• Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Karty

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 6x signovaná suchá jehla s motivy karet V. Jarcovják, vyd. Edice Folio, sv. 10, Praha, 1982, v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Gajdoše, E. Filly, zakládají člen skupiny Trasa, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    J.W. Goethe: Faust

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, 8x sign. lept K. Šafář, vyd. Sběratelé exlibris, Pardubice, 1997, ex. 27/120 (grafiky tiskl Zd. Šíma), volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Vladimír Komárek

    J. Seifert: Bombardování města Kralup

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, 7x původní signovaný lept (18,4 x 12 cm), řada vyobrazení v textu a podpis v tiráži V. Komárek, vytiskl a vyd. Jan Mauler, 1982, ex. 26/30, ruční papír, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Aleš Lamr

    Kéýx + Alkyoné / Ceyx + Alcyone

    Položka č.: 199

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě A. Lamr (A4), vyd. nákladem autora, 1984, ex. 44/100, 1. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy …

  • Pavel Roučka

    Achilleus / Achilles

    Položka č.: 200

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě P. Roučka (A4), vyd. nákladem autora, 1984, ex. 44/100, 2. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie …

  • Michael Rittstein

    Mídas / Midas

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, 8x barevná signovaná litografie a podpis na tit. listě M. Rittstein (A4), vyd. nákladem autora, 1985, ex. 44/100, 5. svazek edice Mythus, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Vo…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    E.A. Poe: Havran

    Položka č.: 202

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, 7x suchá jehla tištěná z původních desek Fr. Tichého, vyd. Edice 33, 1981, ruční papír Ingres, přebásnil V. Nezval, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    12 leptů Jindřicha Pilečka

    Položka č.: 203

    bibliofilie, 12x sign. lept J. Pileček, vyd. v Moravské Třebové, 1987, ex. 98/100, volné listy v původní obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    J.B. Moliére: Moliére a lékaři

    Položka č.: 204

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 3x dvoubar. litografie A. Born, podpisy v přední tiráži A. Born, Fr. Dvořák (doslov), Jar. Tesař (sepsal) a Mar. Dyrynk (přebal a typogr.), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1999, ex. 541/600, brož v ob., 25s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. …

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ota Janeček

    Vzpomínka na Jaroslava Seiferta

    Položka č.: 205

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 1x sign. serigrafie O. Janeček (21x15cm), podpis pod vlastní básní L. Stehlík, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1986, rozkládací list, ruční papír, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Triptych

    Položka č.: 206

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Suzanne Renaud

    Položka č.: 207

    bibliofilie, 5x signovaná suchá jehla kombinovaná s leptem J. Šerých, vyd. Edice 33 (Fr. Janás), Brno, 1983, ex. X/80, podpis Dagmar Halasové pod vlastním medailonkem autorky i výtvarníka, výběr z tvorby S. Renaudové v překladech B. Reynka, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhoš…

  • Různí autoři

    cérky

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, soubor šesti grafických listů, autoři: A. Brunovský (Mladá), A. Kučerová (Žena s králíčkem), J. Pešicová (Magdalena), E. Prokopová (Panenka), H. Storchová (Eva) a E. Tomanová (Píseň, vyd. pro potěšení Jožky Pavlíka a jeho přátel, 1982, ex. 19/56, volné listy v obálce, výborný stav, anti…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Olga Vychodilová

    Vítězslav Nezval: Manon Lescaut

    Položka č.: 209

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 15 celostránkových a 5 drobných leptů v textu a na obálce O. Vychodilová, vytvořeno jako diplomová práce v atelieru docenta J. Mikuly na VŠUP, Praha, 1982, volné listy v obálce, 30s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Různí autoři

    Lubomír Voleník: Mystérium náhody všedního dne

    Položka č.: 210

    bibliofilie, s původními grafickými přílohami: O. Kulhánek, A. Střížek, K. Šafář, K. Vysušil (vše signováno) a J. Klápště a V. Komárek (nesignováno), vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2007, ex. 72/650 na supersnowbrigh papíru v lepené japonské vazbě a s podpisy L. Voleníka, M. Dyrynka, P. Kábrta, a …

  • Jan Konůpek

    G. Apollinaire: Fantasie

    Položka č.: 211

    bibliofilie, 5x lept J. Konůpek, vyd. Arno Sáňka, Brno, 1924, ex. 106/200 na ručním papíře Eggerth, přel. J. Zaorálek, plpl. převazba, 60s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Holla…

  • František Tichý

    (1896-1961)

    S.K. Neumann: Básně

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, podepsaný portrét básníka na patitulu Fr. Tichý, podpis autora na tit. listě, vyd. Družstevní práce, Praha, 1928, 94/100 na ručním losínském papíře, pův. celokožená zlacená vazba, zlacená horní ořízka, pův. obálka vevázána, 148s. velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Ob…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Jak se co dělá

    Položka č.: 213

    bibliofilie, podpis na patitulu K. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1938, ex. 39/50 na holandu Van Gelder, il. J. Čapek, volné listy ke svázání, 206s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Umění

    Položka č.: 214

    bibliofilie, podpis s věnováním, datací a básničkou příteli Vl. Píchovi J. Deml a Marie Rosa Junová na frontispisu, vyd. nákladem autora, Tasov, 1937, exlibris Vladimíra Píchy na předsádce (zinkografie, Fr.J. Karlovský), plpl. převazba, obálka J. Konůpka vevázána, 36s., lehce rozvolněno, velmi dobrý…

  • Vladimír Raffel

    (1898-1967)

    Tělové povídky

    Položka č.: 215

    bibliofilie, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 30/50 na lepším papíře, úprava a obálka Fr. Muzika, brož, 67s., lehce otřepené okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jan Zrzavý

    Ot. Štorch-Marien: Modrý kolibřík

    Položka č.: 216

    bibliofilie, podpis na patitulu a ilustrace J. Zrzavý, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, ex. 336/650, upr. V.H. Brunner, brož, 63s., přesahy obálky mírně otřepené a vybledlé, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole,…

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Jan Šnobr: Růže a smrt

    Položka č.: 217

    bibliofilie, dřevoryt a úprava J. Trnka, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1933, ed. Stín, sv. 6, listy svázané nití v obálce, 29s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Vladimír Raffel: Pathetické povídky

    Položka č.: 218

    bibliofilie, obálka a úprava J. Čapek, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1928, ex. 33/50 na lepším papíře, brož, 112s., mírné úbytky obálky při okrajích, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jiří Wolker: Těžká hodina

    Položka č.: 219

    bibliofilie, obálka J. Čapek, vyd. Petr a Tvrdý, Praha, 1922, ed. Atom, sv. VII., brož, 56s., restaurováno - nový hřbet, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Heinrich Bruppacher

    (1930-2010)

    René Peter: Vierzehn Gedichte

    Položka č.: 220

  • Herbert Achternbusch

    Sechs radierungen

    Položka č.: 221

    bibliofilie, 6 původních leptů a podpis s věnováním na patitulu  a podpis v tiráži H. Achternbusch, vyd. Eremiten Presse, 1964, ex. 105/110, brož s obálkou, okraje obálky opotřebené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Karel Svolinský

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 222

    bibliofilie, 3x mědirytina a podpis v tiráži K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, ex. 174/220, ed. Polyhymnia, ruční papír z Velkých Losin, pův. polokožená vazba, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar…

  • Jindřich Pileček

    (1944-2002)

    E.A. Poe: Fragmenty básní

    Položka č.: 223

    bibliofilie, 17x sign. lept s akvatintou J. Pileček, vyd. CZV SSM Pozemních staveb, Brno, 1985, ex. XXXIV/60 s podpisem Fr. Janáse v tiráži, edice 33, volné listy v clpl. ochranném pouzdře, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J.K. Huysmans: Na ruby

    Položka č.: 224

    bibliofilie, pův. dřevoryty (tit. list, iniciála na první straně a závěrečná viněta) Fr. Kobliha, překlad Arnošt Procházka, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1913, plpl. převazba, 200s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a…

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Jaroslav Maria: Emausy

    Položka č.: 225

    bibliofilie, 3x původní signovaný dřevoryt (frontispis, tit. list a závěrečný dřevoryt) a úprava Fr. Kobliha, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1926, ex. VI.Z/25 pro potřebu nakladatele, k tomu dalších 100 výtisků, ruční papír Zanders, tisk Kryl a Scotti, listy sešité nití v obálce, 57s., úbytek obálky na hřbet…