Poválečné a současné umění (164. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 28. 3. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 29. 3. 2019

  • Jiří Mědílek

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 03. 2019 15:00

    olej, plátno, 1998, 44,5 x 64,6 cm, sign. vzadu Mědílek 1998, rám, na rámu drobné oděrky. Obraz dokládá proměnu Mědílkova stylu směrem k téměř metafyzickému prázdnu, ke kterému došel právě v roce 1998. Oproti předchozímu období, kdy kladl důraz na světlo a také nebe, na němž se světelný děj odehrává…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Vladimír Merta

    Lední medvěd

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    akryl, plátno, disperze, 140 x 190 cm, akryl, plátno, disperze, Vladimír Merta je malíř, který absolvoval pražskou AVU v roce 1983. Jeho tvorba má konceptuální zaměření. V letech 1998–2011 vedl ateliér Environmentu na FaVU VUT v Brně, od roku 2011 je vedoucím ateliéru Nová média v Ústavu umění a de…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Marian Palla

    Torzo na balkóně

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    olej, nešepsovaná juta, 80 x 60 cm, sign. PD M. Palla, vystaveno v galerii Vltavín na výstavě Slovem i obrazem, 22. 4. - 20. 5. 2008

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Stefan Milkov

    Voyeur

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 108.000 CZK (4.320 €)

    akryl, plátno, 2015, 100 x 130 cm, sign. LD Mikov 15 a na zadní straně Milkov, blindrám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, Nové skupiny a skupiny Česká alternativa

    Aktuální cena: 108.000 CZK (4.320 €)

  • Radek Andrle

    (1976)

    Femme Fatale

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    cín, 2011, v. 86 cm, sign. na plintu Radek Andrle, odlitek č.6/6, Radek Andrle vystudoval Soukromou mistrovskou školu uměleckého designu v Praze, obor sochařství. Mezi lety 1995 až 2011 působil jako odborný asistent v ateliéru ak. sochaře Olbrama Zoubka. V jeho díle diváka nadchne jeho neutuchající …

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Ellen Jilemnická

    Kabát

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    glazovaná keramika, 1979, v. 14 cm, sign. zespodu EJil, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Ellen Jilemnická

    V úkrytu

    Položka č.: 67

    glazovaná keramika, 1979, v. 14,5 cm, sign. zespodu E. Jilemnická, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v Praze

  • Ellen Jilemnická

    Něco na hlavě

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    glazovaná keramika, 1979, v. 21 cm, sign. zespodu E. Jilemnická, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Ellen Jilemnická

    Pokus o let

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (176 €)

    glazovaná keramika, 1980, v. 20 cm, monogr. zespodu E.J., reprodukováno v katalogu 9 žen, galerie Ve věži, Mělník 1981, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a …

    Aktuální cena: 4.400 CZK (176 €)

  • Ellen Jilemnická

    Zašpiněná sukně

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 5.700 CZK (228 €)

    glazovaná keramika, 1984, v. 23 cm, sign. na podstavci E. Jil, zespodu nalepen štítek s popisem, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední průmyslové kamenicko-sochařské škole v Hořicích, v Polsku (Wyszsa szkola sztuk plastycznych, prof. T. Dawski), žákyně prof. K. Hladíka a doc. Bradáčka na AVU v …

    Aktuální cena: 5.700 CZK (228 €)

  • Kamila Ženatá

    Krokodýlí tanec

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 2018, 80 x 80 cm, sign. zezadu Kamila Ženatá, autorka, rovněž naše významná psychoterapeutka, se kromě olejomalby, jak můžeme vidět na nabízené položce z loňského roku, v současné době věnuje rovněž nepřehlédnutelným výstavním projektům spojujícím různá média od videí přes malbu, fotog…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Kamila Ženatá

    Černý a bílý kámen

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Kamila Najbrtová

    (1961)

    Tři

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    akryl, transparentní plátno, 2016, 115 x 70 cm, sign. vzadu KAMILA NAJBRTOVÁ 2016, rám, Kamila Najbrtová vytváří iluzi prostoru, usiluje o efekt hologramu. Využitím klasické malby a principů malby na skle či transparentním plátně vytváří díla veskrze originální a díky různému působení světla také pr…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Libor Jaroš

    Toskánské kameny II

    Položka č.: 74

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    akryl, plátno, 52 x 72 cm, sign. PD L. Jaroš, studium na SUPŠ v Brně, člen TT klubu

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Miroslav Šnajdr

    Reminiscence v moll

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.680 €)

    Poslední dražitel: ID3455 Historie příhozu

  • Vincent Venera

    Kompozice IV.

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    lité laky, plátno, 1991, 69,5 x 51 cm, sign. PD Vincent Venera 91, napínací rám, Antikvariát Dlážděná, člen České alternativy

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Terezie Límanová

    Tenis - Šmukýřka

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 2016, 60 x 49,5 cm, sign. na zadní straně Terezie Límanová, napínací rám, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Julie Svobodová

    (1933-1998)

    Víla s motýly

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, plátno, 1982, 51 x 41 cm, monogr. PD J. S. 82, rám, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Vodrážky na Odborné výtvarné škole v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Máj

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Zdeněk Raiser

    Traktorista Toman a lesní panna

    Položka č.: 79

    olej, plátno, 40 x 50 cm, sign. PD Raiser, napínací rám, z ateliéru autora, pražského fotografa, malíře a kameramana , Antikvariát Dlážděná

  • Zdeněk Raiser

    Z pivní pěny zrozená

    Položka č.: 80

    olej, plátno, 50 x 50 cm, sign. PD Raiser, napínací rám, z ateliéru autora, Antikvariát Dlážděná

  • Eva Švankmajerová

    (1940-2005)

    Paky vily tady vyly chvíli

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    pastel, papír, 1997, 88 x 60 cm, sign. PD Eva Švankmajerová 1997, rám, vzadu nalepen štítek s popisem, studium řezbářství u V. Markupa na Průmyslové škole bytové tvorby v Praze a loutkářství a loutkové scénografie u prof. R. Landera na DAMU, členka tvůrčí skupiny Máj a Surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Linda Klimentová

    Fontána Latona

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 17.500 CZK (700 €)

    akryl, plátno, 2015, 80 x 100 cm, sign. PD L. Klimentová, akryl, plátno, Obraz Fontána Latona, patří k sérii obrazů fontán a ohňostrojů

    Aktuální cena: 17.500 CZK (700 €)

  • Zuzana Dvorská Šípová

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    olej, plátno, 2018, 100 x 80 cm, sign. PD Z. D. Sipova 18, Zuzana Dvorská Šípová vystudovala Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě, poté úspěšně absolvovala AVU v Ateliéru malířství pod vedením Michaela Rittsteina. Až hyperrealistická malba koní patří k jejím základním tématům. Známá je rovně…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Zdeněk Daněk

    Ulička (Obraz zezadu)

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 81.000 CZK (3.240 €)

    olej, dřevo, 2013-2018, oba díly 61 x 44 cm, oboustranný obraz; v 90. letech studoval na výtvarné škole Václava Hollara v Praze a poté působil v ateliérech malby a filmové a televizní grafiky na Vysoké škole umělecko-průmyslové. Následně se usadil v ateliéru prof. Berana na Akademii výtvarných umění…

    Aktuální cena: 81.000 CZK (3.240 €)

  • Pavel Filip

    Eukalyptus

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    akryl, papír, pryskyřice, 2012, 115 x 85 cm, sign. DU Filip 2012, rám, Pavel Filip je renomovaným výtvarníkem pracujícím v oboru sochařství, medailerství, šperk. Jeho volná tvorba vzniká od roku 1988, kdy absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor kov-šperk. Ve své tvorbě se zaměřuje…

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Patrik Hábl

    (1975)

    Vodopád

    Položka č.: 86

    akryl, plátno, 2015, 120 x 70 cm, sign. vzadu Hábl, kvalitní opakovaně vystavovaná práce od významného představitele střední generace, který s úspěchem vystavuje po celém světě a jehož malířské dílo bylo oceněno Waldesovou cenou a prestižním oceněním Europol Art Award

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Report from the nature 001

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 41.000 CZK (1.640 €)

    olej, plátno, 2018, 80 x 100 cm, sign. vzadu Havlín 2018, Zbyněk Havlín absolvoval ateliér intermediální tvorby u M. Knížáka v roce 2004. Během své kariéry se etabloval i v zahraničí (Rakousko, Německo), několik let žil ve Vídni. Ve svých živelně podaných expresivních malbách zaznamenává rozmanité p…

    Aktuální cena: 41.000 CZK (1.640 €)

  • Karel Prášek

    (1950)

    Položka č.: 88

    akryl, plátno, 1992, 30 x 27,5 cm, LD monogr. KP 92, rám, vzadu popsáno autorem, antiqari.at Radhošťská, žák prof. G. Singiera na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts v Paříži, poté studium na École des Beaux-Arts v St. Ouen, člen Nového sdružení pražských umělců

  • Jiří Ptáček

    Kameny

    Položka č.: 89

    tempera, kombinovaná technika, papír, 1990, 86 x 59 cm, sign. DU Ptáček 90, rám, vzadu popsáno, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

  • Martin Frind

    (1963)

    Ohnice

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, plátno, 2005, 115 x 110 cm, akademický malíř Martin Frind, protagonista českého undergroundu, studoval v letech 1979-1983 užitou grafiku u prof. Václava Bláhy na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, dále v letech 1986–1991 na AVU v Praze figurální a monumentální malbu u prof. Jiřího Ptáčk…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)