• Josef Úprka

    (1861-1940)

    Kožuchy

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 30 reprodukcí bar. kreseb kábátců J. Úprky, úvod Fr. Kretz, vyd. První české knihkupectví a nakladatelství Josef Pithart, Kroměříž 1920, volné listy v původních papírových deskách, potrhané okraje desek, hřbet vyspravován, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jaroslav Panuška

    (1872-1958)

    V. Říha: Letní noc

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, původní stav, 2 orig. barevné litografie, další bar. a čb. kresby v přílohách, iniciály, ilustrace v textu a úprava Jar. Panuška, litografie tisk A.L. Kopte, kresby na přílohách reprodukovala zinkografickými lepty fa. Husník&Häusler, ostatní  tisk Th. Venta, vyd.B. Kočí, Praha 1905, po…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Cyril Bouda

    A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    bibliofilie, barev. akvarelová kresba postavy se zrcadlem C. Boudy s věnováním na patitulu, vyd. NČSVU, Praha 1961, p.. vazba o ob., 137s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    M. Marten: Básník illustrace

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    bibliofilie, původní lept ve frontispisu, iniciála, titulní a závěrečná viněta dřevoryty F. Kobliha, úprava K. Dyrynk, za vedení K. Dyrynka tisk Státní tiskárna v Praze,  vydal k padesátým narozeninám Františka Koblihy jako první soukromý tisk Dr. Prokop Toman ml., Prahe 1927. brož., ex.45/80, ruční…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    M. Novotný: O Písni písní

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, oznámení (prospekt) k vydání knihy s kresbami Toyen  edici Lis knihomilův, kresba Toyen, sázel, tiskl a vyd. F.J. Müller, Praha 1931, brož, papír japon, nestr. (8s.), výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Píseň písní

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    bibliofilie, kresba a kaligrafie na titl., iniciály a 4 celostr. kresby tištěné heliogravurou František Tichý, iniciály,  kresba v titulu a kaligrafie Fr. Tichý, tisk na složených dvojlistech, úprava F.J. Müller, tisk heliogravur Jos. Meyer, 12. sv. edice Lis knihomilův,  vyd. F.J. Müller, Praha 19…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Vladimír Röhling

    (1878-1949)

    Píseň písní

    Položka č.: 81

    bibliofilie, dva barevné dřevoryty, iniciály, závěrečná viněta a stránkové dekorace Vl. Röhling, přel. a předmluvu napsal R. Dvořák, 1. sv. edice Grafikony, úprava, redakce a vl. nákl. vydal Vl. Röhling, Praha 1918, polokož. vazba, ruční papír, 32s.,  ex. 70/250, velmi dobrý stav, řídce se objevují…

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Otčenáš

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    kniha, orig. vazba, výzdoba a úprava A. Mucha, 14 celostránkových vyobrazení, vyd. Nakladatelství České grafické společnosti Unie, Praha 1902, brož., nestr. (24 listů), obálka při okrajích lehce poškozená, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    K. Havlíček-Borovský: Kniha veršů

    Položka č.: 83

    kniha, úprava, obálka a vazba L. Sutnar, vyd. Družstevní práce, Praha, 1938, celokožená vazba s ražbou a zlacením, 388s., původní obálka vevázána, zlacená horní ořízka, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Petr Bezruč: Slezské písně (1937)

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    kniha, 50x dvoubarevný nebo tříbarevný celostr. dřevoryt a dřevoryt na tit. listě J. Dobrovolský (první ve frontispisu signovaný), autorský výtisk s věnováním a podpisem vydavatele Aloise Kučíka v tiráži, podpis P. Bezruče na tit. listě, Břeclav, 1937, původní celokožená vazba s hlubokou ražbou na p…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    Praha s prsty deště; Matka Naděje

    Položka č.: 85

    kniha, podpis na patitulu první knihy V. Nezval, souvazba dvou titulů: Praha s prsty deště - obálka, frontispis a typ. úprava K. Teige, vyd. Fr. Borový, Praha, 1936, 204s., Matka Naděje - obálka s reprodukcí fotografie básníkovy matky Fr. Muzika, vyd. Fr. Borový, Praha, 1938, 208s., clpl. převazba, …

  • Různí autoři

    Český bibliofil, ročník I.

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    bibliofilie, kompletní ročník, včetně graf. příloh: Černé růže (V.H. Brunner, světlotisk), U okna (A. Kašpar, lept), Oblaka (V. Preissig, bar. dřevoryt), Ex libris Prof. Jud. Leop. Heyrovský (A. Hofbauer, dřevoryt), Dvorek (V. Stretti, lept), Z Nového Světa (J. Stretti-Zamponi, lept), Katedrála v Ch…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Barevný lept a barevná rytina. Technické poznámky. Díl I.

    Položka č.: 87

    bibliofilie, původní barevná akvatinta Strom v květu ve frontispisu a původní lept s portrétem Preissigova otce, text a černobílé ilustrace V. Preissig, vyd. Česká grafika, Praha, 1909, ex. 163, ruční papír, na předsádce vlepeno Exlibris A. Chvála, polokartonové desky, zlacená horní ořízka, 109s., d…

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Blouznivý vějíř

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, autorova knižní prvotina, obálka Fr. Zelenka, vyd. Svobodná škola umění, Praha, 1926, (v komisi Jana Fromka), ex. 28/750, pův. brož, 40s., velmi dobrý až výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Fr. Taufer - Květy (Artěl)

    Položka č.: 90

    bibliofilie, úprava a výzdoba V.H. Brunner (pro Artěl, atelier pro výtvarnou práci), vyd. Knihovna mladých autorů, Praha, 1908, pův. brož, 70s. + 10s. s dobovými reklamami, úbytek pův. obálky na hřbetu, jinak dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera…

  • Adolf Jelínek Alex

    (1890-1957)

    Legenda o Svatém Prokopu

    Položka č.: 91

    bibliofilie, 3x sign. lept A.J. Alex (215/400), cyklus k básni J. Vrchlického, vyd. Vladimír Žikeš (Žikešova Edice), Praha, 1935, ex. 215/375, přiložen dvoubarevný dvojlist s titulem a tiráží a 1 list s obsahem, volné listy v pův. clpl. deskách, výborný, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium …

  • Josef Hlaváček

    (1893)

    E.F. Burian: Idioteon

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, úprava a obálka architekt Josef Hlaváček, vyd. Vaněk a Votava, Praha, 1926, ex. 418/550 na japanu, ed. Olymp, sv. 6, pův. brož, nestr., přední strana obálky prakticky bez vady, na dolním okraji hřbetu a zadní strany zateklina, blok listů do poloviny bez vady, druhá polovina listů s 1,5c…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Zrzavý

    M. Rutte: Měsíčná noc

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    kniha, podpis na tit. listě, obálka, úprava a frontispis J. Zrzavý, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1927, ex. 269/550, ed. Aventinum, sv. 176, pův. brož, 42s., prakticky výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, č…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • Jan Černoš

    (1982)

    Christos Giannakos: Mořské panny

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 3.750 CZK (150 €)

    Aktuální cena: 3.750 CZK (150 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Svatební píseň 1/2 - Chardonne Jacques

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bibliofilie, 1922, 19,5 x 14,5 cm, knižní úprava Cyrila Boudy, nakl. Symposion, vazba původní, celokožená, 138 a 183 stran, stav dobrý, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vladimír Iljič Lenin - Vladimír Majakovskij

    Položka č.: 97

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Samá láska

    Položka č.: 98

    bibliofilie, 1923, 19 x 13,5 cm, podpis Jaroslava Seifert, obálka a čtyři kresby Ot. Mrkvička, nakl. Večernice, Praha, brožovaná vazba s obálkou, 61 stran, zachovalý stav, některé listy uvolněné, Antikvariát Dlážděná

  • František Muzika

    (1900-1974)

    František Muzika

    Položka č.: 99

    bibliofilie, 1966, 30,5 x 23,5 cm, součástí knihy je linoryt Františka Muziky Larva I (189 x 80mm) z roku 1946, umístěný za stranou 144, vydal Odeon, 1966, Praha, původní celoplátěná vazba, bez obálky, množství reprodukcí, zašpiněné vazba, obálka chybí, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. N…

  • Ludmila Jiřincová

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The House - O knize Vojtěcha Preissiga

    Položka č.: 101

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Cyril Bouda

    Květná neděle - Marie Majerová

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Ota Janeček

    Trávy - František Hrubín

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 4.700 CZK (188 €)

    bibliofilie, 1969, 31,5 x 22 cm, bibliofilie s pěti světlotiskovými přílohami,v tiráži signováno František Hrubín, Ota Janeček,vydala Mladá fronta Praha v nákladu 300 exemplářů, č.18, volné listy v obálce a kartonovém obalu, 38 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blaží…

    Aktuální cena: 4.700 CZK (188 €)

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    Položka č.: 105