Bibliofilská aukce (166. aukce)

Sálová aukce se uskuteční 23. 5. 2019 (položka 1-876) od 18 hodin v prostorách Aukční síně Vltavín.
Předaukční výstava se bude konat od 13. 5. do 22. 5. 2015 od 10-12, 13-18 hodin (vyjma So a Ne). 23. 5. 2019 od 10 do 15 hod.
První podání nebo-li limitování probíhá až do 23. 5. 2019 do 15:0
Kategorie:
Ouvertura 1 – 12
Exkluzivní vydání 13 – 17
Bibliofilie 18 - 265
Edice Biblos 266 - 318
K.H. Mácha 319 - 356
B. Němcová 357 - 373
Exil 374 - 428
Avantgarda a obálky 429 - 461
První vydání 462 - 467
Rarity 468 - 543
Staré tisky 544 - 614
Mystika a okultismus 615 - 629
Podpisy a dedikace 630 - 737
Jules Verne, Karel May 738 - 795
Návrhy na plakát Prahy 796 - 807
Asiatika 808 - 826
Mapy a místopisná grafika 827 - 837

SEZNAM AUTORŮ


  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Zelené demonstrace - František Němec

    Položka č.: 451

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1921, 20,5 x 13 cm, obálka Josefa Čapka, nakl. Aventinum Otakar Štorch-Marien, Praha, vazba původní, brožovaná, 60 stran, vazba opotřebnená, opravovaný hřbet, skvrny na obálce , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Básně na pohlednice - Vítězslav Nezval

    Položka č.: 452

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1926, 20 x 12,5 cm, úprava a obálka Karel Teige a Otakar Mrkvička, jako 137. svazek své edice Aventinum vydal O. Štorch-Marien, Praha, vazba původní brožovaná, 57 stran, některé listy uvolněny, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Američtí básníci - Anthologie

    Položka č.: 453

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1929, 20 x 14 cm, titulní list Karel Teige, Malá edice Odeon č. 14, vazba brožovaná, původní, 104 stran, mírně natržený hřbet, některé listy uvolněny, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupin…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Knižní obálky Josefa Čapka

    Položka č.: 454

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 1934, 32,5 x 24,5 cm, výběr obálek J. Čapka z let 1919 - 1927, úvodní text F. Langer, sestavil a upravil L. Sutnar, soukromý tisk Státní grafické školy Praha, 16 barevných příloh reprodukcí obálek, poloplátěná vazba, bez výrazného poškození , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprů…

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    U – čtvrtletník skupiny Blok, ročník 1936

    Položka č.: 455

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    časopis, 1936, 24 x 16 cm, časopis obsahuje básně, povídky, články, poznámky, aj. autoři příspěvků jsou: B. Václavek, S. K. Neumann, O. Fischer, L. Svoboda, J. Noha, Z. Černý, J. Bartuška, F. Halas, M. Pujmanová, J. Kopta, a další, vydal J. Kohoutek, 1936, Praha, čtyři časopisy v papírové obálce s d…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    U – čtvrtletník skupiny Blok, ročník 1937

    Položka č.: 456

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    časopis, 1937, 24 x 16 cm, časopis obsahuje básně, povídky, eseje, zamyšlení, aj. autoři příspěvků jsou: B. Václavek, S. K. Neumann, P. Jilemnický, O. Fischer, J. Weil, J. Taufer, E. F. Burian, L. Aragon, L. Maršíček, A. Hoffmeister, J. Noha, V. Majakovskij, Z. Černý, P. Bezruč, J. Bartuška, F. Hala…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Toyen

    (1902-1980)

    Zámek - Franz Kafka

    Položka č.: 457

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1935, 19,5 x 13 cm, obálka a vazba Toyen, S.V.U. Mánes, Praha, vazba původní, brožovaná s obálkou, 385 stran, stav dobrý, vlastní knižní blok je nerozřezán, poškozená obálka restaurována, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Toyen

    (1902-1980)

    R. Ivšič: Toyen

    Položka č.: 458

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, text R. Ivšič, obsahuje množství barevných a černobílých reprodukcí, vydal editions Filipacchi, na patitulu fotografie Toyen, Man Rey, pl. vazba s přebalem, 71s., politá vazba, zažloutlá, opravovaná obálka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID4366 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Člověk v zoologické zahradě - David Garnett

    Položka č.: 459

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1925, 19,5 x 14 cm, obálka Josef Čapek, vydal ČIN, Praha, vazba původní, brožovaná, 102 stran, listy lehce zažloutlé, ohnuté rohy , Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Obratník kozoroha - Adolf Hoffmeister

    Položka č.: 460

    Vyvolávací cena: 680 CZK (28 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1926, 21 x 15 cm, obálka Josef Čapek, Aventinum, Ot. Štorch - Marien, Praha, vazba původní, brožovaná, 61 stran, lehce opotřebeno, kniha restaurována, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 680 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Agatha Christie

    (1890-1976)

    Nezabila jsem!

    Položka č.: 461

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1948, 18 x 12,5 cm, vydala Nová Osvěta, Praha, vazba původní, poloplátěná s obálkou, 250 stran, jemně potrhaná, ušpiněná obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6251 Historie příhozu

  • Zdeněk Jirotka

    (1911-2003)

    Saturnin

    Položka č.: 462

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1. vydání, 2. sv. VII. ročníku Knihovny Lidových novin, pro odběratele Lidových novin vytiskla a vydala Lidová tiskárna, Brno 1942, poloplátěná vazba, skrvny na vazbě, hřbet vyšisovaný,velmi stav dobrý, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    H. de Balzac: Dívka se zlatýma očima

    Položka č.: 463

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, frontispis, výzdoba titulního listu, iniciály, viněta v závěru Fr. Kobliha, papír japon, vazba L. Bradáč, přel. K. Fiala, tisk J. Skalák, 4. sv. Knihy pro bibliofily vyd. Kamilla Neumannová, Praha 1913, kož. vazba se zlac. ražbou, zlatá ořízka, 114s., drobné oděrky a nečistoty na vazbě, velmi…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID4937 Historie příhozu

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    O věcech obecných čili Zoon Politikon

    Položka č.: 464

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, první vydání, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 162s., restaurováno, mírně ohmataná obálka, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Sedmibolestní

    Položka č.: 465

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, úprava a obálka V.H. Brunner?, vyd. Moderní bibliotéka, Praha, 1904, brož, 92s., restaurováno - nový hřbet, nepatrný úbytek obálky v pravém dolním růžku, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Sen o zástupu zoufajících a jiné básně

    Položka č.: 466

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, vyd. Moderní revue, Praha, 1903, brož, 67s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID3650 Historie příhozu

  • Vilém Mrštík

    (1863-1912)

    Pohádka Máje

    Položka č.: 467

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, druhé vydání, vyd. J. Otto, Praha, 1900, pův. celokožená vazba s ražbou a zlacením, 506s., odřené okraje a růžky desek, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Československá fotografie I.-IX. (1931-1939)

    Položka č.: 468

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, komplet devíti ročníků Československé fotografie 1931, 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938 a 1939 (poslední svazek již jen Česká fotografie), zastoupení: J. Sudek, J. Jeníček, A. Hackenschmied, D.J. Růžička, Fr. Drtikol, J. Funke, V. Jírů, E. Wiškovský, J. Ehm, J. Lauschmann, J. Lukas, A…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Peterka

    (1924)

    Bohumil Hrabal: Toto město je ve společné péči obyvatel

    Položka č.: 469

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    41x fotografie, 23,9 x 17,8 cm, fotografie ke knize Bohumila Hrabala a Miroslava Peterky z roku 1967, pozdější zvětšeniny, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    La Cecoslovacchia (Organizzazione politica, economica, culturale; Grandi Personalita)

    Položka č.: 470

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, texty různých autorů: Amedeo Giannini, J. Herben, A. Hajn, V. Kybal, K. Engliš, E. Lippert, O. Fischer, A. Matějček, A. Beer, K. Stloukal a další, několik čb. vyobrazení v textu, v příloze dvě rozkládací mapky Československa, vyd. Anonima Romana Editoriale, Řím, 1925, zdobená celokožená vazba…

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Podpisy členů čs. Delegace 1968 na jednání se sovětskými představiteli v Čierné nad Tisou 1.8. 1968

    Položka č.: 471

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    11x podpis, 7 x 10,3 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kolektiv autorů

    Das hunderttürmige Prag. Die alte Kaiserstadt an der Moldau

    Položka č.: 472

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1943, 30 x 20 cm, Mnichov, Raumbild-Verlag Otto Schönstein K.-G., 1943, vydáno po dohodě s kulturním úřadem hlavního města Prahy, stav dobrý, lehce zašpiněná a zažloutlá vazba, součástí je 100 fotografií Prahy a panoramatické brýle, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Ludwig

    (1919-1977)

    Karel Ludwig

    Položka č.: 473

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    katalog, 1980, 30 x 24 cm, Praha, Pressfoto, 1980, volné listy, soubor 12 fotografií, edice Mezinárodní fotografie sv. 4, úvodní slovo Václava Chocholy, stav dobrý, přebal mírně pomačkán a nažloutlý, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kolektiv autorů

    Státní telefonní ústředny Královské Vinohrady a Smíchov

    Položka č.: 474

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    album s 20 fotografiemi, 32 x 43 cm, Siemens a Halske akc. Spol., kožené album se šroubovaným hřbetem, vlepeno 20 fotografií telefonních přístrojů a ústředen s něměckými popisky, dobrý stav, několik oděrek na albu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kolektiv autorů

    Vlastizrádci - Betreffend: Hochverräterische Umtriebe von österr. Tschechen im Auslande

    Položka č.: 475

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 33 x 21 cm, vydalo Präsidium der k. k. Polizeidirektion, 1917, soupis velezrádců, stav dobrý, knižní blok drží, několik růžků listů je ohnuto, několik málo skvrnek, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • neznámý autor

    San Francisco Illustrated / Souvenirs Photo-gravure

    Položka č.: 476

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Sergej Nilus

    Protokoly ze shromáždění Sionských mudrců

    Položka č.: 477

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, přeložil a vydal F. Komrska, Praha 1926, brož., 96s., zašpiněná, při okrajích poškozená obálka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Hasso Wedel von

    (1898-1961)

    Der Kampf im Westen

    Položka č.: 478

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 100 stereofotografií v příloze, přiložené brýle, 8 barevných příloh, Raumbild-Verlag Otto Schönstein, München 1940, 80s., celoplátěná původní vazba, poškozený hřbet, odřené desky, fotografie a brýle ve výborném stavu, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cesar Daly

    (1811-1894)

    Decorations Interieures Empruntees a Des Edifices Francais

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, soubor velkoformátových tabulí s nákresy architektonických a ornamentálních vzorů vlády Ludvíka XV. (40 tab.) a Ludvíka XVI. (55 tab.), 7x chromolitografie, edice Motifs Historiques Darchitecture et De Sculpture Dornement (deuxieme serie), Librairie Generale de lArchitecture et des Travaux Pu…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Klíč

    (1841-1926)

    Obrázky pro staré mládence

    Položka č.: 480

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    kniha, 1883, 22 x 15,5 cm, uspořádal E. M. Vacano, 100 perových kreseb v každém ze dvou svazků, vydavatel Michal Stern, Vídeň, vazba nepůvodní, celoplátěná, 108 stran, původní obálka nalepená na deskách, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook