Poválečné a současné umění (164. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 28. 3. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 29. 3. 2019

  • Jaroslav Róna

    Návrh na pomník

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 03. 2019 15:00

    3x tuš, papír, 42 x 29,5 cm, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID2746 Historie příhozu

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Město snů II

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    akryl, plátno, 2017, 70,5 x 50 cm, sign. PD Grimmich 17, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je …

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Poslední dražitel: ID3416 Historie příhozu

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Za školou II.

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    olej, plátno, 2015, 150 x 130 cm, sign. vzadu Miffek, absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou stylizov…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    V řadě

    Položka č.: 94

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    tempera, papír, podlepeno na kartonu, 2008, 50 x 70 cm, sign. PD Typlt 08, rám, Lubomír Typlt patří k těm výraznějším umělcům na české současné výtvarné scéně. Co se týče motivů, opakují se v jeho obrazech určitá témata. „Alegorizované“ dětské postavy v Typltových obrazech balancují na hranici vážno…

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Anna Langová

    (1995)

    Trip se štěnětem

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    akryl, tuš, sprej, fosfor, plátno, 2017, 75 x 95 cm

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Krištof Kintera

    (1973)

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    airbrush, papír, 2008, 76 x 108 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2008, rám, č. 6 / A. P. III, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hra…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • MICL

    (1969)

    Město labutí

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

  • Jan Spěváček

    (1973)

    Čekání

    Položka č.: 98

    olej, plátno, 2015, 75 x 100 cm, sign. PD J. Spěváček 2015, studoval na SPŠ sklářské v Kamenickém Šenově, na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze, žák prof. Načeradského na FaVU při VUT v Brně, navštěvoval Kabinet večerní kresby u doc. Daňka tamtéž

  • Jan Švankmajer

    Brouk č. 1

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    ručně kolorovaná litografie, 2016, 25,2 x 32,9 cm, sign. PD Švankmajer J. 2016, autorský tisk č. 9/10, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jan Švankmajer

    Brouk č. 4

    Položka č.: 100

    ručně kolorovaná litografie, 2016, 34,2 x 25,69 cm, sign. PD Švankmajer J. 2016, č. 26/45, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Jiří Načeradský

    Hádka

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Jiří Načeradský

    Tanečnice

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

  • Jiří Načeradský

    Tančící ženy

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Petra Oriešková

    Apolon a múzy

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

  • Ivan Ouhel

    Položka č.: 106

    litografie, 2017, 69,5 x 48,8 cm, sign. PD Ivan Ouhel, č. 50/90, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

  • František Hodonský

    Splývání

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • František Hodonský

    Pod vodopádem

    Položka č.: 108

  • František Hodonský

    Krajina - architektura

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 3.900 CZK (156 €)

    Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

  • Tomáš Bím

    Ztracený míček

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    litografie, 1995, 64 x 48 cm, sign. DU Tomáš Bím 95, rám, č. 39/50, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Ruprecht Geiger

    (1908-2009)

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    sítotisk, 70 x 50 cm, sign. vzadu, č. 39/150

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

    Poslední dražitel: ID5488 Historie příhozu

  • Ruprecht Geiger

    (1908-2009)

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    sítotisk, 60 x 60 cm, sign. PD, č. 436/500, pokrčený okraj

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • František Kyncl

    (1934-2011)

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    serigrafie, papír, 18 x 18 cm, sign. PD F. Kyncl 74, rám, pasparta, sklo, František Kyncl absolvoval roku 1957 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1968 opustil Československo a usadil se v Německu, kde začal studovat na düsseldorfské Akademii výtvarných umění. Postupně se dostal do po…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Aleš Veselý

    (1935-2015)

    Ostatek

    Položka č.: 114

    lept, 1965, 45,3 x 30 cm, sign. DU Aleš Veselý 1965, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Studie koně

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Aleš Lamr

    Deset hvězd

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Aleš Lamr

    Getsemanská zahrada

    Položka č.: 117

    litografie, 1997, 71 x 55,5 cm, sig. PD A. Lamr 97, 58/100, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    Souhvězdí

    Položka č.: 118

  • Ivana Lomová

    V lese

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    litografie, 21 x 29,6 cm, sign. DU Ivana Lomová, litografie, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Stefan Milkov

    Sen tygra

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    serigrafie, 2000, 30,7 x 25,7 cm, sign. PD Milkov 2000, 58/100, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen skupiny Tvrdohlaví, Nové skupiny a skupiny Česká alternativa

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)