Post-war and Contemporary art (164th auction) | live auction

auction will be held on March 28, 2019 in the Stone hall, Ostrovní 8, Prague 1, c. 200 m from the Auction house Vltavin from 6:30 pm

pre-sale exhibition will be since March 18 th till March 28th from 10-12, 13-18 o´clock

  • Jiří Anderle

    Motýl a dívka

    No.: 1

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    Termination of first bid: 28. 03. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 10,5 x 7,3 cm, sign. DU Anderle, pasparta, rám, č. 56/150, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Anderle

    Bez názvu II

    No.: 2

    Auction price: 8.000 CZK (320 €)

    lept, akvatinta, 29,5 x 19,5 cm, sign. DU Anderle, pasparta, rám, č. 45/150, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 8.000 CZK (320 €)

  • Jiří Anderle

    Motýl a žena

    No.: 3

    lept, akvatinta, 24 x 19,5 cm, sign. DU Anderle, pasparta, rám, č. 63/150, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • Jiří Anderle

    Toccata

    No.: 4

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    lept, 1987, 49 x 33,5 cm, sign. DU Anderle, rám, pasparta, č. 17/150, the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

  • Jiří Slíva

    Žonglování s vínem

    No.: 5

    Auction price: 1.800 CZK (72 €)

    serigrafie, 24,5 x 19 cm, sign. DU Jiří Slíva, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the private study, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 1.800 CZK (72 €)

    Last auctioneer: ID20 History of bids

  • Jiří Slíva

    Thé atre

    No.: 6

    Auction price: 3.300 CZK (132 €)

    litografie, 35,5 x 26,3 cm, sign. PD JiříSlíva, autorský tisk č. IV/X, , the private study, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 3.300 CZK (132 €)

  • Jiří Slíva

    Belvedere

    No.: 7

    Auction price: 4.500 CZK (180 €)

    litografie, 42,8 x 32 cm, sign. PD JiříSlíva, č. 15/45, , the private study, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

  • Jiří Slíva

    Palais du Vin

    No.: 8

    litografie, 40 x 26 cm, sign. PD JiříSlíva, č. 6/40, , the private study, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • Jiří Sopko

    Hlavičky

    No.: 9

    litografie, 1995, 54 x 43,4 cm, sign. PD Sopko 95, č. 11/100, the disciple of prof. A. Pelc, member of Volne sdruzeni 12/15, The Umelecka beseda

    Last auctioneer: ID6008 History of bids

  • Petr Nikl

    Pták

    No.: 10

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    tužka, papír, 1993, 30 x 21,1 cm, sign. PD Petr Nikl 93, na zadní straně popsáno autorem, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Paderlik

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Petr Nikl

    No.: 11

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    mezzotinta, 2005, 24,5 x 21,5 cm, sign. PD Petr Nikl 2005, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Paderlik

    Current price: 3.100 CZK (124 €)

    Last auctioneer: ID1057 History of bids

  • Michael Rittstein

    Odpadky

    No.: 12

    uhel, pastel, papír, 39,8 x 31,4 cm, sign. PD M. Rittstein, při okrajích lehce pokrčený papír, , studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague, co-founder of Volne seskupen 12/15, Still even late, member of Nova skupin…

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Michael Rittstein

    Polibek

    No.: 13

  • Michael Rittstein

    Na silnici

    No.: 14

    uhel, pastel, papír, 39,8 x 31,4 cm, sign. LD M. Rittstein, při okrajích lehce pokrčený papír, , studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague, co-founder of Volne seskupen 12/15, Still even late, member of Nova skupin…

  • Michael Rittstein

    Album litografií

    No.: 15

    Auction price: 33.000 CZK (1.320 €)

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, č. 32/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts in Prague,…

    Current price: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Pavel Brázda

    (1926)

    Velký astronaut

    No.: 16

    Auction price: 2.200 CZK (88 €)

    sítotisk, 2011, 51,7 x 22 cm, sign. LD Pavel Brázda 2011, č. 57/70,

    Current price: 2.600 CZK (104 €)

    Last auctioneer: ID2465 History of bids

  • Pavel Brázda

    (1926)

    Chůze s hadí ženou

    No.: 17

    Auction price: 2.400 CZK (96 €)

    sítotisk, 2011, 47 x 33,2 cm, sign. LD Brázda 2011, č. 57/70,

    Current price: 2.400 CZK (96 €)

    Last auctioneer: ID5488 History of bids

  • Pavel Brázda

    (1926)

    Závodník

    No.: 18

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    sítotisk, 30 x 20,8 cm, sign. LD. Brázda, č. 1/13,

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Tři postavy

    No.: 19

    tuš, akvarel, koláž, papír, 40,8 x 32,8 cm, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux, Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze,

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    V běhu

    No.: 20

    tuš, akvarel, koláž, papír, 39,8 x 31,7 cm, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux, Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze,

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Karty

    No.: 21

    Auction price: 3.200 CZK (128 €)

    koláž, papír, 1998, 14 x 24 cm, sign. vzadu ve výřezu V. Janoušková 98, rám,

    Current price: 3.200 CZK (128 €)

  • Naděžda Plíšková

    (1934-1999)

    Vystřihovánky

    No.: 22

    suchá jehla, 1968, 28,5 x 30,5 cm, sign. DU Naděžda Plíšková 1969, č. 10/30, the disciple of prof. V. Silovsky and K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, K. G. Muller at Hochschule für Graphik und Buchkunst v Leipzig, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    No.: 23

    akryl, plátno, 1991, 14 x 13,2 cm, sign. PD Jiří Mrázek 91, rám,

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    No.: 24

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    akryl, plátno, 1991, 28,7 x 20,5 cm, sign. PD Jiří Mrázek 91, rám,

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Ačtyřka2

    No.: 25

    akryl, plátno, 1991, 20,7 x 14 cm, sign. LD Jiří Mrázek 1991, rám,

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Barevná kompozice

    No.: 26

    Auction price: 6.400 CZK (256 €)

    olej, sololit, 1990, 32 x 16,8 cm, sign. PD Jiří Mrázek 1990, rám,

    Current price: 6.400 CZK (256 €)

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Abstraktní motiv

    No.: 27

    Auction price: 6.500 CZK (260 €)

    olej, koláž, tuš, tempera, papír, 1986, 43 x 59,5 cm, sign. PD S. Kovařík 86, rám, the disciple of prof. E. Filla, member of SCVU, Parabola and Konfrontace

    Current price: 6.500 CZK (260 €)

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    No.: 28

    Auction price: 6.900 CZK (276 €)

    kombinovaná technika, sololit, 1987, 40,5 x 58,5 cm, sign. DU S. Kovařík 87, rám, the disciple of prof. E. Filla, member of SCVU, Parabola and Konfrontace

    Current price: 6.900 CZK (276 €)

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    No.: 29

    kombinovaná technika, karton, 1987, 42,5 x 59,5 cm, sign. PD S. Kovařík 87, rám, the disciple of prof. E. Filla, member of SCVU, Parabola and Konfrontace

  • Petr Kvíčala

    Malé a velké vlnění

    No.: 30

    Auction price: 75.000 CZK (3.000 €)

    olej, plátno, 1987, 55,5 x 71 cm, sign. DU PK 87, olištováno, jeden z našich nejvýraznějších současných představitelů geometrické abstrakce Petr Kvíčala absolvoval Střední školu uměleckých řemesel v Brně, studium na AVU mu bylo z ideových důvodů znemožněno. V roce 1982 nastoupil na místo topiče a za…

    Current price: 75.000 CZK (3.000 €)