janeček

    Noční návštěva

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    olej, plátno, 1983, 100 x 81 cm, sign. PD Ota Janeček 1983, rám, na zadní straně štítek: číslo katalogu 9178, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Ota Janeček

    Akt s rozcuchanými vlasy

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    litografie, pastel, papír, 1969, 65 x 43,5 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Ota Janeček

    Spící

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    linoryt, 21,5 x 16,3 cm, sign. DU Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Ota Janeček

    Faun a dívka

    Položka č.: 102

    suchá jehla, 1987, 31,3 x 21,5 cm, sign. PD Ota Janeček 87, pasparta, č. 79/100, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    Zvoneček

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    suchá jehla, 8 x 12 cm, sign. PD Ota Janeček, pasparta, č. 9/40, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Ota Janeček

    Pták

    Položka č.: 104

    suchá jehla, 1984, 15 x 13 cm, sign. DU Ota Janeček 84, pasparta, č. 8/10, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Půlakt

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    linoryt, 11 x 9,3 cm, sign. DU Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Ota Janeček

    Půlakt

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    linoryt, 15,9 x 11,3 cm, sign. PD Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: ID1947 Historie příhozu

  • Ota Janeček

    Dívka s ptáčkem

    Položka č.: 107

    linoryt, 15 x 10,6 cm, sign. DU Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Ota Janeček

    Portét dívky s ptáčkem

    Položka č.: 108

    linoryt, 1983, 15,5 x 12,3 cm, sign. PD Ota Janeček 83, č. 122/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Spící dívka

    Položka č.: 109

    linoryt, 16,2 x 10,7 cm, sign. DU Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Kouzelník

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    litografie, 38 x 48,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 17/80, Kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárněné svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem udělaly z Borna jednoho z našich n…

    Poslední dražitel: ID6008 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Myší sonáta

    Položka č.: 111

    litografie, 46,5 x 39,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 35/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: ID685 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    S houslemi

    Položka č.: 112

    litografie, 40 x 49 cm, sign. PD A Born, pasparta, č. 23/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    František I.

    Položka č.: 113

    litografie, 55 x 43 cm, sign. PD A Born, pasparta, č. 44/95, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Pohlednice z Kanady

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    litografie, 1978, 38 x 54 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 27/65, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Artisté

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    litografie, 31 x 20 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 83/200, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Muž s doutníkem

    Položka č.: 116

    kresba na ultrafánu, 13 x 8 cm, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Adam a Eva

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 21,4 x 14,9 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Pán a pes

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    serigrafie, 9,1 x 5,6 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 1977

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    litografie, 10,5 x 40 cm, značeno na desce PD ABorn, rám, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Muž a slon

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    serigrafie, 8,2 x 5,3 cm, sign. PD ABorn, č. 65/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Parabola No 1

    Položka č.: 121

    litografie, 2000, 75 x 54 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 2000, rám, autorký tisk, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID5732 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    Special Dialogue Hommage a Audrian de Vries II.

    Položka č.: 122

    litografie, 2000, 83 x 60,4 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 2000, č. 17/100, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar