• Jan Konůpek

    Miloslav Bureš: Krajiny Františka Kavána (básně)

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 3x sign. lept J. Konůpek, vyd. Karel Kryl, Kroměříž, 1943, ed. Zodiak, sv. XIV, ex. 84/250 na bezdřevém ofsetovém papíře, upr. Sv. Klír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jan Konůpek

    G. Flaubert: Salambo

    Položka č.: 227

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, věnování R. Strnadovi s podpisem na patitulu, obálka a 21 il. v textu J. Konůpek, vyd. Družstevní práce, Praha, 1926, celokožená převazba se zlacením, pův. obálka vevázána, 364s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Max Švabinský

    A. Matějček: Popisný seznam grafického díla 1933-1942

    Položka č.: 228

    bibliofilie, 5x sign. litografie M. Švaginský, vyd. SČUG Hollar, Praha, 1944, volné listy v obálce, mírně otřepené okraje, lehce ušpiněná obálka, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Jan Grmela: Rozkošnice

    Položka č.: 229

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, kresbami vyzdobil J. Veris, podpis s věnováním na patitulu J. Grmela, vyd. Československá grafická unie, Praha, 1934, ex. 266/350 na dřevaprostém papíře Zeyer, brož, 108s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Preislera, V. Nechleby a K. Krattnera na AVU v Praze, F. Kupky n…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Thomas Rowlandson

    (1756-1827)

    William Combe: The Tour of Doctor Syntax In Search of the Picturesque. A Poem.

    Položka č.: 230

    kniha, obs. 31 ručně kolorovaných akvatint (T. Rowlandson), vyd. R. Ackermann, Londýn, 1823, zlacená ořízka, celokožená vazba se zlacením a ražbou na hřbetu, 276s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jan Zrzavý

    Jiří Wolker: Host do domu

    Položka č.: 231

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, kresba na obálce a na tit. listě J. Zrzavý, vyd. Karel Beníško, Plzeň, 1921, brož, 51s., restaurováno, mírně ohnuté rohy, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny T…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • John Leech

    (1817-1864)

    Handley Cross; or Mr. Jorrocks’s Hunt

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    bibliofilie, 17x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1854, clpl. vazba, 550s., přední a zadní desky původní (přední desky se zlacením), hřbet nový, okraje listů a ořízky ušpiněné, desky zašlé a v rozích otřepené, na několika listech nepatrná z…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • John Leech

    (1817-1864)

    Mr. Facey Romford’s Hounds

    Položka č.: 233

    bibliofilie, 24x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech a Hablot K. Browne, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1865, clpl. převazba, 391s., zahnědlé ořízky, nový hřbet, desky lehce zašlé, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jindřich Štyrský

    (1899-1942)

    Paul Eluard: Veřejná růže

    Položka č.: 234

    bibliofilie, úprava, 4 koláže a obálka J. Štyrský, vyd. Mánes, Praha, 1936, přel. V. Nezval a B. Vaníček, pův. brož, 76s., okraje obálky jen lehce ušpiněné či ohmatané, jinak velmi dobrý, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

  • Jan Konůpek

    Novalis: Hymny noci

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 3x sign. lept, obálka a dřevoryt na tit. listě J. Konůpek, vyd. Knihovna Veraikon, sv. VI., Praha, ex. 19/50, brož, 24s., odlepený hřbet, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze,…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID546 Historie příhozu

  • Jan Souček

    (1941-2008)

    Jaroslav Seifert: Královský letohrádek

    Položka č.: 236

    bibliofilie, 2x sign. lept Jan Souček, vyd. Věra a Václav Křupkovi, Mohelnice, 1979, ex. 4/50 na velkolosinském papíru a s podpisem J. Seiferta na patitulu, volnél listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. S. Libenského na SUPŠ sklářské v Železném Brodě, poté prof. Hoffmeistera…

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Karel Šiktanc: Hodinový cimbál

    Položka č.: 237

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    bibliofilie, 2x sign. barevná litografie V. Suchánek, vyd. Martin Dyrynk, ed. Slza, sv. 26, ex. 225/300 s podpisem autora i vydavatele v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Anton Sussmann

    Die Österreich-ungarische Armee, ihre Organisation, Uniformen, Ausrüstung, Bewaffnung, Distinktionen und sonstigen Abzeichen

    Položka č.: 238

    bibliofilie, 16 barevných chromolitografií s vyobrazením 186 uniforem S. Saussmann, vyd. Verlag von Moritz Ruhl, Lipsko, nedat., pův. brož, 53s. textu + přílohy, pomačkané přesahy obálky, jinak velmi dobrý stav včetně příloh, antiqari.at Radhošťská

  • Alena Antonová

    Ozef Kalda: Zápisník zmizelého

    Položka č.: 239

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla a podpis v tiráži A. Antonová, vyd. Josef Vinklát, 2007, ex. 17/50 s podpisem vydavatele, volné archy v obálce, 31s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

  • Ota Janeček

    L.Loubal: Ota Janeček - Soupis grafického díla

    Položka č.: 240

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, 3x orig. sign. lept a 1x sign. linoryt O. Janeček, tisk P. Dřímal, sest. L. Loubal, vyd. Památník nár. písemnictví pro Spol. č. bibliofilů, Praha, nedat., 250 výtisků, volné archy v ob., 69s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Oldřich Mikulášek

    (1910-1985)

    Černý bílý ano ne

    Položka č.: 241

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kniha, podpis s věnováním na tit. listě O. Mikulášek, obálka Jaroslav Ondráček, vyd. Jar. Strojil, Přerov, 1931, brož, 50s., přesahy obálky mírně pomačkané, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Kniha lesů, vod a strání

    Položka č.: 242

    bibliofilie, podpis autora za tit. listem, dřevoryty J. Benda, vyd. Mánes, Praha, 1914, brož, 84s., mírně poškozený hřbet obálky, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Vladimír Gebauer

    J.A. Rimbaud: Dopisy vidoucího

    Položka č.: 243

    bibliofilie, ručně kolorované ilustrace a podpis s věnováním básníku Josefu Hrubému na patitulu V. Gebauer, vyd. Gallery, Praha, 2000, volné listy v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, malíř a grafik, absolvent ateliéru Františka Jiroudka na pražské AVU

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Francouzská poesie nové doby

    Položka č.: 244

    bibliofilie, podpis za tit. listem K. Čapek, ob. Josef Čapek, upr. V.H. Brunner, vyd. Fr. Borový, Praha, 1920, pův. brož, 186s., jeden uvolněný arch, přesahy obálky mírně pomačkané, velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

  • John Leech

    (1817-1864)

    Mr. Sponge´s Sporting Tour

    Položka č.: 245

    bibliofilie, 13x ručně kolorovaná mědirytina a další čb. ilustrace J. Leech a Hablot K. Browne, vyd. Bradbury and Evans, Londýn, 1860, brož, 408s., flíčky na listech, jinak pěkný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Zdeněk Kriebel

    (1911-1989)

    Polyfontox

    Položka č.: 246

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, významná sbírka českého poetismu, podpis na patitulu a úprava a obálka Zd. Kriebel, vyd. Literární středisko, Brno, 1932, ex. 33/50 na japanu, celkem asi 800 výtisků, volné listy v pův. obálce, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jan Nebeský

    (1880-1944)

    Noční milenec

    Položka č.: 247

    bibliofilie, podpis autora a typografa na tit. listě, úprava a obálka H. Bohman, vyšlo jako 1. svazek soukromé edice Páteční sloupky, Praha, 1931, pod pseudonymem autora Jan z Wojkowicz, volné listy v obálce, flíček na přední straně obálky, okraje lehce otřepeny, růžky mírně pomačkány, hezký stav, a…

  • Jiří Anderle

    Hermann Hesse: Putování

    Položka č.: 248

    bibliofilie, lept ve frontispisu J. Anderle, vyd. Volvox Globator a KGB, Praha, 1998, ex. 27/100, polokož. vazba, 76s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Vítězslav Nezval

    (1900-1958)

    André Breton: Co je to surrealismus?

    Položka č.: 249

    bibliofilie, podpis s věnováním na patitulu a doslov V. Nezval, vyd. Joža Jícha, Brno, 1937, polopergamenová převazba, původní obálka vevázána, 157s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Devětsilu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    J. Neruda: U tří lilií

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    bibliofilie, 4x pův. lept a zároveň výzdoba dřevorytem Fr. Kobliha, nesignováno, vyd. Moderní Revue, Praha, 1922, ex. 146/200, polokožená převazba se zlacením na hřbetu, 24s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hol…

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: ID4937 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Tille: Moskva v listopadu

    Položka č.: 251

    bibliofilie, obálka J. Čapek, podpis autora na patitulu, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, ex. 34/50 na holandu, brož, 218s., flíčky na ořízce, nerozřezáno, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

  • Jan Vičar

    (1967)

    Ludvík Kundera: Einer Beschwerde

    Položka č.: 252

    bibliofilie, 12x barevná ofsetová litografie J. Vičar, podpisy s věnováním básníku Josefu Hrubému od autora i ilustrátora za titulem, vyd. Edition Thurnhof Horn, 1994, clpl. vazba, 83s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, absolvent ateliéru Františka Hodonského na pražské AVU a ateliéru grafiky J…

  • Raymond Datheil

    (1902-1983)

    Trest

    Položka č.: 253

    bibliofilie, podpis s věnováním na patitulu R. Datheil, vyd. Petr Frank, Tábor, 1949, ex. 108/150, upr. Zd. Seydl, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Das Schloss / Zámek

    Položka č.: 254

    bibliofilie, 8x sign. bar. litografie P. Roučka, vyd. Edition International Grafik, 1982, ex 77/200, karton. desky v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Das Ehepaar (Manželé)

    Položka č.: 255

    bibliofilie, 8x sign. bar. litografie a podpis s věnováním na tit. listě P. Roučka, vyd. Edition International Grafik, 1981, ex 82/200, karton. desky v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts…