Výtvarné umění 19. - 21. století (163. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2019

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2013

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 2013, 19 x 10,5 cm, sign. PD A Born, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2014

    Položka č.: 161

    litografie, 2014, 21 x 10,5 cm, sign. DU A Born, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    PF 2015

    Položka č.: 162

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Trochu u nás a trochu jinde

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    suchá jehla, 2014, 28,5 x 10 cm, sign. PD ABorn, č. 51/70, použito v bibliofilii Koutecký, Josef: Adolf Born - trochu u nás a trochu jinde - Adolf Born , studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Pozdní láska

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    litografie, 1979, 48,5 x 19,5 cm, sign. PD ABorn, č. 66/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Antikrysař

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    litografie, 1984, 46,5 x 37,7 cm, sign. PD ABorn, č. 3/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Kratochvíle v přírodě

    Položka č.: 166

    litografie, 1980, 29,5 x 24 cm, sign. PD ABorn, č. 44/80, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Pan Trubec a paní Blecha

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    litografie, 1993, 49 x 37,5 cm, sign. PD ABorn, č. 81/90, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Tomáš Bím

    Ryby

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    litografie, 2018, 32,5 x 37,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 18, č. 48/105, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Tomáš Bím

    Reserve

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 11.800 CZK (472 €)

    litografie, 2006, 64,5 x 48 cm, sign. DU Tomáš Bím 06, č. 77/85, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 11.800 CZK (472 €)

  • Tomáš Bím

    Pocta J. R.

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    litografie, 2018, 48,5 x 37 cm, sign. DU Tomáš Bím 18, č. 64/130, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Autobiografía de Cellini

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    bibliofilie, 2004, 48,5 x 48,5 x 17 cm, 821/998, exkluzivní kniha s padesáti dvěma Dalího ilustracemi Životopisu Benvenuta Celliniho, tištěno na Fedrigoni cotton paper (140 gr.), 52 číslovaných reprodukcí s razítkem Fundación Gala-Salvador Dalí (41 kreseb a akvarelů, 2 skicy a 9 přípravných skic), r…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Abstraktní kompozice - černobílá Fuga

    Položka č.: 172

    lept, 1912, 28 x 22,5 cm, sign. v tisku PD Kupka, značeno PD razítkem Kupka, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG Hollar

  • Josef Šíma

    (1891-1971)

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    lept, 32,5 x 26,5 cm, sign. PD Šíma, rám, jemná práce jednoho z nejvýznamnějších českých umělců proslavených i v zahraničí, kde se po studiích na AVU od roku 1921 usadil a stal se členem skupinyy Grand Jeu. Jeho práce vychází z poetických tendencí Devětsilu a jemného, imaginativně surreálného cítění…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Ráno v Paříži

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    barevný lept, 1911, 24,45 x 26,5 cm, sign. PD T.F. Šimon, rám, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Mostecká ulice

    Položka č.: 175

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Stavba mostu přes Seinu

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Dáma s vějířem

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    litografie, 17 x 11,5 cm, monogr. PD RK, rám, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Homér

    Položka č.: 178

    litografie, 41 x 30 cm, sign. DU Jan Bauch, č. 37/100, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

  • František Gross

    (1909-1985)

    Figura

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 1973, 39,5 x 25,5 cm, sign. PD F. Gross 73, č. 37/100, vyšlo jako příloha alba K poctě Senefeldera II, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Jan Smetana

    (1918-1998)

    Lampa

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    lept, 1946, 24,3 x 17,4 cm, sign. PD Jan Smetana 1946, č. 17/25, na papíře v levém horním a pravém dolním rohu vodoznak, místy drobné žluté skvrnky, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, U…

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Postavy

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    litografie, 2009, 48,5 x 32,5 cm, sign. PD J. Válová 09, č. 98/100

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Květa Válová

    (1922-1998)

    Stín

    Položka č.: 182

    monotyp, 19,9 x 20,8 cm, sign. DU K. Válová, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. E. Filly a J. Nováka na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, účastnila se výstav Nové figurace

    Poslední dražitel: ID1138 Historie příhozu

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Ruce

    Položka č.: 183

    lept, 1980, 41 x 60 cm, sign. PD Jaroslav Vožniak 1980, 75/36, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen seskupení Šmidrové

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Jitrocel

    Položka č.: 184

    akvatinta, 1976, 41,2 x 30 cm, sign. PD Čepelák 1976, I. stav autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Havran

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    akvatinta, 1972, 34,7 x 47,2 cm, sign. PD Čepelák 1972, č. 15/100, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Cube inversé

    Položka č.: 186

    serigrafie, 1989, 48 x 48 cm, sign. PD Vasarely, č. 33/70, malíř, grafik a sochař maďarsko-francouzského původu, studium grafiky u Sándora Bortnyika v Budapešti, jeden z předních představitelů op-artu a kinetického umění. Za svého života Vasarely experimentoval hned s několika uměleckými proudy. Ve …

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Xico mini II.

    Položka č.: 187

  • Oldřich Kulhánek

    R.M. Rilke

    Položka č.: 188

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    lept, 1985, 16,9 x 11 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1985, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Bacchus

    Položka č.: 189