• Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Růže z pouti

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 1960, 19,5 x 22 cm, sestrojil, ilustrační materiál vybral a graficky upravil Zdenek Seydl, v textu použito fotografií Dagmar Hochové, Viléma Reichmanna, Ludvíka Součka a dalších, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění, pův. brož. s pův. obálkou a obálkou s ochrannou průh…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Alexander Calder

    (1898-1976)

    Derrière le miroir No. 190

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    litografie, 1963, 38 x 56 cm, litografická příloha Derriere le miroir z r. 1963, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Vladimír Komárek

    Dvanáct příběhů ze starého zákona

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (272 €)

    bibliofilie, 32 x 21 cm, jednotlivé grafiky signovány, 24/100, Vladimír Komárek vytvořil dvanáct suchých jehel na texty, které vybral a uspořádal Jiří Polma, vydal Vladimír Beneš v nakladatelství Bonaventura v Praze jako čtrnáctý svazek bibliofilské edice EVA, text v češině, němčině, angličtině a fr…

    Aktuální cena: 6.800 CZK (272 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Minda, čili o chovu psů

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    kniha, 1930, 26 x 19,5 cm, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha, vyšlo 280 nečísl. kusů na ručním papíře umbria, pevná převazba, 23 stran, mírně prohnuté desky převazby, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Malé básně prosou - Charles Baudelaire

    Položka č.: 110

    bibliofilie, 1929, 14,5 x 9,5 cm, signovaný lept Františka Muziky, vydal Hyperion, Praha, celokožená vazba, 187 stran, odřený a opotřebený hřbet, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes

  • Cyril Bouda

    Ženichové - Karel Simeon Macháček

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, 1926, 18,5 x 11 cm, 3 lepty Cyrila Boudy, Hyperion, Praha, exemplář č. 12/100, celokožená vazba, 92 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    Balada o jednom člověku a jeho radostech

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    bibliofilie, 1902, 29 x 21 cm, 8 ilustrací Františka Kupky, secesní dobová převazba, původní obálka vevázána, Hejda a tuček, Praha, vazba celoplátěná, 84 stran, odřené rohy desek, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy,…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Kamil Lhoták

    Balon. Křídla. Vrtule

    Položka č.: 113

    bibliofilie, 1948, 24,5 x 17 cm, pův. litografie Kamila Lhotáka, Nakladatelství Svoboda, Praha, 162 stran, vazba rozpadlá, desky potrhané, obálka chybí, Antikvariát Dlážděná, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Básně

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    kniha, 1925, 20 x 13 cm, František Borový, Praha, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 121 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Toman

    (1877-1946)

    Stoletý kalendář

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 850 CZK (34 €)

    kniha, 1926, 19,5 x 13 cm, František Borový, Praha, ilustrace A. Chlebeček, vlepeno exlibris, původní zdobená celokožená vazba se zlacením, 59 stran, bez výrazného poškození, kniha je v kartonovém pouzdře, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 850 CZK (34 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Veselý rok

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    12x tisk, 35,5 x 50,5 cm, vše značeno v tisku Josef Čapek, Komenium, Praha 1949, mírně poškozený přebal, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Jiří Karásek ze Lvovic: Loretánské meditace

    Položka č.: 117

    5x litografie, 1943, 43,5 x 31 cm, vše signováno, volné listy v kartonovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Emil Holárek

    (1867-1919)

    Das Märchen von der Begeisterung

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, 31 x 24,5 cm, vydal Ant. Vítek v Praze, na přední straně věnování, 40 str., brožovaná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pirnera a F. Sequense na AVU v Praze, člen spolku mladých českých výtvarníků Škréta

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • George Grosz

    (1893-1959)

    Hintergrund (17 zeichnungen zur aufführung des Schwejk in der Piscator-Bühne)

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    litografie, album 17 litografií se souborem kreseb, vytvořených pro uvedení Haškova Švejka v Piscatorově divadle v Berlíně r. 1928, z katalogu k výstavě Josef Lada, Obecní dům, 2008, kapitola Hašek a Švejk (P. Pečinková): Jeho ilustrace (Ladovy) daly jednou provždy groteskně úsměvnou až milou podobu…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Vladimír Komárek

    Vyznání

    Položka č.: 120

    bibliofilie, 3x sign. lept, 1x lept v tiráži a text V. Komárek, k 55. narozeninám V. Komárka připravili E. Gebauer a J. Mauler, Nedvěží, 1983, ex. 14/80, ruční papír, volné listy svázané nití, v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Pr…

  • Vladimír Komárek

    Devatero řemesel

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 10x sign. lept (exlibris) a 1x lept na předních deskách V. Komárek, vyd. v Moravské Třebové, 1983, ex. 45/55, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Karel Demel

    Hector Berlioz: Fantastická symfonie / La symphonie fantastique

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    bibliofilie, 7x barevná kombinovaná technika (vše signováno) K. Demel, vyd. Kniha, grafika, bibliofilie, 2007-2008, ex. 97/100, plzeňský papír Excudit, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Různí autoři

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jaroslav Klápště

    (1923-1999)

    J. Seifert: Pražský triptych

    Položka č.: 124

    bibliofilie, 3x sign. suchá jehla J. Klápště, podpis J. Seiferta na tit. listě, vyd. V. Herman, 1983, ex. 61/80, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar

  • Oldřich Kulhánek

    K. Svolinský 1896-1986 (Jubilejní tisk u příležitosti 90. narozenin Karla Svolinského)

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, 1x lept O. Kulhánek, 1x lept K. Šafář, 1x linoryt L. Stratilová, 1x linoryt J. Sůra a 1x litografie J. Boudy neuvedná v tiráži (vše signováno), texty J. Glivického, B. Lifky, Fr. Dvořáka a J. Žáčka, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1986, ex. 50/200, volné listy v obálce, výborný s…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    B. Klička: Slečna z kiosku

    Položka č.: 126

    bibliofilie, 3x čtyřbarevná singovaná litografie J. Hodek, podpis autora na patitulu, vyd. J. Hodek, Plzeň, 1932, ex. 9/120, volné listy svázané nití, v papírové obálce, hřbet obálky poškozený, antiqari.at Radhošťská, soukromý žák J. Hodka (otec), J. Váchala, K. Reisnera a A. de Pian v Praze, člen S…

  • Pavel Čampulka

    Zpráva trosečníkova

    Položka č.: 127

    bibliofilie, 8x sign. suchá jehla P. Čampulka, obrazový cyklus doprovázený básněmi a fragmenty Bertolda Brechta v překladu L. Kundery (podpis v tiráži), vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1983, autorský exemplář, celkem 25 číslovaných výtisků k 85. výročí narození B.B., volné listy v obálce, och…

  • Ota Janeček

    Fr. Dvořák: Ota Janeček a Vincenc Kramář

    Položka č.: 128

    bibliofilie, 3x sign. suchá jehla O. Janeček, podpisy v tiřáži: Fr. Dvořák, Jiří Šindler (typ. úprava) a František Janás (realizace), vyd. CZV Socialistického svazu mládeže Pozemních staveb, Brno, 1984, ex. XVII/100, ed. 33, tisk graf. listů P. Dřímal, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav…

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    J. Hora: Jan Houslista

    Položka č.: 129

    bibliofilie, 2x celostránkový dřevoryt, 1x dřevoryt na tit. listě a 1x na obálce V. Mašek, vyd. Melantrich, Praha, 1939, ex. 156/200, podpis v tiráži V. Mašek a A. Mašek (typ. úprava), ruční papír Pannekoek, krásná celokožená vazba s ražbou a zlacením, 68s., pův. obálka vevázána, lehce odřené okraje…

  • Ota Janeček

    Ladislav Loubal: Ota Janeček

    Položka č.: 130

    bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu O. Janeček, vyd. Ota Janeček pro své přátele na památku svých 65. narozenin, Chrudim, 1984, ex. 27/100, podpisy v tiráži O. Janeček, J. Šindler (kaligrafie), J. Mauler (tisk) a L. Loubal, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radho…

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Pocta Vladimíru Boudníkovi

    Položka č.: 131

    bibliofilie, vzpomínková publikace k výročí nedožitých 50. narozenin V. Boudníka, sest. J. Hampl, V. Merhaut a L. Michálek, řada čb. vyobrazení a textů, Praha, 1974, 200 výtisků (tento nečíslovaný), brož, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Pocta české moderně

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    bibliofilie, 10x sign. lept K. Šafář, bez nakl. údajů, ex. 73/90, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    M. Buonarroti: Sonety

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, 5x lept O. Kubín-Coubine, 4x tištěno z původní desky, pátá tištěna z faksimile Em. Ranného, vyd. SSM PS, Brno, 1979, ex III/40, edice 33, připravil a poznámku napsal Fr. Janás (podpis v tiráži), přel. J. Vladislav, ruční papír z Velkých Losin, volné archy v obálce, výborný stav, antiqar…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Kamil Lhoták

    J. Neruda: Pařížské obrázky

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    bibliofilie, 3x lept (první ve frontispisu signovaný) K. Lhoták, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1958, lepty vytiskl M. Pegrassi, volné listy v obálce, 142s., obálka při krajích poškozená, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Milan Bauer

    Pozůstalost F.G. (Ferdinand Gramatika)

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    bibliofilie, 9x signovaný lept M. Bauer, vyd. Grafický atelier Mialana Bauera, Plzeň, ex. 20/50, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na střední průmyslové škole keramické

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)