Výtvarné umění 19. - 21. století (163. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2019

  • Iva Hüttnerová

    Staří manželé

    Položka č.: 280

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 2003, 24,5 x 17,8 cm, sign. DU Iva Hüttnerová 03, autorský tisk, žákyně prof. O. Sklenčky na DAMU v Praze

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Eva Bednářová

    (1937-1986)

    Torzo

    Položka č.: 281

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    mezzotinta, 1982, 64 x 50 cm, sign. PD Eva Bednářová 1982, č. 6/7, PD připsáno věnování, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jitka Walterová

    Podzim

    Položka č.: 282

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Eva Činčerová

    (1943-2005)

    Osamělí lidé

    Položka č.: 283

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    lept, 1973, 59,3 x 69,5 cm, sign. PD Činčerová 73, místy lehce pokrčený, zvlněný papír, na papíře skvrna, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Eva Činčerová

    (1943-2005)

    Marta (cyklus portréty)

    Položka č.: 284

    lept, 1976, 89 x 58,5 cm, sign. PD Činčerová 76, místy lehce pokrčený, zvlněný papír, Antikvariát Ostrovní

  • Eva Činčerová

    (1943-2005)

    Akt zezadu

    Položka č.: 285

    lept, 1976, 89 x 59 cm, sign. PD Eva Činčerová 76, č. 1/1, místy lehce pokrčený, zvlněný, při okraji roztržený papír, na papíře skvrna, Antikvariát Ostrovní

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Pražské nábřeží

    Položka č.: 286

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    litografie, 1953, 21,8 x 25,5 cm, sign. PD Kolínská 53, mírně zažloutlý a pomuchlaný papír, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. V. Sychry a V. Pukla

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Květa Pacovská

    (1928)

    Položka č.: 287

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    lept, akvatinta, 21,4 x 9,8 cm, sign. PD Pacovská, rám, č. 23/100, Antikvariát Ostrovní, žákyně E. Filly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Kamila Ženatá

    Kapky

    Položka č.: 288

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    suchá jehla, 1990, 65 x 50 cm, sign. PD Kamila Ženatá 90, 13/50, Antikvariát Dlážděná, žákyně L. Čepeláka

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jaroslava Pešicová

    Stůl

    Položka č.: 289

    akvatinta, mezzotinta, 59 x 44,4 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová, 18/80, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID3642 Historie příhozu

  • Jaroslava Pešicová

    Paruka

    Položka č.: 290

    lept, akvatinta, 1976, 65,5 x 45 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová 1976, 23/70, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID6386 Historie příhozu

  • Jaroslava Pešicová

    (1935-2015)

    Zkřížené ruce

    Položka č.: 291

    mezzotinta, akvatinta, 1976, 71 x 40,5 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová 1976, č. 21/60, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. P. Dillingera, K. Tondla, K. Müllera, M. Holého a V. Sychry, členka skupiny Etapa a SVU Mánes

  • Klára Trnková

    Jamka č. 18

    Položka č.: 292

  • Klára Trnková

    Notový zápis

    Položka č.: 293

    litografie, 2006, 15,7 x 11 cm, sign. PD Klára Trnková 06, autorský tisk, žákyně J. Nováka, A. Hoffmeistera, M. Hegara a M. Jágra na VŠUP v Praze

  • Karel Demel

    Hudba

    Položka č.: 294

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Karel Demel

    Muž s kyticí

    Položka č.: 295

  • Karel Demel

    Milenec- Appllinaire- pásmo

    Položka č.: 296

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    lept, 2012, 49,3 x 32,3 cm, sign. PD KDemel 97, č. 37/130, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Karel Vysušil

    (1926)

    Postava

    Položka č.: 297

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    litografie, 19,7 x 12,8 cm, sign. DU K. Vysušil

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Karel Vysušil

    (1926)

    Položka č.: 298

    litografie, 65 x 49 cm, sign. DU K. Vysušil, autorský tisk

  • Karel Vysušil

    (1926)

    Položka č.: 299

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    kolorovaný lept, 2003, 42,5 x 32,7 cm, sign. DU K. Vysušil 2003, č.1/1, místy zašpiněný, v několika místěch nalomený papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ladislav Kuklík

    Kontrast

    Položka č.: 300

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    lept, 1979, 7,7 x 15,5 cm, sign. PD L. Kuklík 79, č. 29/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Ladislav Kuklík

    Bílé ráno II.

    Položka č.: 301

    lept, 1980, 7,5 x 10,6 cm, sign. DU L. Kuklík 1980, č. 42/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    Svlékání II.

    Položka č.: 302

    lept, 1980, 11,5 x 7,9 cm, sign. DU L. Kuklík 1980, č. 23/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    V pohybu

    Položka č.: 303

    lept, akvatinta, 1979, 7,6 x 15,4 cm, sign. PD L. Kuklík 79, č. 28/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Ladislav Kuklík

    Položka č.: 304

    lept, 1979, 49,3 x 33 cm, sign. DU L. Kuklík 79, č. 30/80, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Ležící akt

    Položka č.: 305

    litografie, 1962, 26,6 x 32 cm, sign. PD V. Sivko 62, č. 28/35, při okrajích lehce pokrčený, roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Josef Sudek

    Položka č.: 306

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    litografie, 1960, 59 x 43,6 cm, sign. PD V. Sivko 60, č. 12/23, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jan Gemrot

    (1983)

    SELFCONTAINED

    Položka č.: 307

    litografie, 2018, 47,5 x 37,5 cm, sign. Jan Gemrot, č. 115/117

  • Josef Mžyk

    Akt u křesla

    Položka č.: 308

    serigrafie, 1976, 48,5 x 33,5 cm, sign. PD Mžyk Josef 1976, č. 88/90, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

  • Jiří Slíva

    Vzpěrač

    Položka č.: 309