Výtvarné umění 19. - 21. století (163. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2019

  • Jiří Načeradský

    Postavy

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    tuš, akvarel, papír, 2007, 65,5 x 50 cm, sign. Načeradský Jiří 2007, oboustranná malba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jiří Načeradský

    Tři divoženky

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akryl, lepenka, sololit, 1985, 70 x 52 cm, sign. PD Načeradský 85, rám, silně dynamická práce z cyklu akrylových maleb, kterým se tento klasik českého umění šedesátých let v roce 1986 prezentoval v dnes již legendární brněnské Galerii Na bidýlku, kde představil svůj návrat od přísně geometrizovaných…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě ležící

    Položka č.: 132

    akryl, lepenka, sololit, 1985, 70 x 52 cm, sign. PD Načeradský 85, rám, tato druhá práce z cyklu akrylových maleb představuje vydařenou ukázku Načeradského redukování ženských těl do geometrických forem. Podobnými expresivními malbami s mistrovskou výtvarnou zkratkou se autor opakovaně představil na…

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 2005, 31 x 43 cm, sign. PD Načeradský 2005, ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironickým až …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, plátno, 2013, 66 x 80 cm, sign. PD Načeradský 2013, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor ateli…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 2011, 30 x 35 cm, sign. PD Ivan Ouhel 11, výrazově úsporná práce od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a proslavil se pů…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Zdeněk Daněk

    Při malování krajiny sem se naučil sprostě nadávat.

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    kvaš, papír, 2014, 29,6 x 41,8 cm

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)

  • Jiří Chadima

    Mánes

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, tempera, sololit, 2018, 33 x 60 cm, sign. PD Chadima 18, rám, Chadimova tvorba je typická zachycením snové atmosféry kolem Vltavy. Pro své náladové scény volil autor převážně všední pohledy na mosty, náplavky, lodě či samotnou plynoucí řeku. Městská krajina se tak vyznačuje jistou barevnou jed…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Aleš Lamr

    Triangl

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Aleš Lamr

    Jákobův žebřík

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    akvarel, tuš, papír, 1991, 41,3 x 29,3 cm, sign. DU A. Lamr 91, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Aleš Lamr

    Malé zátiší

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    akryl, plátno, 2003, 40 x 50 cm, sign. DU A. LAmR 03, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě …

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

    Poslední dražitel: ID6588 Historie příhozu

  • Olga Čechová

    (1925)

    Položka č.: 141

  • Stanislav Vajce

    Bílé zátiší

    Položka č.: 142

    tuš, tužka, kombinovaná technika, papír, 100 x 70 cm, sign. PN Vajce, rám, Antikvariát Ostrovní

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Pád vzhůru

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 100.000 CZK (4.000 €)

    olej, plátno, 100 x 75 cm, sign. PD Laštovka, rám, vystudoval na pražské UMPRUM u profesora Strnadela. V 60. a 70. letech kromě rozměrných olejových kompozic navrhoval filmové i divadelní plakáty a věnoval se též grafice. Studoval v Itálii ve Fiesole a Florencii. Jeho díla se dnes vyskytují velmi v…

    Aktuální cena: 100.000 CZK (4.000 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Maják lásky I

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (3.200 €)

    Aktuální cena: 80.000 CZK (3.200 €)

  • Karel Laštovka

    (1938-1986)

    Maják lásky II

    Položka č.: 145

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Spící satyr

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.480 €)

    bronz, 1931, v. 27,5 cm, značeno Horejc, velice kvalitní sběratelsky zajímavý odlitek, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.480 €)

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Položka č.: 147

    bronz, 1942, v. 24 cm, žák prof. Suchardy, Nováka a Drahoňovského na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Svazu čs. Díla

  • Jan Štursa

    (1880-1925)

    Melancholické děvče

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 43.000 CZK (1.720 €)

    bronz, 1906, v. 38,5 cm, značeno v podstavci Štursa, studie k jednomu z nejvýznamnějších děl předního českého sochaře 20. století. Velice kvalitní sběratelsky zajímavý odlitek, žák prof. J. V. Myslbeka na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 43.000 CZK (1.720 €)

  • Otto Gutfreund

    (1899-1927)

    Don Quijote

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    bronz, v. 36 cm, značeno Gutfreund, pozdější odlitek

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

  • Moritz Wolf

    (1854-1923)

    Dívka se džbánem

    Položka č.: 150

    kovová plastika, 1894, 58,5 x 22 x 18,5 cm, značeno zezadu Moritz Wolf 1894, Antikvariát Dlážděná

  • Oldřich Jelínek

    Start vzducholodi

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a sluneční kohout

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek startuje

    Položka č.: 153

  • Pavel Besta

    Nastálo spolu

    Položka č.: 154

    olej, plátno, 2014, 25 x 27 cm, sign. PD Besta 14, drobná, až křehce vyznívající práce autora, který studoval na AVU nejdříve restaurátorství u prof. Ballardiniho a posléze přešel do ateliéru malby prof. Smetany, člena Skupiny 42. Nastálo spolu, malba vzniklá velmi subtilnímu výtvarnými prostředky, …

  • Jan Chaloupek

    Haiku letního nebe

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    akryl, plátno, 2018, 110 x 100 cm, sign. PD JACH, žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Město snů III

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    akryl, plátno, 2017, 99,5 x 100 cm, sign. PD Grimmich 17, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Otto Placht

    Noční krajina I.

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    akryl, plátno, 2017, 70 x 50 cm, sign. Otto Placht 2017, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími pobývá. Nabízené …

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Michal Singer

    Škorně

    Položka č.: 158

    kombinovaná technika, plátno, 2012, 50 x 50 cm, Michal Singer (1959) je významným představitelem současné české figurativní malby. Jeho malířská tvorba se nachází na pomezí exprese, vyznačuje se originální, nezaměnitelnou tvarovou deformací, autor také ve svých dílech často klade pasty do vysokých v…

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2012

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu