Výtvarné umění 19. - 21. století (163. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2019

  • IKONA

    Pokrov přesvaté Bohorodice

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    malba na dřevě, pol. 19. století, 40 x 34,5 cm, ikona zobrazuje svátek Přesvaté Bohorodice Ochránkyně, který je jedním z velkých svátků řeckokatolické a pravoslavné církve. Svátek byl zaveden na základě zjevení Bohorodice svatému Ondřeji Konstantipoloskému v polovině 10. století. Bohorodice se zjevi…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • IKONA

    Svatý Mikuláš

    Položka č.: 101

  • IKONA

    Bohorodička

    Položka č.: 102

  • IKONA

    Kristus v předpeklí

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    malba na dřevě, pol. 19. století, 35,8 x 31,5 cm, ikona zobrazje dvanáct nejdůležitějších pravoslavných svátků s ústředním motivem Krista v předpeklí, který osvobozuje starozákonní spravedlivé a Adama s Evou. Scénu lemuje vyobrazení dvanácti scén převážně mariánské a kristologické ikonografie. Jedno…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • IKONA

    Madona

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • IKONA

    Staroobřadský kříž

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    malba na dřevě, vsazen kovový reliéfní kříž, malba pol. 19. století, původní odlitek kříže 17. - 18. století, 35 x 30 cm, ústředním motivem pravoslavné ikony je tzv. staroobřadský kříž s námětem ukřižovaného Krista v doprovodu světců a kardinálních ctností. Kříž byl jako liturgický předmět adjustová…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Poslední dražitel: ID1057 Historie příhozu

  • Jul. Köhler

    Madona s dítětem

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    olej, plátno, 1901, 132 x 76,5 cm, sign. PD Jul. Köhler 1901, rám, sakrální motiv zobrazuje Madonu s dítětem v celé postavě s bohatě řasenou drapérií. Malba se vyznačuje jistou plošností nebeského pozadí a kresebně zvládnutou draperií s výrazným akcentem jasně modré barvy. Tato historizující malba z…

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Pravoslavná ikona

    Položka č.: 107

    enkaustika, dřevo, 44 x 38 cm, rám, na malbě místy drobná poškození, Antikvariát Dlážděná

  • Viktor Rolín

    (1887-1942)

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, překližka, 65 x 118 cm, sign. PD V. Rolín, rám, žák prof. Sambergera

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Bramboříky

    Položka č.: 109

    olej, plátno, 49 x 39,5 cm, sign. LD VHejna, rám, malba poškozena, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

  • Antonín Hlaváček

    (1842-1926)

    Pohled na město

    Položka č.: 110

    olej, deska, 18 x 28,5 cm, sign. LD Hlaváček, rám

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Chalupy v krajině

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Otakar Číla

    (1894-1977)

    Bažant

    Položka č.: 112

    olej, karton, 51 x 65 cm, sign. PD O. Číla, rám, dílo s oblíbeným loveckým motivem od akademického malíře, odsouzeného v jednom z navazujících procesů na kauzu „dr. Milada Horáková a spol.“ Číla v roce 1925 absolvoval AVU v oboru portrétní malířství pod vedením Vratislava Nechleby. Portréty se tedy …

  • Ludmila Jiřincová

    Akt dívky zezadu

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    tužka, papír, 41,5 x 26 cm, sign. DU L. Jiřincová, rám, vzadu nalepen štítek z Díla, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Kamil Lhoták

    K.H. Mácha

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tuš, papír, 1977, 29,7 x 21 cm, sign. PD Kamil Lhoták 24.8. 1977, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID4990 Historie příhozu

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1979, 45 x 33 cm, sign. PD Zívr 1979, Ladislav Zívr zcela bezpochyby patří k nejdůležitějším představitelům českého moderního umění. Jako sochař se snažil využít všech podnětů, se kterými přišla evropská avantgarda – od kubismu přes surrealismus, civilismus až po im…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Robert Hliněnský

    (1908-1979)

    Položka č.: 116

    akvarel, papír, 1970, 52 x 35,8 cm, sign. vzadu ve výřezu Robert Hliněnský 1970, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na ŠUŘ v Brně a na soukromé škole H. F. Wacha tamtéž, člen SVU Aleš, Bloku výtvarných umělců, Skupiny M a tvůrčí skupiny Parabola

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Recontre

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 14.500 CZK (580 €)

    froasáž na papíře, 1983, 30,2 x 41,7 cm, sign. DU ligaturou, rám, autor byl předním českým představitelem surrealismu. Vynikl také jako básník, psal konkrétní a fónickou poezii. Ve výtvarném projevu je autorem specifické techniky tzv. froasáže. Recontre je ukázkou právě této autorské techniky, člen …

    Aktuální cena: 14.500 CZK (580 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Zátiší s jablkem

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    kvaš, papír, 1999, 15 x 21 cm, sign. PD Klápště 99, rám, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Sedící žena

    Položka č.: 119

    kvaš, papír, 1990, 31 x 21,5 cm, sign. PD Klápště 90, rám, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    Vodník

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    kvaš, papír, 1991, 27 x 15 cm, sign. LD Klápště 91, rám, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Slunce v lese

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tuš, akvarel, kvaš, papír, 1988, 30 x 45 cm, sign. PD 88 VALTER , tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, kter…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Kamil Lhoták

    (1912-190)

    Jehlan a míč

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 285.000 CZK (11.400 €)

    olej, karton, 1977, 26 x 36 cm, sign. LD Kamil Lhoták 77, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věrná v…

    Aktuální cena: 285.000 CZK (11.400 €)

    Poslední dražitel: ID6838 Historie příhozu

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, akryl, karton, 1972, 44,5 x 32,5 cm, sign. NU Bělocvětov 72, rám, expresivní abstrakce významného představitele české poválečné malby, který byl na pražskou AVU přijat jako mimořádný talent bez zkoušek, avšak studium sám opustil. Stal se členem první tvůrčí skupiny Máj 57, v níž zaujímal respe…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Podzim

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, akryl, karton, 1973 - 4, 42 x 48 cm, sign. LN Bělocvětov 73 - 4, rám, hodnotná práce z autorova expresivního období, které následovalo těsně po zániku skupiny Máj 57. Autor byl jedním z představitelů řádu pollockovské malby, která byla v českém prostředí raritním formálním odvětvím exprese. Ma…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Jiří Načeradský

    Deset úředníků

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    akvarel, pastel, tuš, papír, 1991, 42 x 30 cm, sign. PN Načeradský 91, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Načeradský

    Tanec

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    akvarel, tuš, papír, 2004, 29,5 x 41 cm, sign. vzadu Načeradský, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Jiří Načeradský

    Tělo

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    akvarel, tuš, papír, 41,5 x 59 cm, sign. PD Načeradský, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě dívky

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)